رابطه مدیتیشن و منطق

تحقیقات دانشمندان دانشگاه شیکاگو نشان میدهد افراد علاقه مند به مدیتیشن که به صورت  روزانه تکنیک های مدیتیشن را دنبال میکنند در مقایسه با افرادی که چنین فعالیتی را انجام نمیدهند از هوش و منطق بالاتری برخوردارند. اگر میخواهید همسری منطقی داشته باشید ، تکنیک های مدیتیشن را به او بیاموزید.

مدیتیشن

رابطه مدیتیشن و منطق

به گفته این گروه تحقیقاتی ، مدیتـیشن بعنوان کاهنده استرس یا تسکین دهنده درد عمل کرده و به کاهش اضطراب  نیز کمک میکند. محققان در این مطالعه با استفاده از ابزار معروف اینترنتی موسوم به Survey Monkey که عمدتا برای انجام نظرسنجی ها و مطالعات علمی مورد استفاده واقع میشود ، از ۲۹۸ شرکت کننده نظرسنجی انجام دادند. در این نظر سنجی در مورد تجربه مربیان و دانش آموختگان  مدیتیشن با توجه به میزان سال و ساعت تمرین روزانه شان آزمایشاتی به عمل آمد و پرسشنامه ای توسط آنها پر شد.  بر اساس آنالیز و بررسی داده های این آزمایش ها و پاسخ های پرسشنامه این نتیجه بدست آمد که  تمرینات  مداوم بدنی تکنیک هایی که هماهنگی ذهن و جسم را میطلبد به افزایش هوش و منطق و حتی حس همدردی افراد کمک میکند. مطالعات و بررسی ها نشان داد افراد ابتدا دارای منطق پایین تری بودند ، اما به مرور زمان با انجام تمرین ها و تکنیک های مدیـتیشن ، سطح منطق آنها افزایش یافته است.


منبع : سیب سبز

رابطه مدیتیشن و منطق
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ با موضوع زندگی سالم
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

عرق بومادران
بومادران یا Achillea millefolium در زبان انگلیسی ، ملقب به گیاه هزار برگ است. این گیاه اصالتا متعلق به آسیای غربی و اروپا می باشد و به دلیل اهمیت زیاد و خواص شفا بخش آن مورد توجه زیادی قرار گرفته است. در ادامه مطلب با خواص عرق بومادران آشنا خواهیم شد. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.