دوازده هزار مصدوم در حوادث ترافیکی نوروزی

0
79

همه ساله در ایام نوروز به دلیل افزایش حجم سفر، آمار تصادفات و مصدومان آن نیز افزایش چشمگیری پیدا می کند. امسال هم متاسفانه از سال های قبل مستثنی نبوده و آمار مصدومان حوادث ترافیکی نوروزی تا به این لحظه نزدیک به ۱۲۰۰۰ نفر اعلام شده است. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

حوادث ترافیکی نوروزی

نماینده وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفند تاکنون بیش از ۱۳ هزار مأموریت ترافیکی توسط نیروهای اورژانس صورت گرفته است،‌گفت: بیش از ۱۲ هزار مسافر در حوادث ترافیکی نوروزی مصدوم شده‌اند.

 پیرحسین کولیوند  در ارتباط با اقدامات اورژانس در طرح سلامت نوروزی، اظهار داشت: از ابتدای اجرای این طرح که ۲۵ اسفند ماه بوده بیش از ۵۹ هزار و ۹۱۲ مأموریت صورت گرفته است که ۱۳ هزار و ۹۳۰ مورد آن مأموریت‌های ترافیکی را شامل می‌شد.

وی افزود: ۱۱۵ هزار و ۳۳ نفر که در حوادث ترافیکی مصدوم شده بودند توسط اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند. همچنین ۱۳۳۱ نفر در محل درمان سرپایی شدند.

نماینده وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی، ادامه داد: حدود ۴۶ هزار از مأموریت‌ها نیز غیرترافیکی بوده که ۱۹ هزار و ۹۴۹ نفر در حوادث غیرترافیکی به بیمارستان منتقل و ۸ هزار و ۷۵۳ نفر در محل درمان یافتند.

کولیوند، گفت: از بیماران مربوط به مأموریت‌‌های غیرترافیکی ۵۶۴۶ نفر دارای مشکل تنفسی و ۶۲۴۳ نفر مشکل قلبی، ۱۹۴۴ نفر دچار مسمومیت گوارشی و ۳۷۹ نفر دچار مسمومیت با گاز CO بودند.

فارس

 

دوازده هزار مصدوم در حوادث ترافیکی نوروزی
5 (100%) 1 vote
همچنین بخوانید :  آیا میوه استوایی در درمان سرطان موثر است؟
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید