رشد اجتماعی کودکان در عید نوروز

0
70

در بهترین تعطیلات سال بجای رفتن سفر، می توان با انجام دید و بازدید با آشنایان و دوستان به رشد اجتماعی کودکان کمک شایانی کرد. با صله رحم می توانیم به فرزندانمان احترام به بزرگترها و بازی و نشاط دسته جمعی را آموزش دهیم. در ادامه مطلب با گیاه یاب همراه باشید.

رشد اجتماعی کودکان

سیما فردوسی افزود: احترام به بزرگترها را نه در گفتار بلکه در عمل باید به کودکان آموخت، ادامه داد: ارتباط اجتماعی و رشد اجتماعی کودکان با دید و بازدید نوروز پیشرفت کرده و بهترین زمان برای یادگیری احترام گذاشتن به بزرگترها است.
وی با اشاره به اینکه احترام بزرگترها باید در یک خانواده به طور شایسته انجام شود، بر حفظ سنت ها و رسوم ملی تاکیدکرد و گفت: اگر در این ایام فرخنده که یکی از سنت های کهن ایرانی است، اظهار بی حوصلگی و بی توجهی کنیم، کودکان ما هم با این سنت های دیرینه فاصله خواهند گرفت و کم کم به دست فراموشی سپرده خواهد شد.
وی با انتقاد از کم توجهی بعضی افراد در چیدن سفره هفت سین، اضافه کرد: چیدن سفره هفت سین، دید و بازدیدهای نوروزی و ارتباط اجتماعی خاطرات خوشی برای فرزندان ایجاد می کند و در روحیه آنان بسیار تاثیرگذار است.
فردوسی اضافه کرد: پررنگ تَر کردن اعیاد ملی و مذهبی و همچنین آموزش دادن آن به کودکان بسیار خوب و برای رشد اجتماعی آنان بسیار مفید است.
استادیار گروه روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه ما بزرگترها خاطرات خوب و قشنگی از دوران کودکی خود داریم، ادامه داد: بیاییم این خاطرات خوب را برای فرزندان خود خلق کنیم و اگر احیانا از کسی ناراحت هستیم و کدورت داریم، در این ایام زیبا دل های خود را صیقل داده و ارتباطات را کاملا قطع نکنیم.
وی تصریح کرد: با قطع کردن کامل ارتباطات، کودکانمان را از مهر و محبت عمو، خاله، عمه، عمو و بقیه اقوام محروم می کنیم که این کار در روحیه و رشد اجتماعی آنان تاثیر سوء خواهد داشت.

همچنین بخوانید :  از چه سنی کودک را از پوشک بگیریم

ایرنا

رشد اجتماعی کودکان در عید نوروز
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید