صورتتان را با صابون نشویید

0
74

شاید خیلی از افراد بر این عادت باشند که صورت خود را با صابون بشویند که باید بگوییم تکرار و تداوم این عمل منجر به از بین رفتن چربی پوست می شود که همین عامل باعث پدید آمدن چین و چروک و آکنه بر روی پوست میگردد ، در ادامه مطلب می خواهیم به نتایج تحقیقات درباره این موضوع بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.

صابون

تحقیقی نشان داده که استفاده نکردن از صـابون برای شست‌وشوی صورت در مدت زمانی کوتاه آثار مثبتی بر پوست دارد. بسیاری افراد هنگام بیدار شدن از خواب عادت دارند صورت شان را با صابون بشویند. اگر نیز جزو این دسته افراد هستید به شما توصیه می‌کنیم که این کار را ترک کنید. صابون و سایر شوینده‌ها موادی دارند که به پوست آسیب می‌رساند و استفاده طولانی مدت از آن پوست صورت را خشک، زبر و کدر می‌کند.

از طرف دیگر افرادی که پوست چربی دارند بر این باور هستند که برای کاهش چربی پوست خود صورت‌شان را با شوینده‌ها و صابون بشویند در صورتی که با این کار چربی پوست خود را دستکاری می‌کنند و موجب چربی یا خشکی بیش از حد پوست خود، پوست پوست شدن آن و افزایش آکنه‌های پوستی می‌شوند.

در واقع، شوینده‌های شیمیایی باعث بر هم خوردن تعادل چربی بدن و پوست شما می‌شود. علاوه بر این، پوست صورت بسیار حساس است و بیشتر از قسمت‌های دیگر بدن تحت تاثیر مواد شیمیایی و شوینده قرار می‌گیرد. به همین علت، توصیه می‌شود که به جای استفاده از صابون و مواد شوینده صورت‌تان را فقط با آب ولرم شست‌وشو دهید.

همچنین بخوانید :  خشکی پوست و درمان آن

برای برطرف کردن چربی و آلودگی پوست خود به جای استفاده از صابون و شوینده‌ها به سادگی آن را با آب ولرم بشویید و سپس چربی و آلودگی آن را با کمک دستمالی لطیف تمیز کنید. یادتان باشد با آب داغ صورت‌تان را نشویید و آب باید ولرم یا کمی خنک باشد.

نیک و نو

صورتتان را با صابون نشویید
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید