بهترین روش‌ها برای جلوگیری از التهاب پستان

0
42

التهاب پستان یا ورم سینه عارضه‌ای است که در اثر عفونت مزمن در ناحیه‌ی سینه پدیدار می‌شود. این عارضه را باید جدی گرفت و به سرعت برای درمان آن اقدام کرد. اما روش‌هایی برای جلوگیری از آن نیز وجود دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

التهاب پستان

چگونه می‌توان از التهاب پستان پیشگیری نمود؟

بهترین روش به منظور پیشگیری از بروز آماس و التهاب پستان، استراحت و برقراری یک رژیم غذایی متعادل در طی دوران شیردهی می‌باشد به علاوه، در صورت عدم تخلیه کامل سینه در حین شیردهی و در صورت وجود انسداد مجاری شیر، به منظور کمک به خروج شیر، از کمپرس آبگرم و ماساژ استفاده نمایید. از پوشیدن سینه بندهای تنگ و فنردار خودداری کنید.

آیا در صورت ابتلا به التهاب پستان، باید شیردهی را متوقف نمود؟

خیر، در واقع تداوم شیردهی در حین التهاب و آماس پستان از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. گرچه عمل شیردهی احتمالا دردناک خواهد بود،  با این وجود،  لازم است که بمنظور کمک به حفظ جریان شیر و پیشگیری از انسداد مکررا به شیر دهی ادامه دهید. قبل ازهر نوبت شیردهی، از کمپرس آبگرم استفاده نمایید و آن را بر روی سینه‌های خود قرار دهید. در صورتی که بر اثر شیردهی، سینه ملتهب به طور کامل تخلیه نگردید، از پمپ‌های شیردوشی استفاده نموده و توسط شیشه به نوزاد شیر بدهید.

آیا التهاب پستان بر نوزاد تاثیر می گذارد؟

التهاب پستان به نوزاد هیچگونه آسیبی وارد نخواهد آورد. اگر چه امکان دارد باعث کاهش ذخایر شیرموجود در سینه ملتهب گردد.

توجه: در صورت نگهداری نوزاد در بخش مراقبت های ویژه نوزادان زیر یک ماه، شیر مربوط به سینه ملتهب را ذخیره نموده و در فرصت بعد مورد استفاده قرار دهید آماس پستان سدیم موجود در شیر را افزایش داده و به همین دلیل اغلب مراقبان بهداشت از دادن این شیر به نوزادان بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه خودداری می‌نمایند.

همچنین بخوانید :  عاداتی که باعث تشدید عوارض یائسگی میشود
بهترین روش‌ها برای جلوگیری از التهاب پستان
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید