صدای مفصل زانو و آسیب‌های احتمالی

بعضی مواقع در هنگام ورزش صدای ترق و تروقی در حین حرکت از مفصل زانو ایجاد می‌شود اگر دردی نداشته باشد چندان مهم نیست ولی اگر همراه با درد باشد باید به پزشک مراجعه کرد. در ادامه به بررسی شرایط مختلف مرتبط به صدای مفصل زانو میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

صدای مفصل زانو

صدای مفصل زانو

به طور کلی، اگر در حین حرکت، در مفصل زانو صدای مفصلی (صدای کلیک، صدای پوپ، یا صدای ترق و تروق) ایجاد شود، بدون اینکه دردی وجود داشته باشد، این مسئله چندان مهم نیست و نیازی به درمان ندارد.  اما اگر ایجاد صدا با درد همراه باشد، باید برای ارزیابی بیشتر به یک پزشک متخصص مراجعه کرد. بعضی از مشکلات زانو می‌توانند موجب ایجاد صدا در مفصل زانو همراه با درد شوند که شامل شکستگی‌های استخوان، سست شدن اجزای استخوانی یا غضروف مفصلی، آرتریت و « سندرم زانوی صدادار» می‌باشند. بعضی از این آسیب‌ها  با درمان‌های غیرجراحی بهبود نمی‌یابند و باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند.

زمان مراجعه به پزشک

 انواع مختلفی از آسیب‌های ورزشی در مفصل زانو وجود دارد که بیشتر آن‌ها با درمان‌های غیرجراحی بهبود می‌یابند و نیازی به عمل جراحی ندارند. اما فردی که دچار آسیب دیدگی زانو می شود، باید با دیدن این علائم به پزشک مراجعه نماید:

-اگر بلافاصله بعد از آسیب، مفصل زانو دچار تورم شود.

-اگر فرد نتواند وزن خود را روی زانوی آسیب دیده قرار دهد.

-در صورتی که در مفصل زانو احساس خالی کردن وجود داشته باشند.

-اگر زانو در یک وضعیت خاص قفل شود.

-اگر هرگونه بی‌حسی، سوزش و یا ضعف مداومی در زیر زانو احساس شود.

-درصورتی که تردیدی در مورد شکستگی یا در رفتگی استخوان وجود داشته باشد.

-اگر در یک درد شدید و آزاردهنده‌ای وجود داشته باشد که برای فرد قابل تحمل نباشد.

-در صورتی که درد با درمان‌های غیرجراحی بهبود نیابد.

صدای مفصل زانو و آسیب‌های احتمالی
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ با موضوع مراقبت
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

خورشت مرغ زردچوبه ای
خورشت مرغ زردچوبه ای یک غذای سریع و لذیذ است که در عرض ۴۰ دقیقه آماده می‌شود. زردچوبه طعم و رنگ فوق‌العاده‌ای به مرغ می‌دهد و همچنین خواص فراوانی نیز دارد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. ۴۳ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

گل نرگس
گل نرگس با آن ترکیب رنگی زرد و سفیدش، زیبایی و آرامش خاصی را منتقل میکند. قرار دادن این گل در منزل و یا محل کار میتواند طراوت خاصی را به محیط ببخشد. از اهل بیت روایاتی وجود دارد که تاکید بر استشمام گل نرگس دارد، امام رضا (ع) میفرمایند : « حتی یکبار هم که شده در طول عمر خود، گل نرگس را استشمام کنید، زیرا در بدن رگی وجود دارد که باعث افسردگی انسان میشود و بو کردن گل نرگس باعث درمان افسردگی میشود. » ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.