سنجد

سنجد ، معمولا یک سین از هفت سین سفره های نوروز رو به خودش اختصاص میده و از گذشته در سبد غذایی مردم ایران زمین جا داشته و به آن توجه خاصی میشده است. سنجد دارای خواص دارویی و صنعتی متفاوتی است که در بخش های آن تقسیم می شود. درخت سنجد دارای سه قسمت برون‌بر (پوست قهوه‌ای رنگ)، میان‌بر (آردی شکل) و درون‌بر (هسته چوبی و سفت آن) است که قسمت میان‌بر و درون‌بر آن ارزش غذایی فراوانی دارد. در قسمت درون‌بر سنجد، ۱۷ نوع آمینو اسید و مقداری پروتیین وجود دارد که هر یک از این آمینو اسیدها خواص دارویی بسیار مفیدی دارند. میوه‌ی سنجد از نظر طب سنتی، طبیعت سرد و خشک دارد و مقوی و مفرح است.
سنجد

– این میوه در طب سنتی به عنوان تانن قابض است؛ بنابراین در معالجه‌ی بیماری‌های دندان، لثه، اسهال و زخم معده موثر است و می‌تواند از خونریزی جلوگیری کند.

– مصرف خوراکی آرد و هسته‌ی آسیاب شده‌ی‌ میوه‌ی سنجد، بیماری آرتروز را درمان می‌کند.

– سنجد براى درمان و جلوگیرى از عوارضى مثل «قى»، اسهال صفراوى، زخم روده، سرفه‌هاى حاد گرم، سردرد و اثر رطوبت نافع است.

– مقوى قلب و برطرف کننده‌ی تب و لرزهاى سرد در بیماری‌هاى سینه مثل تنگى نفس، زخم ریه و عوارض دماغى محسوب مى‌شود.

– براى درمان بیمارى‌هاى کبدى مانند زردى و یرقان مفید و ضدتهوع و صفرابر است.

– سنجد پخته شده به طور کامل (پوست، گوشت و هسته) در روغن زیتون به صورت خوراکى برای درد مفاصل، خارش پوست و رشد مو توصیه شده است.

– عرق شکوفه‌ی سنجد، ضدنفخ موثرى براى معده است.

– کلیه‌ها را گرم نگه داشته و مانع از تکرر ادرار مى‌شود.

– در هند از روغن هسته‌ی آن، شربت غلیظی درست می‌کنند که در التهاب غشاهای مخاطی همراه با ترشح مانند انواع زکام و نیز در عفونت‌ها مصرف می‌شود.

– از شیره‌ی گل سنجد برای قطع تب‌های مهلک و خطرناک استفاده می‌شود.

– جوشانده‌ی گل سنجد برای فلج ،کزاز، تنگی نفس، باز کردن گرفتگی‌ها، تحلیل گاز معده و یرقان

به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط همکار گیاه یاب در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ با موضوع میوه ها و سبزیجات

آشپزی سالم

پیراشکی گوشت
طرز تهیه پیراشکی گوشت و قارچ که در این مطلب برایتان آماده کرده‌ایم، در اروپای شرقی با نام پیروگی شناخته می‌شود. این غذای لذیذ در واقع پیراشکی‌های کوچکی است دستور پخت راحتی دارد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. مواد لازم گوشت ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

قارچ
شاید وقتی نام قارچ به میان می آید همه به یاد دسر و غذاهای خوشمزه ای که می توان با آن درست کرد می افتیم، نکته قابل توجهی که باید به آن اشاره کنیم این است که بیش از سی و هشت هزار نوع قارچ در سراسر دنیا وجود دارد که با ابعاد و اندازه ، رنگ های مختلف یافت می شوند و باید بدانیم بسیاری از آنها سمی بوده و برای سلامت انسان بسیار مضر است، در ادامه مطلب می خواهیم به طور کلی با قارچ آشنا شویم، با گیاه یاب همراه باشید. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.