درمان مشکلات پوستی با پوست مصنوعی

0
106

یک متخصص پوسـت به تازگی از نتایج تیم تحقیقاتی اش درباره ساخت پوست مصنوعی به رسانه ها خبر داده و گفته به زودی میتوان به افرادی که دچار پیری پوست و بیماری ها و ناراحتی های پوستی هستند امید داد که با کمک داروی ما یک لایه پوسـت مصنوعی روی پوست تان بکشند. کیلمر به این نکته اشاره می کند افرادی که به اگزما یا دیگر ناراحتی ها ی پوستی مبتلا هستند، اغلب اوقات پوستشان را با پانسمان های زخیم می بندند یا حتی کیسه های پلاستیکی روی پوستشان را با پانسمان های ضخیم می بندند یا حتی کیسه های پلاستیکی روی پوست شان می گذارند تا داروی شان پاک نشود. او می گوید : حالا به جای اینکه بیماران آن همه چیز روی پوستشان بگذارند، می توانند از این لایه نامرئی استفاده کنند.

پوست

اندرسون و باربارا گیلگرست متخصص پوست از بیمارستان ماساچوست برای درمان این ناراحتی های پوستی با یک کارشناس مواد به نام رابرت لنگر وارد همکاری شدند. هدف آنها ساخت محصولی بود که بتواند خاصیت انعطاف پذیری پوست جوانی را برگرداند و اما در عین حال شفاف و منعطف باشد. آنها اولین پوست دوم را با ژل سیلیکون – پلیکر ساختند که با یک ژل دیگر فعال می شود. این پوست دوم به عنوان محصولی برای از بین بردن موقتی پف زیر چشم معرفی شد . اما درباره قیمت بسیار بالای این محصول انتقاد های زیادی شد.

لنگر می گوید او و همکارانش صدها فرمولاسیون  مختلف را آزمایش کردند. در نهایت به پلتفرمی رسیدند که به کمک آن توانستند میزان ضخامت ،انعطاف و دوام آن لایه را تغییر دهند تا این محصول کاربردهای پزشکی و آرایشی مختلفی داشته باشد. با اینکه این محصول هنوز برای اگزما ، سوریاس و دیگر ناراحتی های پوستی آزمایش نشده، اما گیلرست می گوید امیدوار است که این ماده روزی بتواند برای بیماران با این ناراحتی ها مفید باشد. او میگوید که یک لایه محافظتی روی پوست آسیب دیده می تواند تا حدی به آن بیماری کمک کند. اما شاید نسخه های آینده این محصول با داروهایی همراه باشند که با گذر زمان آزاد می شوند. اندرسون و لنگر از همین حالا کارشان را شروع کرده و شرکت جدید به نام Olivo Lans تاسیس کرده اند تا در جهت اهداف پزشکی محصولشان تلاش کنند.

همچنین بخوانید :  درمان های خانگی برای از بین بردن جوش

سیب سبز

درمان مشکلات پوستی با پوست مصنوعی
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید