دیکلوفناک ، دارویی محبوب اما خطرناک

0
91

دیکلوفناک ( Diclofenac ) نوعی دارو است که برای مقابله و کنترل درد و التهاب و به خصوص بیماری های روماتیسمی تجویز میشود. اما پزشکان هشدار می دهند که بیماران مراقب عوارض جانبی این دارو باشند و در صورت مشاهده‌ی علائم و نشانه‌هایی که در ادامه به اشتراک میگذاریم، حتما سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنند. با گیاه یاب همراه باشید.

دیکلوفناک

دل درد، نفخ شکم، سوزش معده، بادگلو، مدفوع تیره، یبوست، خارج نشدن ادرار و کاهش حجم ادرار، اسهال، سرگیجه، سوء هاضمه، سردرد، خارش پوست، تهوع و استفراغ، رنگ پریدگی، معده درد، ورم معده، تنگی نفس، کاهش وزن، خستگی و ضعف که می تواند وضعیت سلامت فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین مصرف بیش از حد دارو و به اصطلاح پزشکی “اوردوز” و سمی شدن خون نیز در اثر این دارو می تواند رخ دهد و باعث علائم زیر شود:

تاری دید، کاهش سطح هوشیاری، تغییر در بینایی و ناتوانی در تشخیص رنگها، افسردگی، مشکل تنفسی و تنگی نفس، کهیر، خواب آلودگی، بی حسی، ورم صورت، دست و پا، کاهش ضربان قلب، تشنج، آبی شدن رنگ لبها، عصبانبت و نیز تورم پلک ها که این علائم نیازمند مراجعه سریع به اورژانس و مراکز پزشکی است.

برخی علائم خفیف استفاده از دیکلوفناک هم عبارت است از زنگ دار شدن گوش، ورم معده و روده، از دست دادن حس شنوایی و کاهش قدرت و توان بدنی که به تدریج قطع می شوند.

باشگاه خبرنگاران
دیکلوفناک ، دارویی محبوب اما خطرناک
به این مطلب امتیاز بدید!
همچنین بخوانید :  علائم اولیه اختلال کبد چیست
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید