رابطه میان تنفس و عملکرد مغز از دیدگاه طب سنتی

تنفس صحیح یکی از مواردی می باشد که می تواند تاثیر به سزایی بر سلامت فرد بگذارد، از این رو در این مطلب می خواهیم به نظریه یک کارشناس طب سنتی درباره رابطه میان تنفس و عملکرد مغز بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.

عملکرد مغزسید جواد علوی درباره دستور تنفس طبی برای بهبود عملکرد مغزی , اظهار داشت: افراد با مزاج سرد و خشک به ورزش‌های خفیف مانند پیاده‌روی بپردازند.

به‌گفته وی سفرهای کوتاه به‌خصوص به مناطق مرطوب معتدل بسیار برایشان مفید است، همچنین دستور تنفس طبی را صبح زود و بعد از ظهرها انجام دهند.

این کارشناس طب سنتی افزود: افراد سرد و خشک حدود ساعت ۱۰ شب به رختخواب بروند و حدود ۷ تا ۶ ساعت استراحت کنند، البته نیم ساعت چرت بعد از ناهار نیز اشکالی ندارد.

علوی بیان داشت: از هوا، محیط و فعالیت‌های افزایش دهنده سردی و خشکی خودداری کنند. برای تقویت عملکرد مغز, اکسیژن رسانی مناسب به مغز مؤثر است.

وی درباره تنفس طبی برای بهبود عملکرد مغزی اضافه کرد: در حالت نیمه‌درازکش، نفس کاملاً عمیق بکشید و ریه‌های خود را از هوا پر کنید، به‌مدت ۵ثانیه نفس خود را حبس کرده، سپس آرام آرام، طی حدود ۱۰ثانیه نفس را بیرون دهید.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: حدود یک ثانیه مکث کرده و سپس ۱۰ بار دستور بالا را تکرار کنید, آرامش و احساس نشاط بر فرد چیره خواهد شد. تکرار این دستور در شرایط تنش روزانه و نیز در حالت معمولی به آرامش افراد کمک می‌کند.

مشرق
رابطه میان تنفس و عملکرد مغز از دیدگاه طب سنتی
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط نویسنده 1 در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۵ با موضوع طب سنتی ایران
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

فلفل سیاه
گیاه فلفل سیاه، از خانواده ی پاپریکا و یک گیاه چندساله با بوته هایی شبیه انگور است که در مناطق گرمسیری کاشته می شود. پس از چند سال، شکوفه های سفید رنگ کوچک فلفل که شبیه ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.