روش پاکسازی بدن در طب سنتی

0
80

متاسفانه زندگی اغلب مردم با مواد غذایی ناسالم و فرآوری شده گره خورده است و بسیاری از آنها به طور روزانه این مواد را دریافت میکنند. با گذشت زمان سموم و مواد شیمیایی موجود در این غذاها در بدن ذخیره شده و آن را آلوده میکنند. از این جهت بسیار مهم است که به فکر پاکسازی و سم زدایی بدن باشید. در این نوشتار به بررسی روش پاکسازی بدن در طب سنتی میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

روش پاکسازی بدن در طب سنتی

روش پاکسازی بدن در طب سنتی

خستگی، نفخ معده و پوست خشک و کدر می‌توانند جزو علائمی باشند که نشان می‌دهند خون شما تمیز نیست و حاوی برخی توکسین‌ها است. در این صورت احتمال دارد که پای کمبود ویتامین‌ها نیز در میان باشد. حتی امکان دارد سلول‌ها از عناصری اشباع باشند که باید حتما از بدن دفع شوند.

دمنوش پوست پرتقال

خواص

در طب سنتی از خواص درمانی جوشانده پوست پرتقال برای تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم اعصاب استفاده می‌شود.

درمان سرفه، سرماخوردگی، تسکین استرس و پاکسازی بدن از سموم از جمله ویژگی‌های این دمنوش محسوب می‌شود.

پرتقال و دمنوش پوست پرتقال از بروز سرطان و تومور پیشگیری و با آن مقابله می‌کند، همچنین سرفه، آسم، سرماخوردگی و هر بیماری تنفسی که بر اثر وجود خلط در سینه ممکن است به وجود آید را درمان می‌کند.

طرز تهیه

حدود یک قاشق غذاخوری پوست پرتقال خرد شده را درون آب جوش بریزید و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه کمی عسل به دمنوش تان بزنید و میل کنید.

دمنوش گیاه قاصدک

قاصدک گیاهی علفی و دائمی است که برگ‌های آن مثلثی شکل و ارتفاع آن به نیم متر می‌رسد.

همچنین بخوانید :  بهترین جایگزین نوشابه از نظر طب سنتی

گل‌های این گیاه عمر چند روزه دارند و میوه گل قاصدک به شکل فندق می‌باشد که برای تهیه این دمنوش می‌توانید از برگ‌های جوان و حتی ریشه این گیاه استفاده کنید.

خواص

این گیاه ادرار آور است و تعریق بدن را بالا می‌برد و برای افرادی که گرم مزاج هستند بسیار مناسب به نظر می‌آید، به همین خاطر از این دمنوش برای پاک سازی و سم زدایی بدن استفاده می‌کنند.

این گیاه برای افراد پرخور سودمند است و اگر قبل و بعد از یک وعده‌ی غذای سنگین و چرب دمنوش گیاه قاصدک را میل کنید، چون باعث هضم بهتر غذا می‌شود.

خانم‌های شیرده نیز برای افزایش شیر خود می‌توانند از دمنوش قاصدک استفاده کنند، همچنین این دمنوش به خاطر میزان آهن فراوان به دختران توصیه می‌شود.

طرز تهیه

برای تهیه این دمنوش باید ۵۰ گرم گیاه خشک شده را در یک لیتر آبجوش ریخته و به مدت ۵ دقیقه بگذارید بماند و سپس آن را صاف کرده و استفاده نمایید.

باشگاه خبرنگاران
روش پاکسازی بدن در طب سنتی
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید