درمان دندان درد کودکان در خانه

می توانید هر کدام از این روش های تسکین دهنده ی دندان درد کودکان را امتحان کنید. منظور از دندان درد در این مقاله دردی است که کودک هنگام دندان در آوردن تجربه میکند.

دندان درد کودکان

ماساژ لثه

برای انجام این درمان قدیمیِ دندان درد کودکان ، ابتدا انگشت هایتان را خوب بشویید. فشار آرام و ملایم دست پدر یا مادر که به لثه ی کودک وارد می کند، باعث آرامش درد دندان می شود.

قاشق سرد

یک قاشق را در یخچال بگذارید (نه در فریزر زیرا قاشق می چسبد). قسمت پشتی قاشق را به آرامی روی لثه ی کودک بگذارید تا دردش آرام شود. اگر این کار را قبل از رشد هر دندان انجام دهید از خُردگی و شکستگی دندان در آینده جلوگیری می کند.

پارچه‌ی سرد

یک تکه پارچه‌ی یخ یا نسبتا سرد، یا مرطوب و سرد (در آب، شیر مادر یا در یار همیشگی مادران یعنی چای بابونه بخیسانید) را به کودک بدهید تا با دندان روی آن فشار دهد.

شیر مادر

هر کودک، به سبک ویژه ی خود دندان هایش را در می آورد. در برخی کودکان، مکیدن ممکن است باعث درد بیشتر دندان شود. (برخی کودکان از درد به پرستار یا مادر خود چنگ می زنند.) اما برخی دیگر برای احساس امنیت و راحتی می خواهند که پرستار همیشه کنارشان باشد. آیا کودک شما هم از نوک سینه ی مادر برای بازی با دندان هایش استفاده می کند؟ دندان درآوردن کودکان الزاما به معنی قطع تغذیه از شیر مادر نیست. پس پیش از این که کودکتان از شیر خوردن سیر شود، انگشت تمیزتان را را روی لثه هایش ماساژ دهید، این کار را قبل از این که از مکیدن خسته شود انجام دهید.

میوه‌ی سرد

میوه های سرد شده مثل تکه های سیب و موز که در کنار غذای نرم شده ی کودکان سرو می شود، می تواند باعث باعث آرام شدن (و یک میان وعده ی خوشمزه) درد لثه ها شود.

پرت کردن حواس

برخی اوقات عوض کردن منظره ی پیش روی کودک یا انجام کارهای جدید مقابل چشمانش می تواند باعث پرت شدن حواس کودک –هر چند موقتی- از درد شود. کودکتان را به حمام ببرید – آب گرم باعث آرامش می شود – و حتی گاهی بطور غیر منتظره او را در آغوش گرفته و نوازش کنید.

غذای سرد

اگر کودک تان شروع به غذا خوردن کرده است، می توانید با دادن غذاهای سرد مثل پوره سیب یا ماست به کودک درد دندان و لثه هایش را آرام کنید.

داروهای مسکن

ابتدا از پزشک اطفال سوال کنید و بعد مصرف شود (بخصوص در رشد دندان های اولیه اگر دکتر تایید کند می توانید استامینوفن را به کودک زیر ۳ ماه و ایبوبروفن را به کودک زیر ۶ ماه برای آرام کردن درد دندان هایش بدهید.) برخی  خانواده ها می گویند که استامینوفن و ایبوبروفن در درمان و آرام کردن دندان درد کودکان بخصوص در میان جیغ های شبانه کودک، معجزه می کند. پس با دقت برچسب داروها را – بخصوص در نسخه ی فرمول جدید استامینوفن کودکان- مطالعه کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: parenting.com
 درمان دندان درد کودکان در خانه
5 (100%) 3 votes
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۶ با موضوع مادر و کودک
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

ترب
یکی از سبزیجاتی که از دیرباز در تهیه‌ی آش ها و سوپ ها بسیار استفاده می شده ترب است، اما باید بدانید این سبزی که انواع مختلفی دارد، در طب قدیم برای درمان بیماری ها نیز کاربرد داشته است. در این نوشتار به بررسی خواص این گیاه پرفایده میپردازیم. با گیاه یاب همراه باشید. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.