رابطه میان تنفس و عملکرد مغز از دیدگاه طب سنتی

تنفس صحیح یکی از مواردی می باشد که می تواند تاثیر به سزایی بر سلامت فرد بگذارد، از این رو در این مطلب می خواهیم به نظریه یک کارشناس طب سنتی درباره رابطه میان تنفس و عملکرد مغز بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.

عملکرد مغزسید جواد علوی درباره دستور تنفس طبی برای بهبود عملکرد مغزی , اظهار داشت: افراد با مزاج سرد و خشک به ورزش‌های خفیف مانند پیاده‌روی بپردازند.

به‌گفته وی سفرهای کوتاه به‌خصوص به مناطق مرطوب معتدل بسیار برایشان مفید است، همچنین دستور تنفس طبی را صبح زود و بعد از ظهرها انجام دهند.

این کارشناس طب سنتی افزود: افراد سرد و خشک حدود ساعت ۱۰ شب به رختخواب بروند و حدود ۷ تا ۶ ساعت استراحت کنند، البته نیم ساعت چرت بعد از ناهار نیز اشکالی ندارد.

علوی بیان داشت: از هوا، محیط و فعالیت‌های افزایش دهنده سردی و خشکی خودداری کنند. برای تقویت عملکرد مغز, اکسیژن رسانی مناسب به مغز مؤثر است.

وی درباره تنفس طبی برای بهبود عملکرد مغزی اضافه کرد: در حالت نیمه‌درازکش، نفس کاملاً عمیق بکشید و ریه‌های خود را از هوا پر کنید، به‌مدت ۵ثانیه نفس خود را حبس کرده، سپس آرام آرام، طی حدود ۱۰ثانیه نفس را بیرون دهید.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: حدود یک ثانیه مکث کرده و سپس ۱۰ بار دستور بالا را تکرار کنید, آرامش و احساس نشاط بر فرد چیره خواهد شد. تکرار این دستور در شرایط تنش روزانه و نیز در حالت معمولی به آرامش افراد کمک می‌کند.

مشرق
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط همکار گیاه یاب در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۵ با موضوع طب سنتی
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مرغ گریل شده با کره بادام زمینی
این غذا بهترین گزینه برای زمانی است که میهمان ناخوانده دارید و نمی‌دانید چه چیزی درست کنید. همچنین مرغ گریل شده با کره بادام زمینی یک غذای مغذی و کم‌کالری است که انتخابی عالی برای یک وعدۀ شام رژیمی می‌باشد. زمان ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

لاله سرخ
یکی از جلوه‌های زیبای طبیعت در فصل بهار، رویش گل‌های خوش رنگ و بوست که هم طراوت و شادابی را در این فصل برای‌تان به ارمغان می آورند و هم می‌توانید از خواص درمانی‌شان بهره ببرید. لاله سرخ ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.