درمان سرد مزاجی با طبیعت

کیفیت روابط زناشویی و داشتن رابطه‌ی سالم برای پایداری و ثبات زندگی مشترک لازم و ضروری است. به همین دلیل در بسیاری از احادیث اسلامی و کتب طب سنتی و درمانی به این موضوع اشاره شده و تدابیر و دستورات ویژه ای درباره‌ی آداب زناشویی و بهداشت جنسی مطرح شده است. مردان و زنان زیادی در جهان در هر سن و سال و نژادی از سرد مزاجی رنج می برند؛ اختلالی که بروز آن در بدن به دلایل مختلف از قبیل اختلال های هورمونی، ابتلا به بیماری، استرس، اضطراب و مشکلات زندگی بروز می کند و معمولا درمان هایی که از سوی پزشکان، روان شناسان و درمانگران طب سنتی برای آن توصیه می شود، درمان های غیر شیمیایی است. در برخی از نسخه هایی که در کتاب های بوعلی سینا موجود است، از کاهش میل جنسی به عنوان یک بیماری نام برده شده که رابطه‌ی نزدیکی با نوع رژیم غذایی هر فرد دارد. درمانگران طب سنتی در کشورهای مختلف، برای درمان سرد مزاجی پیش از هر چیز، تغییر و اصلاح شیوه و سبک زندگی را پیشنهاد و بعد استفاده از گیاهان دارویی یا داروهایی با منشا گیاهی را توصیه می کنند. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

درمان سرد مزاجی

شربت زعفران، موثر در درمان سرد مزاجی

در طب سنتی شربت زعفران یک داروی موثر برای درمان سرد مزاجی به خصوص در آقایان با مزاج سوداوی است. این شربت موجب نشاط، شادابی و بهبود سرد مزاجی در مردان می شود. به این منظور چند عدد چوب زعفران را درون نصف لیوان عرق بهارنارنج بریزید و نصف لیوان آب سرد به آن اضافه کنید. غذاهای تهیه شده از زعفران، به تقویت انرژی مردان، افزایش نشاط و گرم مزاجی آن ها کمک می کند.

آرامش با عصاره‌ی گل سرخ

مصرف خوراکی و موضعی عصاره‌ی گل سرخ به شکل روزانه، به درمان ناتوانی یا کم توانی جنسی کمک می کند. در بسیاری از متون طب سنتی آمده که استفاده‌ی موضعی از روغن گل سرخ در ناحیه ی شکم نیز می تواند تاثیرگذاری مناسب بر درمان ناتوانی جنسی و افزایش توانایی بدن در مردان و زنان داشته باشد. علاوه بر این، مصرف گل سرخ به شکل خوراکی به بهبود عملکرد دستگاه گوارش، افزایش آرامش و کنترل تپش قلب کمک می کند.

دارچین، ادویه ای گرم

سرد مزاجی عارضه ای است که زنان و مردان بسیاری آن را تجربه کرده اند، اما باید بدانید قابل درمان است. دارچین بهترین ادویه برای درمان سرد مزاجی است. این ادویه‌ی خوش عطر و بو را در برنامه‌ی غذایی تان استفاده کنید، اما یادتان باشد طبع این گیاه گرم است و نباید بیش از حد مجاز از آن استفاده شود. اگر می خواهید سرد مزاجی خود یا همسرتان را کنترل و آن را برطرف کنید، کافی است عصرها چای یا دمنوش دارچین آماده کنید.

سنجد برای درمان سرد مزاجی

در منابع مختلف طب سنتی، سنجد به عنوان یکی از گیاهان دارویی موثر و مفید برای پیشگیری و درمان سرد مزاجی شناخته می شود. به اعتقاد حکمای طب سنتی کپسول هایی تهیه شده از گل و میوه‌ی سنجد، دمنوش یا جوشانده‌ی آن و بوییدن اسانس گل سنجد می تواند به بهبود و درمان ناتوانایی جنسی و حتی اضطرابی که برخی از زنان ممکن است حین رابطه‌ی زناشویی تجربه کنند، کمک کند. اگر می خواهید نتیجه‌ی درمانی موفقی از این تجربه بگیرید، حتما با یک متخصص طب سنتی مشورت کنید و یادتان باشد بوییدن اسانس گل سنجد در مردان موجب افزایش توانایی جسمی آن ها می شود.

باروری با جنسینگ

در کتب طب سنتی آمده است که ریشه‌ی گیاه جنسینگ می تواند تاثیر زیادی در افزایش قوای جنسی داشته باشد و کم توانی جنسی و جسمی را در مردان و زنان درمان کند. این گیاه به خصوص مورد مصرف چینی هاست. آنها با کمک خواص معجزه آسای این گیاه ابتلا به ناتوانی و کم توانی جنسی و جسمی را در اعضای خانواده‌ی خود کنترل و از ابتلا به آن پیشگیری می کنند.

ریوند چینی، تسکین دردهای زنان

زن های زیادی وجود دارند که بعد از ازدواج، به دلیل تجربه‌ی درد حین روابط زناشویی به مرور دچار ترس ها و استرس هایی می شوند که این حالت های روحی-روانی، مشکلاتی را برای آن ها به وجود می آورند. دمنوش گیاه و ریشه‌ی ریوند تاثیر زیادی در کاهش درد زنان که هنگام رابطه‌ی زناشویی به خصوص در ناحیه‌ی لگن تجربه می کنند، دارد. یادتان باشد زنانی که به تازگی فرزند آنها متولد شده و مراحل شیردهی به نوزاد را تجربه می کنند نباید از این گیاه یا مشتقات آن استفاده کنند.

رایحه درمانی

رایحه درمانی یکی از درمان های مناسب برای درمان اختلالات زناشویی است. حکمای طب سنتی برای درمان سرد مزاجی از عصاره و اسانس برخی گیاهان با طبع گرم استفاده می کنند. بوییدن عصاره‌ی گل سرخ و حمام کردن با آبی که عصاره یا اسانس گل سرخ در آن وجود دارد موجب افزایش حس دوست داشتن، محبت و گرم مزاجی مردان و زنان می شود. سه تا چهار قطره از عصاره‌ی گل سرخ را روی یک دستمال نخی و تمیز بچکانید و آن را درون بوفه یا یک ظرف دکوری قرار دهید. به این ترتیب خود یا همسرتان با استشمام بوی گل سرخ، احساس بهتری خواهید داشت. همچنین می توانید ۱۰ تا ۱۵ قطره از روغن گل سرخ را درون وان با آب نیم ولرم بریزید و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در آن دراز بکشید.

درمانگران طب سنتی هندی نیز توصیه می کنند یک تا دو قطره از اسانس نارنج، لیمو یا دارچین را به یقه‌ی لباس بمالید یا در طول هفته از رایحه‌ی این عصاره های گیاهی در فضای خانه استفاده کنید.

پاشویه با عصاره های گیاهان

گاهی اوقات سرد مزاجی و بی میلی به رابطه‌ی زناشویی ناشی از خستگی کار و تنش های روزانه است که موجب کاهش توان و انرژی به خصوص در مردان می شود. برای رفع این مشکل کافی است قطره‌ی رازیانه، قطره‌ی صندل سفید و قطره‌ی گشنیز را به هم ترکیب کنید و ۵ تا ۱۰ قطره‌ی آن را درون تشت آب نیمه ولرم متمایل به سرد بریزید و پس از بازگشت از سر کار، پاهایتان را با این آب پاشویه کنید و آن ها را ماساژ دهید.

رژیم غذایی برای درمان سرد مزاجی

در برخی از متون طب سنتی اشاره شده که گنجاندن برخی از گیاهان و سبزیجاتی که جنبه‌ی درمانی دارند، در رژیم غذایی می تواند تاثیر زیادی بر درمان ناتوانی جنسی و ضعف های جسمانی در زوج ها به ویژه زنان داشته باشد. از این رو توصیه شده در بیشتر وعده های رژیم غذایی هفتگی خود از چغندر، شاهی، فلفل سبز، پیاز، ترب و کشمش استفاده کنید. نوشیدن شیره‌ی نارگیل و آب انگور نیز از جمله خوراکی هایی است که می تواند به تقویت توانایی جسمی زنان کمک کند. عسل طبیعی و خالص را حتما به وعده‌ی صبحانه خود اضافه کنید و فراموش نکنید خوردن حب هایی که از ترکیب خرما، گردو و دارچین تهیه شده در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد. برای تهیه‌ی این حب به شش عدد خرما، سه عدد مغز گردو و کمی دارچین احتیاج دارید. هسته‌ی خرماها را جدا کرده و مغز گردو و خرما را بکوبید تا نرم شود. دارچین را به آن اضافه کنید و حب هایی تهیه کنید و هر روز چهار تا پنج حب بخورید. این حب ها را روزانه تهیه و مصرف کنید.

از مصرف غذاهایی که طبع سرد دارند مثل ماهی، توت فرنگی، خیار، گوشت گاو و هندوانه پرهیز کنید.

سبک زندگی

بوعلی سینا مصرف بیش از اندازه‌ی غذا یا انتخاب مواد غذایی نامناسب، سبک زندگی افراد، چگونگی حمام کردن، زمان بیدار شدن و به خواب رفتن را در ابتلا به ناتوانی و کاهش میل جنسی بسیار موثر می داند، از این رو توصیه شده افرادی که با کاهش میل جنسی رو به رو شده اند، زیر نظر متخصص طب سنتی سبک زندگی شان را تغییر دهند.

جوشانده‌ی گیاه پنج انگشت برای میانسالان

یکی از داروهای گیاهی کم نظیر که در شیوه های درمانی طب مکمل و سنتی چین و هند برای درمان و پیشگیری از بی میلی جنسی و سرد مزاجی در زوج های میانسال مورد استفاده قرار می گیرد، گیاه ویتاگنوس یا همان پنج انگشت است که مصرف  عصاره و قطره‌ی آن تاثیر زیادی در بهبود بی میلی و سرد مزاجی در مردان و زنان دارد. این دارو که امروزه به شکل قطره، عصاره و قرص گیاهی تهیه می شود علاوه بر درمان سرد مزاجی به درمان و رفع اختلالات قاعدگی، اختلالات یائسگی و درمان برخی از کیست های رحم و تخمدان کمک می کند. اگر شما هم قصد دارید از این گیاه دارویی برای پیشگیری و درمان این اختلال جنسی بهره ببرید با متخصص طب سنتی مشورت کنید.

درمان سرد مزاجی با طبیعت
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۵ با موضوع درمان های طبیعی
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

سوپ بروکلی
سوپ بروکلی یک غذای ساده، مقوی، کم‌کالری و مفید برای افراد مبتلا به دیابت می‌باشد. به شما اطمینان می‌دهیم که عاشق این سوپ خواهید شد، حتی اگر به کلم بروکلی علاقه‌ای ندارید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. ۴۰ دقیقه‌ای آماده ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

عرق شیرین بیان با خواصی بی نظیر از گیاهی با همین نام تهیه می شود. گیاه شیرین بیان در اکثر مناطق ایران می روید. ش ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص سوسن عنبر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی روغن بنفشه برای نوزاد روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن فندق برای مژه روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی پودر عسل چیست کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.