دوازده هزار مصدوم در حوادث ترافیکی نوروزی

همه ساله در ایام نوروز به دلیل افزایش حجم سفر، آمار تصادفات و مصدومان آن نیز افزایش چشمگیری پیدا می کند. امسال هم متاسفانه از سال های قبل مستثنی نبوده و آمار مصدومان حوادث ترافیکی نوروزی تا به این لحظه نزدیک به ۱۲۰۰۰ نفر اعلام شده است. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

حوادث ترافیکی نوروزی

نماینده وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفند تاکنون بیش از ۱۳ هزار مأموریت ترافیکی توسط نیروهای اورژانس صورت گرفته است،‌گفت: بیش از ۱۲ هزار مسافر در حوادث ترافیکی نوروزی مصدوم شده‌اند.

 پیرحسین کولیوند  در ارتباط با اقدامات اورژانس در طرح سلامت نوروزی، اظهار داشت: از ابتدای اجرای این طرح که ۲۵ اسفند ماه بوده بیش از ۵۹ هزار و ۹۱۲ مأموریت صورت گرفته است که ۱۳ هزار و ۹۳۰ مورد آن مأموریت‌های ترافیکی را شامل می‌شد.

وی افزود: ۱۱۵ هزار و ۳۳ نفر که در حوادث ترافیکی مصدوم شده بودند توسط اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند. همچنین ۱۳۳۱ نفر در محل درمان سرپایی شدند.

نماینده وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی، ادامه داد: حدود ۴۶ هزار از مأموریت‌ها نیز غیرترافیکی بوده که ۱۹ هزار و ۹۴۹ نفر در حوادث غیرترافیکی به بیمارستان منتقل و ۸ هزار و ۷۵۳ نفر در محل درمان یافتند.

کولیوند، گفت: از بیماران مربوط به مأموریت‌‌های غیرترافیکی ۵۶۴۶ نفر دارای مشکل تنفسی و ۶۲۴۳ نفر مشکل قلبی، ۱۹۴۴ نفر دچار مسمومیت گوارشی و ۳۷۹ نفر دچار مسمومیت با گاز CO بودند.

فارس

 

دوازده هزار مصدوم در حوادث ترافیکی نوروزی
5 (100%) 1 vote
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲ فروردین ۱۳۹۶ با موضوع اخبار دنیای سلامت
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

گلاب
به مایعی که از گل محمدی استخراج میشود و عطری خوش دارد گلاب ( Rose Water ) می‌گویند. این مایع طرفداران بسیاری دارد و در مراسم خاصی به نام گلاب گیری در شهر کاشان، فرآیند استخراج آن انجام میشود. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.