رابطه زناشویی سالم با طب سنتی

یکی از مشکلاتی که برخی از زوج‌های جوان گرفتار آن هستند، اختلال در رابطه زناشویی است که متاسفانه به دلیل عرف و فرهنگ حاکم بر جامعه‌ی ما، معمولا پنهان می‌ماند و هیچ یک از طرفین به دنبال راه حلی برای آن نیستند. در واقع ریشه‌ی این مشکل در بسیاری از زوج‌های جوان به دلیل نداشتن آگاهی‌های لازم در زمینه‌ی آمادگی روحی و جسمی است. خوب است بدانید در طب سنتی نسخه‌های شفابخشی برای خداحافظی با اختلالاتی مانند سردمزاجی یا بی‌میلی جنسی وجود دارد.

رابطه زناشویی

مواد غذایی و نوشیدنی‌های گیاهی وجود دارند که می‌توانند به بهبود روابط زناشویی کمک کنند. علم ثابت کرده سلامت، تازگی و مغذی بودن مواد غذایی و نوشیدنی‌های طبیعی تاثیر مستقیمی بر کیفیت و چگونگی رابطه میان همسران دارد و حتی در مواردی به پیشگیری از بروز برخی اختلال‌ها کمک می‌کند. این نوشیدنی‌های گیاهی به افزایش سطح هورمون‌ها، بهبود جریان گردش خون در بدن، افزایش برانگیختگی و تقویت بنیه کمک می‌کنند.

تعادل هورمون‌ها با ترکیب میوه‌ها

تعادل هورمون پروژسترون در بدن می‌تواند به بهبود روابط زناشویی زوج‌ها کمک کند. این هورمون و ترشح میزان مناسب آن در یک رابطه زناشویی سالم تاثیرگذار است، بنابراین مصرف مواد غذایی و گیاهان دارویی که به تولید و تنظیم این هورمون در بدن کمک می‌کنند بسیار اهمیت دارد. دانه‌های کدو تنبل، قارچ و اسفناج از جمله سبزی‌هایی هستند که به کنترل میزان پروژسترون کمک می‌کنند. نوشیدنی که با کمک آن می‌توانید میزان کافی پروژسترون را دریافت کنید از انگور، تمشک، کیوی و نعناع تازه تهیه می‌شود.

یک عدد کیوی و یک فنجان تمشک را میکس کنید، آن را درون یک لیوان بریزید و سپس متناسب با گنجایش لیوان، آب انگور به این ترکیب اضافه کنید. در مرحله‌ی آخر، چند برگ نعناع را ریز کرده و به آن اضافه کنید. این نوشیدنی می‌تواند به تامین پروژسترون بدن کمک و کیفیت رابطه زناشویی را بهتر و مفیدتر کند.

نوشیدنی مقوی با طعم لیمو

یکی دیگر از نوشیدنی‌های طبیعی و گیاهی که به بهبود جریان گردش خون و آزادسازی اندورفین در بدن کمک و انرژی و نشاط زوج‌ها را تقویت می‌کند، لیمو فلفلی با چاشنی عسل است. این نوشیدنی انرژی زیادی در بدن تولید و به رفع بی‌میلی و بی‌حوصلگی نیز کمک می‌کند.

نصف لیوان آب را با نصف لیوان آبلیموی تازه و ترش ترکیب کنید. یک تا دو قاشق عسل طبیعی و تازه به آن اضافه کنید و در نهایت یک عدد فلفل قرمز که روی آن را با نوک چاقو خراش داده‌اید به این شربت اضافه کنید. مراقب باشید از زمان تهیه‌ی این نوشیدنی تا مصرف آن زمان زیادی نگذرد. چرا که به مرور زمان میزان تندی شربت بیشتر می‌شود و مصرف تندی بیش از اندازه برای حفظ سلامت دستگاه گوارش خوب نیست.

معجزه‌ی هل و گل سرخ

ترکیب هل و گل سرخ و تهیه‌ی یک نوشیدنی خوشمزه و مقوی از آن علاوه بر این که عطش را از بین می‌برد، در درمان سرد مزاجی و بهبود روابط زناشویی نیز بسیار موثر است. عصاره‌ی گل سرخ و هل در گروه گیاهان دارویی با طبع گرم قرار دارند. در طول هفته ۳ تا ۴ بار این نوشیدنی را مصرف کنید و معجزه‌ی آن را ببینید. در یک لیوان دو قاشق سکنجبین بریزید و به میزان سه تا چهار قطره عصاره‌ی گل سرخ به آن اضافه کنید. نصف خیار رنده شده را به سکنجبین اضافه کنید و متناسب با ذائقه‌ای که دارید یک تا دو عدد هل را درون آن بیندازید. در نهایت یک لیوان آب خنک به شربت اضافه کنید.

آرامش با شربت عسل وانیلی

شربت عسل و وانیل به دلیل عطر و خاصیت مقوی که دارد، به بهبود روابط زناشویی کمک می‌کند. این شربت در بسیاری از کشورهای آسیای شرقی به «نوشیدنی ماه عسل» مشهور است. مصرف آن علاوه بر تقویت قوای جسمی به آرامش زوج‌ها نیز کمک می‌کند و می‌تواند بر ترشح مناسب هورمون تستسترون اثر بگذارد.

برای تهیه‌ی این شربت، آب ولرم را با دو تا سه قاشق عسل طبیعی مخلوط کنید و به آن کمی پودر، چوب یا عصاره‌ی وانیل خوراکی اضافه کنید. بعد از تهیه‌ی این شربت، آن را درون یخچال بگذارید تا خوب خنک شود. اگر مایل باشید می‌توانید آن را ولرم میل کنید.

نوشیدنی با طعم انبه

یکی از نوشیدنی‌های مفید و موثر در کیفیت رابطه‌ی زناشویی، ترکیب انبه با چاشنی زنجبیل است که می‌تواند به درمان سرد مزاجی کمک کند. این نوشیدنی با توجه به طبع گرم و مزه‌ی تندی که دارد، به بهبود جریان گردش خون در بدن‌ کمک می‌کند و بی‌میلی جنسی را از بین می‌برد.

رابطه زناشویی

پوست انبه را بکنید سپس میوه‌ی انبه را درون دستگاه میکس بریزید تا مایع رقیقی به دست آید. می‌توانید هنگام میکس کردن، یک فنجان آب خنک نیز به انبه اضافه کنید. بعد انبه را درون لیوان بریزید و اگر لازم بود کمی دیگر آب یخ به آن اضافه کنید. در نهایت یک برش کوچک از انبه را رنده کرده و به میکس انبه اضافه کنید. می‌توانید زنجبیل را به تکه‌های خیلی کوچک ببرید و آن را درون مخلوط انبه بیندازید تا یک نوشیدنی مفید آماده شود.

مخلوط یاس و آناناس

در طب سنتی از گل یاس برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود. یکی از کاربردی‌ترین موارد مصرف عصاره‌ی یاس در درمان بی‌میلی نسبت به رابطه زناشویی است. تهیه‌ی مخلوطی از عصاره‌ی خوراکی این گیاه و میوه‌ای مانند آناناس با توجه به طبع گرمی که دارد، گزینه‌ای خوب برای تقویت و بهبود روابطه‌ی زناشویی زوج‌هاست.

برای تهیه‌ی این مخلوط خوشمزه و در عین حال خوش ‌عطر، کافی است آب آناناس را با چند قطره عصاره‌ی یاس مخلوط کنید، آن را درون لیوانی بریزید و به آن ترکیبی از نعناع و خیار اضافه کنید. می‌توانید چند برگ نعناع را ساطوری کنید، با نصف خیار رنده شده مخلوط و به این ترکیب مقوی اضافه کنید.

خوردنی‌های مفید

تشخیص علت به وجود آمدن بی‌میلی با پزشک طب سنتی است، چنانچه بی‌میلی ناشی از سرد مزاجی باشد، استفاده از غذاهایی که طبع گرم دارند مفید خواهد بود. برای مثال استفاده از مغز فندق، پسته، گردو، بادام، چلغوزه (تخم صنوبر) و میوه‌هایی مثل موز، آناناس، انگور و انجیر می‌تواند در رفع این مشکل مفید باشد. مصرف سبزی‌هایی چون تره، پیاز و شاهی به این دسته از افراد توصیه می‌شود. استفاده از گوشت گوسفند، میگو، زنجبیل، مربای شقاقل، شلغم، هویج زرد ایرانی (زردک)، نخود و لوبیا (به ویژه نخود) برای رفع بی‌میلی ناشی از سردی مزاج توصیه می‌شود. خوردن تخم‌مرغ عسلی به شکلی که سفیده‌ی آن کاملا پخته و زرده به حالت نیم بند باشد، مفید است.

رابطه زناشویی ؛ حافظ سلامت جسم

رابطه زناشویی به سلامت جسمانی، طول عمر و کیفیت زندگی کمک می‌کند. چنانچه رابطه‌ی جنسی پس از ازدواج به اندازه‌ی کافی وجود نداشته باشد، باعث تجمع مواد (رطوبت‌هایی که به طور طبیعی از بدن زن و مرد خارج می‌شود) در داخل بدن شده و به بروز بیماری‌هایی منجر می‌شود که می‌توان به بیماری‌های سیستم ادراری، گوارشی و سیستم مغز و اعصاب اشاره کرد. همچنین سیاه رفتن چشم‌ها، سرگیجه، بی‌خوابی، بی‌اشتهایی، سردی بدن و خفقان رحمی از دیگر مشکلاتی است که در اثر نداشتن رابطه‌ی زناشویی ایجاد می‌شود.

از طرفی، اگر همسران در انجام رابطه‌ی زناشویی افراط کنند، دچار مشکلاتی چون سردی و سستی بدن، بیماری‌های عصبی، ضعف بینایی، مشکلات قلبی و گوارشی، ضعف و خشکی در کل بدن، بیماری‌های کلیوی و… خواهند شد.

به طور کلی، افرادی که مزاج گرم به ویژه مزاج گرم و تر دارند، تمایل بیشتری برای انجام رابطه‌ی جنسی دارند، در حالی که افرادی که مزاج آن‌ها سرد به‌ویژه سرد و خشک است نیاز کمتری به رابطه‌ی جنسی دارند. اگر دو نفر که با یکدیگر ازدواج می‌کنند از نظر مزاج اختلاف زیادی داشته باشند، به مشکل برمی‌خورند و باید با یکسری تدابیر، بین آن‌ها تعادل برقرار کرد. اگر بی‌میلی یا کم بودن تمایل برای رابطه زناشویی ، غیرطبیعی و به دلیل سوء مزاج باشد، باید درمان انجام شود.


منبع: نیک و نو

رابطه زناشویی سالم با طب سنتی
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ با موضوع زندگی سالم
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

شیر زردچوبه
دستورالعمل‌های فراوانی برای تهیۀ نوشیدنی با زردچوبه وجود دارد که یکی از آنها شیر زردچوبه است. این نوشیدنی سرشار از خاصیت بوده و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای یک رژیم غذایی سالم باشد. با گیاه یاب همراه باشید. ۱۵ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

لیمو ترش
لیمو ترش ( به انگلیسی Lemon ) همان میوه ی درخت لیمو است که جزو مرکبات محسوب میشود. مصرف این میوه و مخصوصا آب آن در سراسر دنیا رایج بوده و در آشپزی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. لیمو ترش میوه ای پرخاصیت است و لیست خواص درمانی آن نسبت به بسیاری از میوه ها بلندتر است. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک خواص گزنه دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی درمان کبودی روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر شیرین بیان در بارداری طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید بومادران فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.