سیب زمینی بنفش و ضد سرطان

0
67

سیب زمینی هنگام سرخ شدن بسیاری از مواد معدنی و ویتامین های خود را از دست میدهد و از آن بدتر مواد سرطان زا تولید میکند که به شدت برای سلامتی مضر هستند. دانشمندان به تازگی قادر به پرورش نوعی سیب زمینی شده اند که رنگ آن بنفش است و هنگام سرخ شدن، مواد سرطان زا تولید نمیکند و همچنین برای درمان بیماریهایی مانند دیابت مفید است.

سیب زمینی

سیب زمینی بنفش چیست؟

“دیوید هالم” سخنگوی دانشگاه کولورادو در آمریکا، به خبرنگاران گفت: رنگ این سیب زمینی، محتویات آن را فاش می کند، در واقع این سیب زمینی، حاوی مواد ضد اکسیده شدن است و به همین سبب رنگی بنفش و قرمز دارد.

دیوید هالم و همکارانش در دانشگاه کولورادو، برای به عمل آوردن این سیب زمینی، ۳ سال فعالیت تحقیقاتی انجام دادند و سرانجام به سیب زمینی هایی با رنگ های بنفش و قرمز رسیدند.

به گفتۀ دانشمندان، این سیب زمیـنی نه تنها موادِ ضد اکسیده شدن دارد، بلکه حاوی اسید فولیک، پتاسیم، آهن، روی و فنل های مختلف است. میزانِ مواد ضد اکسیده شدن که در این سیب زمینی وجود دارد، با میزانی از آن که در انار و توت وجود دارند، برابری می کند.

هالم تاکید کرد: این سیب زمیـنی هنگام سرخ شدن، به مواد سرطان زا تبدیل نمی شود، به همین سبب می توان آن را سیب زمینیِ مفید و سالم معرفی کرد. این سیب زمینی همچنین حاوی موادی است که جلوی بیماری آب مروارید چشم را می گیرد و با بیماری دیابت مقابله می کند.

جام جم

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید