سخنان اهل بیت درباره خوراکی های مفید

نیاز انسان به غذا، مهم‌ترین و حیاتی‌ترین نیاز روزمره‌ی اوست که از تولد تا مرگ همراهی‌اش می‌کند و حتی انبیا و اولیای الهی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. غذا و تغذیه در آموزههای دینی همچون سایر موضوعات‌، مورد توجه قرار گرفته است‌. حدود دویست و پنجاه آیه‌ی قرآنی و ده‌ها روایت معصومین (ع‌) در مورد غذا و تغذیه وارد شده که همگی بـر اهـمـیـت غـذا و تـغـذیـه دلالت مـی‌کـنـنـد.

سخنان اهل بیت درباره خوراکی های مفید

ـــــ سخنان اهل بیت درباره خوراکی های مفید

آن‌چه در این قسمت مى‌خوانید، نکته‌هاى مهمى است که همه‌ی ما براى سالم ماندن و خوب زندگى کردن به دانستن آن‌ها نیازمندیم. این نکته‌ها برگرفته از توصیه‌های گهربار ائمه‌ی معصومین (ع‌) و در برگیرنده‌ی سه محور مهم در آداب غذا خوردن است:

  1. ‌آدابى که پیش از غذا خوردن باید رعایت کرد.
  2. آدابى که هنگام غذا خوردن باید رعایت کرد.
  3. آدابى که پس از غذا خوردن باید رعایت کرد.

لطفا با دقت این نکته‌ها را بخوانید و به آن‌ها عمل کنید تا همیشه جسمى سالم و روحى شاداب داشته باشید و بدانید همیشه پیشگیرى بهتر از درمان است. ـــــ سخنان اهل بیت درباره خوراکی های مفید

گروه نان و غلات

پیامبر خدا (ص): «مهم‌تر همه خوراکى‌هاى ساکنان این سراى و آن سراى، (گوشت و سپس) برنج است.»

برنج، دارویى نیکو، سرد، سالم و بر کنار از هر بیمارى است.

امام صادق (ع) فرمود: «برنج، نیکو غذایى است. ما آن را براى بیماران خود نگه می‌داریم.»

امام رضا (ع) فرمود: «برترى نان جو بر گندم، مانند برترى ما بر دیگر مردمان است. هیچ پیامبرى نیست که براى خورنده‌ی جو دعا نکرده و براى او برکت نخواسته باشد و هیچ درونى نیست که جو بدان در آمده و همه‌ی دردها از آن بیرون نرفته باشد. آن، خوراک پیامبران و غذاى نیکان است. خداوند متعال جز این را نخواسته است که خوراک پیامبران خود را جو قرار دهد.»

آیا می‌دانستید؟! گروه نان و غلات منبع اصلی غذای انسان است. مساله‌ی اصلی در میان غلات، تاکید و توصیه به مصرف نان جو است. نان جو منبع سرشاری از سبوس و برای سلامتی بسیار مهم و حیاتی است به‌طوری که در جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها از جمله کاهش کلسترول و چربی‌های خون، کاهش قند خون و پیشگیری از ابتلا به دیابت و سرطان نقش عمده‌ای دارد.

ـــــ سخنان اهل بیت درباره خوراکی های مفید

گروه سبزی‌ها

پیامبر خدا(ص) فرمود: «بر شما باد کدو؛ چرا که مغز را افزون مى‌کند.»

خطاب به امام على‌(ع): «کدو بخور زیرا هر کسی آن را بخورد، اخلاقش نیکو و رویش شاداب می‌شود. آن، خوراک من و پیامبران پیش از من است. کدو بخورید که اگر خداوند مى‌دانست درختى سبک‌تر از این وجود دارد، آن را براى برادرم یونس مى‌رویاند.»

هرگاه کسى از شما خورشى مى‌سازد در آن کدوى بسیار بریزد، چرا که آن مغز و عقل را مى‌افزاید.

کاهو بخور، چرا که خواب مى‌آورد و غذا را هضم مى‌کند.

بر شما باد کاهو؛ چرا که خون را تصفیه مى‌کند.

سیر بخورید و بدان درمان کنید، چرا که درمان هفتاد درد در آن هست.

امام صادق(ع) فرمود: «پیاز تب را می‌برد.»

پیاز بخورید؛ چرا که سه ویژگى دارد؛ بوى دهان را خوش می‌کند، لثه را استحکام می‌بخشد و میل جنسی را زیاد می‌کند.

امام رضا(ع) فرمود: «از میان سبزى‌ها بهترین آن‌ها کاسنى و کاهو است.»

آیا می‌دانستید؟! سبزیجات منبع سرشاری از ویتامین‌ها هستند که برای حفظ و ارتقای سلامتی بدن حیاتی است، همچنین سبزیجات حاوی فیبر و برای جلوگیری از سرطان سیستم گوارشی مفید و موثر است. در میان ویتامین‌های موجود در سبزیجات، ویتامینA و مصرف آن بسیار مورد توجه و تاکید قرار گرفته و در این میان مصرف کدو بسیار توصیه شده است.

ـــــ سخنان اهل بیت درباره خوراکی های مفید

گروه میوه‌ها

حضرت محمد (ص) فرمود: «سیب را ناشتا بخورید، چرا که تمیز کننده‌ی معده است.»

یکی از چیزهایی که عمر را زیاد می‌کند، خوردن سیب در سحرگاه است.

هر دانه‌ی انار وقتی در معده جاى می‌گیرد، حیاتى براى قلب و فروغى براى نفس است و شیطانى را که وسواس نام دارد، چهل شب، بیمار(زمین‌گیر) می‌کند.

خوردن به، نیرویى براى قلبى است که ضعیف شده باشد، معده را پاک می‌کند، بر توان دل می‌افزاید، ترسو را دلیر و فرزند را نکو می‌کند.

امام صادق(ع) فرمود: «سیب، پالاینده و خوش‌بو ‌کننده‌ی معده است.»

به تب‌داران خود سیب بدهید، چرا که هیچ‌چیز سودمندتر از آن نیست.

چهار چیز، طبع را اعتدال می‌بخشد؛ انار سورانى، خرماى نارس پخته شده، بنفشه و کاسنى.

به، اندوه اندوهگین را می‌برد، چنان که دست، عرق پیشانى را می‌برد.

خوردن بِه، مایه‌ی توان قلب و بیدارى دل است و ترسو را دلیر می‌کند.

انجیر تازه و خشک بخورید، چرا که بواسیر را ریشه‌کن می‌کند و براى درمان نقرس و سردى مزاج، سودمند است.

امام رضا‌(ع) فرمود: «انجیر بوى بد دهان را می‌برد، استخوان‌ها را استحکام می‌بخشد، درد را می‌برد و با وجود آن دیگر به دارویى نیاز نیست.»

آیا می‌دانستید؟! میوه‌ها به‌عنوان منابع اصلی انواع ویتامین‌ها نقش عمده‌ای در سلامتی و شادابی انسان‌ها دارند. در منابع علمی توصیه شده ‌است روزانه حداقل چهار واحد میوه مصرف شود اما متاسفانه در کشور ما میوه به صورت مداوم مصرف نمی‌شود یا کمتر از حد استاندارد یا بیش‌از حد مصرف می‌کنیم که در دو حالت با مشکلاتی مانند عدم جذب ویتامین یا کمبود ویتامین‌ها مواجه می‌شویم.

ـــــ سخنان اهل بیت درباره خوراکی های مفید

نیک و نو

سخنان اهل بیت درباره خوراکی های مفید
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط همکار گیاه یاب در تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۵ با موضوع زندگی سالم
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

شیر زردچوبه
دستورالعمل‌های فراوانی برای تهیۀ نوشیدنی با زردچوبه وجود دارد که یکی از آنها شیر زردچوبه است. این نوشیدنی سرشار از خاصیت بوده و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای یک رژیم غذایی سالم باشد. با گیاه یاب همراه باشید. ۱۵ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

سرکه سیب
سرکه سیب مایعی ترش مزه میباشد که از اکسید شدن اتانول موجود در آب سیب به وجود می‌آید. استفاده از سرکه سیب قدمتی طولانی دارد و از گذشته‌های دور توسط مردم برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میشده است. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک خواص گزنه دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی درمان کبودی روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر شیرین بیان در بارداری طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید بومادران فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.