علل ترش کردن معده را بشناسید

0
81

ترش کردن معده اصطلاحی است که برای بازگشت اسید معده به مری استفاده میشود که به آن ریفلاکس معده نیز میگویند. اما علل ترش کردن معده چیست؟ در این نوشتار به همراه متخصص تغذیه به طور خلاصه به بررسی این موضوع و علل بروز آن میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

علل ترش کردن معده

منصور رضایی، متخصص تغذیه با اشاره به علل ترش کردن معده و درمان آن در ماه مبارک رمضان گفت: همانطور که می دانیم یکی از شایع ترین مشکل های تغذیه ای در ایام ماه مبارک رمضان بحث ترش کردن و برگشت غذا معده است که مشکلات متعددی را برای فرد ایجاد می کند و در دراز مدت می تواند برای سلامتی فرد بسیار مضر باشد.

نکته حائز اهمیت در این رابطه این است که عادات غلط غذایی افراد به ویژه در وعده سحر این مساله را تشدید می کند و توصیه ما این است که اگر افراد می خواهند کمتر ترش کنند به ویژه در ساعات اولیه روز بعد از مصرف سحری سعی کنند میزان مصرف چای و قهوه بعنوان موادی که اسفنکترهای معده را شل می کند و کاهش می دهد و برگشت غذا را راحت تر می کند را کمتر کنند.

مصرف غذاهای سرخ شده و مصرف مایعات در وعده سحری حالت ترش کردن در افرادرا افزایش می دهد. پس اگر بخواهیم کمتر ترش کنیم باید میزان مصرف مایعات، چای و قهوه و غذاهای سرخ کردنی را در سحری کمتر کنیم.

رادیوسلامت
علل ترش کردن معده را بشناسید
5 (100%) 1 vote
همچنین بخوانید :  روش استفاده از نمک حمام
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید