درمان طبیعی خونریزی لثه

0
119

زمانی که لثه بر اثر جمع شدن باکتری ها در دهان و دندان دچار التهاب میشود علائمی را از خود نشان میدهد که یکی از آنها خونریزی لثه است، از دیگر علائم التهاب لثه میتوان به احساس درد هنگام غذا خوردن ، شل شدن دندان و بوی ناخوشایند دهان اشاره کرد. اما نگران نباشید، بسیاری از مواد غذایی طبیعی وجود دارند که در درمان التهاب لثه و جلوگیری از خونریزی لثه موثر هستند. با گیاه یاب همراه باشید.

خونریزی لثه

انار

تحقیقات نشان می‌دهد که انار، دارای ترکیبات ضدباکتری است که می‌تواند با جرم‌های دندانی مبارزه کرده و سلامت دندان را حفظ کند. محققان طی تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد دریافتند که با یک شستشوی ساده دهانی به کمک ۳۰ میلی‌لیتر عصاره انار به مدت چند دقیقه و طی چند روز، می‌توانید رسوبات دندانی را از بین برده و خطر عفونت باکتریایی را کاهش دهید.

روغن‌کشی

روغن‌کشی، روشی مربوط به طب سنتی هندی به نام آیورودا است که در آن روغن را به درون دهانتان می‌مالید. تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از روغن نارگیل می‌تواند در پیشگیری و تاحدی مبارزه با علائم التهاب لثه بسیار تأثیرگذار باشد.

آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا را باید یکی از شناخته‌شده‌ترین درمان‌های خانگی دانست چرا که دارای اثرات خنک‌کننده و تسکین‌دهنده است. حقیقتی که درباره آلوئه‌ورا وجود دارد این است که برای سلامت موها و پوستتان هم بسیار مفید بوده و در عین حال تحقیقات نشان می‌دهد در مبارزه با التهاب لثه بسیار تأثیرگذار است. شما می‌توانید با شستن دهانتان با دهان‌شویه حاوی آلوئه‌ورا دوبار در روز، به طور طبیعی لثه‌هایتان را سالم‌تر نگه دارید. برای این کار، نصف فنجان آب مقطر را با دو قاشق جوش شیرین و آلوئه‌ورا ترکیب کرده تا دهان‌شویه درست کنید.

همچنین بخوانید :  ۷ توصیه برای درمان آلرژی فصلی

عسل

اگر اخیرا به خاطر التهاب لثه، از روش درمانی ارتودنسی استفاده کرده‌اید، یکی از راه‌ها برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی این است که بر روی نواحی مورد نظر، عسل بمالید. عسل دارای ترکیبات ضدباکتریایی بسیار قوی بوده و به خاطر همان، یکی از مواد شناخته‌شده در درمان‌های خانگی است.

آب‌نمک

محلول گرم آب‌نمک در کاهش علائمی مانند خونریزی لثه و دندان‌درد تأثیر بسزایی دارد. این محلول را به طور مداوم و به مدت ۳۰ ثانیه در دهان غرغره کنید، بعد آن را تف کرده یا قورت دهید و حداقل دو تا سه بار دیگر این کار را تکرار کنید.
با این پنج مورد شما قاادر هستید لثه های خود را قوی کنید تا از خونریزی لثه جلوگیری کنید.

الو دکتر

درمان طبیعی خونریزی لثه
2 (40%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید