درمان سنتی تصلب شرایین

0
76

یک رژیم غذایی که بر اساس چربی‌های اشباع‌شده و هیدروژنه بنا شده باشد و در آن غذاهای آمادۀ پخته شده و فرآوری شده وجود داشته باشد، اساسا باعث تصلب شرایین می‌شود. از جمله دلایل دیگری که باعث مشکلات سرخرگ‌ها می شوند می‌توان به استعمال سیگار، رماتیسم، مالاریا، انواع دیابت و افزایش فشار خون اشاره کرد. انجمن قلب آمریکا به این نتیجه رسیده است که تصلب شرایین یک بیماری تدریجی و پیچیده است که از کودکی آغاز شده و هنگام رشد تا بزرگسالی پیشرفت می‌کند. اکنون به معرفی فاکتورها و روش های درمان سنتی تصلب شرایین خواهیم پرداخت.

درمان سنتی تصلب شرایین

علائم تصلب شرایین

علائم اصلی وابسته به تصلب شرایین شامل این مواردند:

-احساس درد و گرفتگی در قسمتی از پاها

-احساس سردی و سستی در پنجه ی پا

-آنژین صدری (یا احساس خفگی در قفسه ی سینه)

-اختلالات کلیوی

-فشار خون بالا

-از دست دادن حافظه

-رعشه و گاها سکته ی ناقص

در ادامه بهترین روش های درمان سنتی تصلب شرایین را بررسی میکنیم.

رژیم آبمیوه

بهتر است به مدت حداقل ۵ الی ۷ روز رژیم آبمیوه بگیرید. آب انواع میوه و سبزیجاتی که قابل مصرف باشند برای این رژیم مناسب هستند اما ما بیشتر میوه های تازه را پیشنهاد می دهیم. آب انگور، آب لیمو و آب آناناس، آبمیوه های بسیار مقوی و سالمی هستند. برای پاک کردن روده ها و شکم، هنگام اجرای این رژیم از آب گرم  برای تنقیه استفاده کنید.

رژیم برنامه ریزی شده

دانه ها، حبوبات، سبزیجات، میوه جات و انواع آجیل ها را در برنامه ی غذایی خود جای دهید. همچنین شما می توانید روغن هایی مانند روغن گل آفتاب گردان ، روغن زیتون، و روغن تخم کتان که تصفیه شده هستند را در رژیم غذایی تان وارد کنید. به جای یک وعده غذا، وعده های کوچک تر و در فاصله ی زمانی مشخصی مصرف کنید. میزان مصرف خامه، کره ی آب شده، روغن های حیوانی و کره را به حداقل برسانید. همچنین از گوشت، انوع سس ها، چای، شکر سفید، غذا های آماده، قهوه، ادویه و ترشی و سرکه خودداری کنید.

در انتخاب ظروف آشپزخانه دقت کنید

هیچ گاه غذای خود را در ظروف مسی و آلومینیومی نپزید. پختن غذا در چنین ظروفی باعث سمی شدن غذا شده و این سم وارد بدن می شود که همین امر باعث بد تر شدن مشکل تصلب شرایین شما می شود. این فلزات در دیواره ی آئورت و شریان ها که محل اصلی برای تصلب شرایین است ته نشین می شوند.

همچنین بخوانید :  روش های درمان گیاهی کمر درد

استعمال سیگار را کنار بگذارید

استعمال سیگار را در اولین فرصت کنار بگذارید. سیگار کشیدن باعث ایجاد فشار به سرخرگ ها شده و شرایط را پیچیده تر می کند. سیگار کشیدن همچنین باعث فشار خون بالا که یکی از اصلی ترین دلایل تصلب شرایین است، می شود.

درمان سنتی تصلب شرایین

سیر و پیاز مصرف کنید

سیر و پیاز را در برنامه ی غذایی تان جای دهید. سیر و پیاز یکی از قدیمی ترین درمان های بسیار معروف برای درمان سنتی تصلب شرایین هستند. اگر نمی توانید بطور مستقیم سیر و پیاز بخورید، می توانید قرص سیر خریداری کرده و مصرف کنید.

ویتامین C مصرفی خود را افزایش دهید

مصرف غذاهایی که حاوی ویتامین C هستند را افزایش دهید. ویتامین C با برگرداندن کلسترول، به تولید اسید صفرا کمک می کند. بنابراین آب پرتقال و آب لیمو که سرشار از ویتامین C هستند را بیشتر مصرف کنید.

لیمو

سال هاست که این روش برای درمان بیماری تصلب شرایین بسیار شناخته شده است و در سیستم شریانی بدن باعث ایجاد نیرو می شود. پوست لیمو را نیز می توانید ریز کرده و در سوپ بریزید و یا روی سالاد بپاشید و میل کنید.

جعفری

این گیاه را باید به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید. جعفری گیاهی است که برای تقویت رگ های خونی بدن بسیار مفید است و باعث بهبود سیستم شریانی بدن می شود. همچنین از آب و یا عرق گیاه جعفری نیز می توانید استفاده کنید. جعفری را می توانید بار ها و بار ها در روز بسته به این که چقدر سریع می خواهید نتیجه را دریافت کنید، مصرف کنید.

آب چغندر

آب چغندر که بسیار لذیذ و قرمز رنگ است، برای درمان سنتی تصلب شرایین بسیار مفید می باشد. آب چغندر به برطرف کردن کلسیم های ته نشین شده در بدن و بهبود عملکرد و تمیز شدن سیستم شریانی بدن کمک می کند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
درمان سنتی تصلب شرایین
5 (100%) 2 votes
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید