علائم و علل تشنج چیست

تشنج

علایم تشـنج لرزش غیرقابل‌ کنترل بدن، کشیده شدن برخی اندام‌های بدن، ریختن آب دهان، از حال رفتن، فشار دادن دندان روی‌هم، از دست دادن کنترل ادرار و مدفوع  می باشد.

این حالت زمانی رخ می‌دهد که به طور ناگهانی فعالیت مغز افزایش پیدا می‌کند و عضلات بدن شروع به انقباض می‌کند.اما تشـنج می‌تواند علل دیگری نیز داشته باشد که در صورت درمان نشدن فوری می‌تواند بسیار خطرناک باشد.
تشنج می‌تواند به دلیل عفونت ، آسیب‌دیدگی یا تومور مغزی، مصرف مواد مخدر، تب بالا، بیماری قلبی و …به وجود بیاید.به دلیل کاهش سلول‌های مغزی که به بالا رفتن سن ارتباط دارد، تشنج اغلب در افراد بالای ۶۵ سال دیده می‌شود. تشـنج در زنان باردار می‌تواند به جنین آسیب برساند.قبل از رخ دادن تـشنج افراد دچار بی‌قراری، سردرد، ضعف در دید، اضطراب و … می‌شوند.گزیدگی با حشرات یا مارسمی می‌تواند تشنج ایجاد کند.

درمان تشـنج برحسب افراد، شدت و علت متفاوت است.

روزنامه خراسان
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط همکار گیاه یاب در تاریخ ۴ آبان ۱۳۹۵ با موضوع بیماری ها
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

ماهی سالمون با شیره افرا
روشی که در ادامه آموزش می‌دهیم شاید بهترین و خوشمزه‌ترین نحوۀ پختن ماهی سالمون باشد که نیازی به مهارت‌های خاصی نداشته و بسیار آسان است. اگر طرفدار طعم شیرۀ افرا هستید، مطمئنا عاشق این دستور غذایی می‌شوید. در ادامه به ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

چغاله بادام
چغاله بادام در واقع همان بادام معمولی خام بوده که سرشار از مواد مغذی است,این بادام های سبزرنگ با خاصیت بوده به طوری که از آنها در ساخت داروها استفاده می کنند,در این مقاله با چغاله بادام و خواص آن آشنا می شویم. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.