صدای مفصل زانو و آسیب‌های احتمالی

بعضی مواقع در هنگام ورزش صدای ترق و تروقی در حین حرکت از مفصل زانو ایجاد می‌شود اگر دردی نداشته باشد چندان مهم نیست ولی اگر همراه با درد باشد باید به پزشک مراجعه کرد. در ادامه به بررسی شرایط مختلف مرتبط به صدای مفصل زانو میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

صدای مفصل زانو

صدای مفصل زانو

به طور کلی، اگر در حین حرکت، در مفصل زانو صدای مفصلی (صدای کلیک، صدای پوپ، یا صدای ترق و تروق) ایجاد شود، بدون اینکه دردی وجود داشته باشد، این مسئله چندان مهم نیست و نیازی به درمان ندارد.  اما اگر ایجاد صدا با درد همراه باشد، باید برای ارزیابی بیشتر به یک پزشک متخصص مراجعه کرد. بعضی از مشکلات زانو می‌توانند موجب ایجاد صدا در مفصل زانو همراه با درد شوند که شامل شکستگی‌های استخوان، سست شدن اجزای استخوانی یا غضروف مفصلی، آرتریت و « سندرم زانوی صدادار» می‌باشند. بعضی از این آسیب‌ها  با درمان‌های غیرجراحی بهبود نمی‌یابند و باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند.

زمان مراجعه به پزشک

 انواع مختلفی از آسیب‌های ورزشی در مفصل زانو وجود دارد که بیشتر آن‌ها با درمان‌های غیرجراحی بهبود می‌یابند و نیازی به عمل جراحی ندارند. اما فردی که دچار آسیب دیدگی زانو می شود، باید با دیدن این علائم به پزشک مراجعه نماید:

-اگر بلافاصله بعد از آسیب، مفصل زانو دچار تورم شود.

-اگر فرد نتواند وزن خود را روی زانوی آسیب دیده قرار دهد.

-در صورتی که در مفصل زانو احساس خالی کردن وجود داشته باشند.

-اگر زانو در یک وضعیت خاص قفل شود.

-اگر هرگونه بی‌حسی، سوزش و یا ضعف مداومی در زیر زانو احساس شود.

-درصورتی که تردیدی در مورد شکستگی یا در رفتگی استخوان وجود داشته باشد.

-اگر در یک درد شدید و آزاردهنده‌ای وجود داشته باشد که برای فرد قابل تحمل نباشد.

-در صورتی که درد با درمان‌های غیرجراحی بهبود نیابد.

به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ با موضوع مراقبت
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مرغ گریل شده با کره بادام زمینی
این غذا بهترین گزینه برای زمانی است که میهمان ناخوانده دارید و نمی‌دانید چه چیزی درست کنید. همچنین مرغ گریل شده با کره بادام زمینی یک غذای مغذی و کم‌کالری است که انتخابی عالی برای یک وعدۀ شام رژیمی می‌باشد. زمان ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

آگاو
آگاو یا گیاه خنجری گیاهی می باشد که در دراز مدت مدت گل می دهد از این رو به لقب Century Plant مشهور است. از شیره این گیاه می توان در تسکین دندان درد استفاده کرد و همچنین این گیاه قابلیت ضد عفونی کننده دارد و برای افرادی که از کمبود ویتامین C رنج می برند می توانند از شیره ی این گیاه استفاده کنند. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.