علت باقی ماندن مواد غذایی در مدفوع چیست ؟

مطمئنا شما هم تا به حال با وجود مواد غذایی مثل ذرت‌ها، دانه‌ها و مغزها در مدفوع خود مواجه شده‌اید و این سوال برایتان پیش آمده که چگونه این مواد در بدن شما هضم نشده‌ و به طور کامل از بدنتان خارج شده‌اند. یکی از علل اصلی هضم نشدن برخی از مواد غذایی در بدن و دفع شدن آنها توسط مدفوع، سخت بودن و پُرفیبر بودن آنهاست. هضم چنین موادی در بدن بسیار دشوارتر از مواد غذایی نرم است. اما این تنها علت پدیدار شدن غذاها در مدفوع نیست. در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

مدفوع

کامل تجزیه نشدن مواد غذایی

باکتری های موجود در بدن باید توانایی تجزیه درست مواد غذایی را داشته باشند، اما گاهی اوقات گوارش برخی مواد غذایی، به ویژه آنهایی که محتوای فیبر بالا دارند، دشوار است. ذرت، هویج، دانه ها، و مغزهای خوراکی از جمله این مواد غذایی هستند که سخت گوارش می شوند. از آنجایی که این مواد غذایی ممکن است تقریبا بدون تغییر از بدن عبور کنند، شما همواره تمامی مواد مغذی را دریافت نمی کنید.

تقریبا تمام مواد غذایی گیاهی حاوی کربوهیدارت های پیچیده هستند که در بدن ما به راحتی تبدیل به کالری نمی شوند. برای حصول اطمینان از جذب مواد مغذی، بهتر است سبزیجات را بخارپز کنید، زیرا این کار به نرم شدن آنها کمک می کند و اجازه می دهد مواد مغذی بیشتری آزاد شوند.

خوب نجویدن غذا

آن چه در مدفوع خود مشاهده می کنید می تواند در نتیجه شیوه جویدن غذا شکل گرفته باشد. فرآیند گوارش از دهان آغاز می شود. اگر مواد غذایی را به خوبی نجوید، شرایط برای آنزیم های گوارشی به منظور تجزیه غذا دشوار می شود و از این رو، ممکن است تکه های غذا دست نخورده از بدن عبور کرده و وارد مدفوع شوند.

خوراکی هایی که پوسته ی سخت دارند

برخی مغزهای خوراکی و دانه ها دارای پوسته های بیرونی سخت هستند که دسترسی به چربی ذخیره شده داخلی را دشوار می سازند. در شرایطی که ذرت این گونه نیست، اما این ماده غذایی نیز گاهی اوقات در مدفوع دیده می شود. اگرچه ذرت دارای پوسته سخت نیست، اما هر دانه آن دارای یک پوشش بیرونی سلولزی است که توسط آنزیم های بدن انسان قابل تجزیه نیست. اگرچه درون دانه گوارش شده است، اما پوشش سلولزی در مدفوع قابل مشاهده است. به رغم این که به نظر می رسد ذرت دست نخورده باقی مانده است، اما به طور معمول مواد مغذی آن جذب شده اند.

مدفوع

سرعت بالای دستگاه گوارش

به طور معمول، بین ۲۴ ساعت تا ۷۲ ساعت طول می کشد تا غذا از دستگاه گوارش انسان عبور کند. برخی افراد دارای نرخ تحرک بالا هستند و ممکن است متوجه ذرات غذایی در مدفوع شوند، که از زمان کافی برای تجزیه کامل برخوردار نبوده اند.

دستگاه گوارش از چهار قسمت مجزا تشکیل شده است: مری، معده، روده کوچک، و روده بزرگ. هر قسمت دستگاه گوارش وظیفه منحصر به فردی در گوارش دارد، و تحرک می تواند حتی بین هر بخش مختلف روده نیز متفاوت باشد.

سایر مشکلات گوارشی

به طور معمول، مشاهده ذرات مواد غذایی در مدفوع دلیلی برای نگرانی ایجاد نمی کند. با این وجود، اگر این شرایط با اسهال، و/یا کاهش وزن همراه است، می تواند نشانه ای از مشکلات و بیماری های جدی‌تر باشد و باید توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد.

هر دو مورد اسهال و کاهش وزن می توانند نشانه ای از سوءجذب مرتبط با بیماری سلیاک، بیماری کرون، یا نارسایی لوزالمعده باشند. توجه داشته باشید که تمام بیماری هایی که موجب سوءجذب می شوند، می توانند موجب مشاهده ذرات گوارش نشده غذا در مدفوع شوند. این یک نشانه خاص از یک بیماری ویژه نیست و از این رو، باید بررسی های لازم توسط یک پزشک صورت بگیرد.

عصرایران
علت باقی ماندن مواد غذایی در مدفوع چیست ؟
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ با موضوع اخبار دنیای سلامت
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مارچوبه و قارچ کبابی
اگر شما هم عاشق کباب کردن سبزیجات هستید، مطمئنا از خوراک مارچوبه و قارچ کبابی لذت خواهید برد. با گیاه یاب همراه باشید تا به طرز تهیه این خوراک خوشمزه و کم‌کالری بپردازیم. ۲۵ دقیقه‌ای آماده می‌شود – برای ۶ نفر ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

بادَرَنجبویه یا بادَرَنگْبویه یا وارَنگ‌بو (Melissa officinalis) گیاهی است معطر و علفی. این گیاه از راسته لب‌گلی‌ها (Lamiales) و تیره نعنائیان (Lamiaceae) است.برداشت این گیاه معمولا در اواخر اردیبهشت، قبل از ظهور گل ها انجام می شود. برگ ها و سرشاخه ها پس از برداشت،در جریان هوا قرار می گیرند تا به سرعت خشک شوند و پس از آن در محل تاریک و خشک نگهداری می گردند. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک خواص گزنه دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی درمان کبودی روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر شیرین بیان در بارداری طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید بومادران فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.