درمان خروپف با حرکات ورزشی دهان

خروپف کردن در خواب از مشکلاتی است که بسیاری با آن دست و پنجه نرم میکنند، البته بهتر است بگوییم بیشتر اطرافیان این افراد اذیت می‌شوند تا خودشان! مطمئنا شنیدن صدای خروپف یکی از اعضای خانواده قبل از خوابیدن اصلا خوشایند نیست و خواب را از چشمان دیگر اعضای خانواده میگیرد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال درمان خروپف هستند و روش های مختلفی را نیز امتحان کرده اند. در تحقیقات جدید پژوهشگران مشخص شده است که مشکل خروپف را میتوان با حرکات ورزشی مخصوص دهان برطرف کرد. برای آشنایی با روش های درمان خروپف با گیاه یاب همراه باشید.

درمان خروپف

جلوی آپنه خواب را بگیرید

آپنه خواب زمانی اتفاق می افتد که عضلات گلو بیش از حد استراحت می کنند و مسیر جریان هوا را مسدود می کنند، و باعث می شود فرد در حال خواب نتواند نفس بکشد. گاهی این اتفاق صدها بار در یک شب رخ می دهد و باعث خواب آلودگی در طول روز، و افزایش مشکلات سلامت از جمله ناراحتی قلبی می شود.

اما اگر مشکل آپنه خواب ندارید و انواع بالش ها را هم امتحان کردید، چند ورزش مفید است که شاید بتواند مشکلاتتان را حل کند. یک تیم تحقیاقتی برزیلی روی تعداد و شدت صدای خر و پف ۲۲ مرد و ۱۷ زن تحقیق کرده است، آنها کسانی که مشکل خر و پف داشتند را به دو گروه تقسیم کردند، به یک گروه آموزش داده شد از نوار های بینی، تمرین نفس عمیق، و سه بار شستشوی بینی در روز استفاده کنند.

گروه دیگر هم دستور داشت سه مرتبه در روز راه بینی خود را شستشو دهد و اما آنها در کنار این کار باید ۸ دقیقه تمرینات ورزش زبان و کام را نیز که از تمرینات بهبود صحبت کردن و قورت دادن مشتق می شد سه بار در روز انجام می دادند.

خر و پف به دلیل لرزش بافت نرم و ماهیچه هایی که مسیر عبور هوای فوقانی را تشکیل می دهند ایجاد می شود. به همین دلیل تمرین دادن عضلات این ناحیه منطقی به نظر می آید. سفت کردن این عضلات می تواند جلوی خر و پف را بگیرد.

افراد شرکت کننده در تحقیق هفته ای یکبار توسط پزشکان معاینه می شدند تا مطمئن شوند ورزش ها را انجام می دهند. و سپس بعد از سه ماه دوباره تعداد و شدت خر و پف های آنها را اندازه گیری کردند.

محققان در کسانی که ورزش ها را انجام داده بودند بهبود قابل توجهی مشاهده کردند، فرکانس خر و پف آنها تا ۳۶ درصد پایین آمده بود و شدت صدا نیز تا ۵۹ درصد.

حرکات ورزشی برای درمان خروپف :

۱- نوک زبان خود را به سقف دهان فشار دهید و ۲۰ مرتبه به طرف عقب بکشید.

۲- ۲۰ مرتبه زبان خود را به سقف دهان بچسبانید و فشار دهید.

۳- در حالی که نوک زبان را به پشت دندان های جلوی خود می چسبانید پشت زبان را ۲۰ مرتبه به سمت پایین فشار دهید.

۴- ۲۰ مرتبه کام نرم و زبان کوچک را بلند کنید.

۵- با استفاده از انگشت اشاره، عضله گونه خود را از دندان ها دور کنید، برای هر سمت ۱۰ مرتبه این کار را تکرار کنید.

۶- وقتی در حال خوردن هستید، بجوید، سپس همینطور که غذا را فرو می دهید بدون سفت کردن عضلات گونه زبان را تا سقف دهان بالا بیاورید.

درست مانند دیگر تمرینات اگر این موارد را نیز دنبال نکنید از مزایای آن بهره ای نخواهید برد. برای مثال اگر ۶ ماه به باشگاه بروید و سپس دیگر این کار را نکنید تا همیشه متناسب نخواهید ماند. پس اگر می خواهید دیگر خر و پف نکنید این تمرینات را همیشه انجام دهید. ۳ مرتبه شستشوی بینی در طول روز نیز توصیه می شود

سلامت نیوز

به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ با موضوع درمان های طبیعی
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مرغ گریل شده با کره بادام زمینی
این غذا بهترین گزینه برای زمانی است که میهمان ناخوانده دارید و نمی‌دانید چه چیزی درست کنید. همچنین مرغ گریل شده با کره بادام زمینی یک غذای مغذی و کم‌کالری است که انتخابی عالی برای یک وعدۀ شام رژیمی می‌باشد. زمان ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

آلوئه ورا
آلوئه ورا نام دیگرش صبر زرد می باشد، این گیاه دارای برگهای ضخیم گوشتی می باشد که از محتوای داخلی آن که به صورت ژله می باشد، برای درمان بسیاری از بیماری های گوناگون استفاده هایی می شود، شاید همه ی ما پس از شنیدن نام آلوئه ورا ناخواسته به یاد خواص درمانی این گیاه برای پوستمان بیفتیم، آلوئه ورا به دلیل حاوی مقادیر بسیاری زیادی از ویتامین های گوناگون نظیر B ، C ، E از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در ادامه مطلب به خواص این برگ زیبا و در عین حال شگفت انگیز خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.