روغن ترنج ، دفع کننده سموم بدن

0
88

ترنج (بالنگ)،( به زبان انگلیسی Citron ) نام میوه ای می باشد که جز دسته بندی مرکبات قرار می گیرد و از خواص های بی شماری بهره مند است. از روغن ترنج در درمان افسردگی، اظطراب، ناراحتی های پوستی و غیره… استفاده می شود. ترنج را می توان در مصارف غذایی مورد استفاده قرار داد و مربای آن طرفداران بیشماری دارد. برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

ترنج

 مزه میوه ترنج اندکی تلخ‌تر از گریپ‌فروت است ولی ترشی آن از لیمو کمتر است. گرچه خاستگاه این گونه روشن نیست ولی این گیاه در مناطق مدیترانه‌ای می‌روید و در کشورهای ایتالیا و فرانسه به صورت تجاری کشت می‌شود. از اسانس ترنـج برای مزه دادن به انواع چای و شیرینی استفاده می‌شود. درخت ترنـج تا اندازه‌ای به یخبندان حساس بوده و در مناطق با یخبندان و سرمای کم به خوبی می‌روید. ترنـج را می‌توان با پیوند زدن و یا از طریق رویش دانه تکثیر کرد.

خواص روغن طبیعی ترنج

از بخار آن برای درمان افسردگی، استرس و اضطراب استفاده می شود.

ناراحتی های پوستی مانند بریدگی، تبخال، ترک های پاشنه پا، داء الصدف و آکنه را درمان می کند.

غرغره با مخلوطی از چند قطره روغن ترنـج و آب با پوسیدگی دندان مقابله می کند.

نفخ را برطرف می کند.

ادرار آور است و باعث دفع سموم مانند اسید اوریک، صفرا، نمک اضافه و آب اضافه بدن می شود.

مانع از بروز آکنه می شود.

با چین و چروک پوست مقابله می کند.

برای رفع سردرد، خارش چشم و گرفتگی بینی بر اثر حساسیت و تب یونجه، چند قطره از این روغن را روی دستمال بریزید و استنشاق کنید.

از آنجا که یکی از ترکیبات این روغن به نام «برکاپتین» به محض قرار گرفتن مقابل نور خورشید سمی می شود، پس از استفاده از روغن آن روی صورت یا بدن از قرار گرفتن زیر نور خورشید خودداری کنید.

اوتاپ ، های دکتر ، پرشین پرشیا

همچنین بخوانید :  فواید مصرف شربت سکنجبین

روغن ترنج ، دفع کننده سموم بدن
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید