در ماه رمضان چگونه ورزش کنیم

0
60

ورزش کردن از مهمترین اصول دستیابی به تناسب اندام و داشتن یک زندگی سالم است. با توجه به اینکه در ماه رمضان هستیم، شاید برخی از ورزشکاران روزه داری را با توجه به برنامه ی ورزشی خود، کار مشکل و غیر ممکنی بدانند. اگر به انجام ورزش های سنگین عادت دارید، متخصصان توصیه میکنند تا در این ماه، کمی فعالیتهای سنگین خود را کاهش دهید تا بتوانید در کنار ورزش از فواید روزه نیز بهره ببرید. در ادامه نظر کارشناسان بهداشت و ورزش را درباره ی این موضوع میخوانیم.

ماه رمضان

توصیه هایی برای ورزش در ماه رمضان :

کارشناسان بهداشت و ورزش به روزه داران توصیه می کنند که به ورزش های سنگین و خسته کننده همچون پیاده روی ، دوچرخه سواری و ایروبیک نپردازند.

به این ترتیب ورزشکاران می توانند کمی پیش از افطار به ورزش های دلخواه خود بپردازند تا با خوردن افطار آب و دیگر املاحی را که از دست داده اند، بازیابند و ۲ ساعت پس از افطار نیز زمان مناسبی برای ورزش کردن است و ورزش کردن در این ساعت انرژی زائدی را که بدن از افطاری به دست آورده است، از بین می برد.

ورزشکاران در ماه مبارک رمضان نباید بیشتر از یک ساعت در روز و بیشتر از ۵ روز در هفته به فعالیت بدنی بپردازند و هنگام آغاز فعالیت های ورزشی ابتدا باید بدن خود را گرم کنند سپس به فعالیت های کششی بپردازند و سرانجام ۳۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه ورزش کنند.

توصیه می شود که ورزشکار در ماه مبارک رمضان پیش از پرداختن به فعالیت ورزشی به دکتر خود مراجعه کند.

همچنین بخوانید :  فواید آب چغندر برای ورزشکاران

جام جم

در ماه رمضان چگونه ورزش کنیم
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید