علائم زیاد عرق کردن و پیامدهای آن

0
30

تعریق زیاد بدن می تواند یکی از نشانه ها و علائم  نوعی بیماری خاص موجود در بدن باشد ، از این رو افرادی که به طور مداوم عرق می کنند نسبت به افراد معمولی ، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های پوستی می باشند ، نکته حائز اهمیتی که باید به آن اشاره کنیم این است که افرادی که تعریق بیش از اندازه دارند باید لباس خود را سریعا عوض کنند تا بیماری های پوستی نظیر قارچها در سطح پوستشان بوجود نیاید. در ادامه مطلب می خواهیم به علائم زیاد عرق کردن و پیامدهای آن بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.

زیاد عرق کردن

زیاد عرق کردن و پیامدهای آن

بسیاری از افرادی که زیاد عرق می‌کنند از قابل درمان بودن شرایط شان خبر ندارند. متخصصان پوست دانشگاه کالیفرنیا می‌گویند افرادی که عرق زیادی می‌کنند نباید از عطر و ادکلن استفاده کنند بلکه باید از ضدتعرق هایی که غدد عرق را مسدود می‌کنند در نواحی پر عرق نظیر زیر بغل، کف دست، پشت و پشت زانوها بهره ببرند.

اضطراب، مصرف غذاهایی نظیر کافئین و سس‌های تند، بارداری، مشکلات تیروئید، دیابت، اعتیاد به الکل، بیماری‌های عفونی همچون سل، بیماری پارکینسون، ورم مفاصل، سکته مغزی، نارسایی قلبی و سرطان‌ها همچون لوسمی و لنفوم نیز می توانند باعث تعریق شوند.

 ضدعرق‌های موجود در بازار، استفاده از جریان‌های کم شدت الکتریکی برای غیرفعال کردن غدد عرق، بوتاکس، مصرف داروهای خاص و حتی جراحی از جمله راه‌های درمان عرق محسوب می‌شود که بسته به نظر پزشک مشاور به کار برده می‌شوند.

ایسنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید