رابطه مدیتیشن و منطق

تحقیقات دانشمندان دانشگاه شیکاگو نشان میدهد افراد علاقه مند به مدیتیشن که به صورت  روزانه تکنیک های مدیتیشن را دنبال میکنند در مقایسه با افرادی که چنین فعالیتی را انجام نمیدهند از هوش و منطق بالاتری برخوردارند. اگر میخواهید همسری منطقی داشته باشید ، تکنیک های مدیتیشن را به او بیاموزید.

مدیتیشن

رابطه مدیتیشن و منطق

به گفته این گروه تحقیقاتی ، مدیتـیشن بعنوان کاهنده استرس یا تسکین دهنده درد عمل کرده و به کاهش اضطراب  نیز کمک میکند. محققان در این مطالعه با استفاده از ابزار معروف اینترنتی موسوم به Survey Monkey که عمدتا برای انجام نظرسنجی ها و مطالعات علمی مورد استفاده واقع میشود ، از ۲۹۸ شرکت کننده نظرسنجی انجام دادند. در این نظر سنجی در مورد تجربه مربیان و دانش آموختگان  مدیتیشن با توجه به میزان سال و ساعت تمرین روزانه شان آزمایشاتی به عمل آمد و پرسشنامه ای توسط آنها پر شد.  بر اساس آنالیز و بررسی داده های این آزمایش ها و پاسخ های پرسشنامه این نتیجه بدست آمد که  تمرینات  مداوم بدنی تکنیک هایی که هماهنگی ذهن و جسم را میطلبد به افزایش هوش و منطق و حتی حس همدردی افراد کمک میکند. مطالعات و بررسی ها نشان داد افراد ابتدا دارای منطق پایین تری بودند ، اما به مرور زمان با انجام تمرین ها و تکنیک های مدیـتیشن ، سطح منطق آنها افزایش یافته است.


منبع : سیب سبز

به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ با موضوع زندگی سالم
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

واویشکا
سیاه واویشکا ( گیلان ) مواد لازم واویشکا : گوشت اردک : ۲۵۰ گرم پیاز بزرگ : ۲ عدد دانه انار ترش : ۲۰۰ گرم رب انار : ۱ قاشق غذاخوری روغن : ۲ قاشق غذاخوری نمک – فلفل – زردچوبه – دارچین : به مقدار لازم طبع ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

اسطوخودوس
مطمئنا نام اسطوخودوس را بسیار شنیده اید، این گیاه دارویی که در زبان انگلیسی Lavender نام دارد، از پرمصرف ترین گیاهان در جهان بوده و بومی حوزه ی مدیترانه میباشد. اسطوخودوس عطر بسیار خوشی دارد اما طعمی تلخ دارد، به همین دلیل از این گیاه بسیار در صنعت عطرسازی استفاده میشود ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.