دلایل اهمیت غذاهای ضد سرطان

0
122

بسیاری از ما هنگامی که به بیماری‌های مزمن مانند دیابت، سرطان و فشار خون فکر می‌کنیم، ذهن‌مان به سمت افراد سالمند می‌رود و کم پیش می‌آید که در ذهن‌مان یک انسان ۳۰ ساله‌ی مبتلا به چنین بیماری‌هایی را تصور کنیم. اما بهتر است بدانید که این بیماری‌های دیگر تنها مختص افراد سالمند نیستند. اضافه وزن و چاقی در حال افزایش است، دیابت نوع ۲ بیشتر در نوجوانان و کودکان دیده می‌شود و ۱۱ درصد از مردان بین ۲۰ تا ۲۴ سال به فشار خون مبتلا هستند.

غذاهای ضد سرطان

به گزارش گیاه یاب به نقل از «مایند‌بادی‌گرین»، مطالعات جدید نشان می‌دهند که اگرچه نرخ سرطان در نسل‌های قدیمی کاهش پیدا کرده است اما در نسل‌های جدید رو به افزایش می‌باشد.

این مطالعه که توسط انجمن سرطان آمریکا انجام شده است نشان می‌دهد فردی که در سال ۱۹۹۰ به دنیا آمده نسبت به فردی که متولد سال ۱۹۵۰ است، دو برابر بیشتر در خطر ابتلا به سرطان روده و چهار برابر بیشتر در خطر ابتلا به سرطان رکتوم می‌باشد. البته این بدین معنا نیست که تمام افراد جوان در حال حاضر در خطر هستند، این مطالعه بیشتر تمرکز بر این دارد که چگونه عوامل مختلف در سبک زندگی ما باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمنی مانند سرطان می‌شوند.

اهمیت غذاهای ضد سرطان

به گفته‌ی متخصصان، چاقی و کم تحرکی از عوامل اصلی بروز سرطان هستند. در واقع نداشتن تحرک کافی و مصرف مواد غذایی فرآوری شده باعث شده‌اند تا خطر ابتلا به سرطان در نسل جوان افزایش پیدا کند. یکی دیگر از عوامل مهم نیز آلودگی‌های محیط زیستی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

همچنین بخوانید :  رژیم مدیترانه ای چیست و چه فوایدی دارد ؟

اینجاست که مصرف غذاهای ضد سرطان و داشتن رژیمی سرشار از میوه‌ها و سبزیجات و انجام ورزش به طور منظم می‌تواند به داد شما برسد! یک مطالعه نشان داده است که تنها دنبال کردن یک رژیم کم چربی و سرشار از فیبر برای ۲ هفته تاثیر به سزایی در کاهش التهاب روده بزرگ داشته است. بیماری‌های سرطانی زمان زیادی را برای توسعه یافتن و شکل گرفتن لازم دارند، اگر شما رژیم مناسب و مطلوبی داشته باشید، ابزار مبارزه با چنین بیماری‌هایی را در اختیار بدن خود قرار می‌دهید.

مترجم: حسین حیدری
دلایل اهمیت غذاهای ضد سرطان
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید