درمان خانگی تعریق زیر بغل

0
32

عرق کردن بخشی از طبیعت بدن انسان است و این فرآیند کمک میکند تا بدن خود را با دمای محیط تطبیق دهد. اما برخی افراد هستند که تعریق در آنها بصورت شدید بوده و در اکثر مواقع بدون هیچ دلیل خاصی بدن این افراد در ناحیه های مختلفی مانند زیر بغل ، کف دستان ، پاها و… شروع به عرق کردن میکند. این موضوع میتواند به شدت اعتماد به نفس و شخصیت فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه راه های درمانی برای مقابله با این موضوع را معرفی میکنیم.

تعریق

تا به حال به شکست مفتضحانه‌ای که ممکن است با تعریق بدبوی زیر بغل‌های‌تان بدست بیاورید فکر کرده‌اید؟ خوشبختانه برای از بین بردن عرق زیر بغل و بوی بد بدن، راه‌های درمانی خانگی ساده و سالمی وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها روی بیاورید.

راه‌های درمانی خانگی تعریق زیر بغل، بصورت کلی به دو شاخه‌ی داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. راه‌های داخلی عمدتا به رژیم غذایی و هورمون‌های شما مرتبط‌اند. راه‌های خارجی هم متشکل از تاثیرگذاری محصولات طبیعی یا ساخته‌ی کارخانجات هستند.

راه‌های درمانی خارجی تعریق

۱- اولین و مهم‌ترین راه حل برای بوی بد زیر بغل این است که تا حد ممکن آن ناحیه را تمیز و خشک نگه دارید. اگر شما مستعد چنین مشکلی هستید، حتماً دو بار در روز دوش بگیرید و هر بار که حمام می‌روید، لباس‌های‌تان را عوض کنید. به علاوه، کمی پودر ضد قارچ هم به زیر بغل‌های‌تان بزنید تا از رشد باکتری در آن محل جلوگیری کند.

۲- یک بسته دستمال مرطوب کودک، می‌تواند به شما کمک کند تا عرق زیر بغل‌تان را با آن جذب کنید. به صورت منظم زیر بغل‌تان‌ را پاک کنید تا همیشه تمیز و با طراوت بماند.

۳- محصولات ضد تعریق و دئودورانت‌ها ممکن است برای مدتی زیر بغل‌تان را با طراوت نگاه دارند، اما راه‌های درمانی خانگی دیگری هم هستند که بهتر از این محصولات شیمیایی عمل خواهند کرد. سرکه‌ی سفید بوی بد بدن را متوقف می‌کنند. یک پنبه‌ی توپی شکل را به سرکه‌ی سیب آغشته کنید و بلافاصله پس از حمام به زیر بغل‌تان بمالید تا بوی بد آن از بین ببرد.

همچنین بخوانید :  آبزن یا حمام گیاهی چیست

۴- همچنین می‌توانید به اطراف زیر بغل‌تان جوش شیرین بمالید تا به جذب عرق کمک کرده و برای مدت زیادی زیر بغل‌تان را خشک نگه دارد. مخلوط جوش شیرین با چند قطره آبلیمو را به زیر بغل مالیده و ده دقیقه صبر کنید. سپس این منطقه را با آب ولرم بشویید تا بوی بد بدن‌تان از بین برود.

۵- پیش از استفاده از دئودورانت، برشی متوسط از سیب زمینی را به اطراف زیر بغل بمالید تا تعریق این ناحیه به حداقل برسد. می‌توانید برای همین منظور از آب شلغم نیز استفاده کنید.

۶- رزماری مخلوط شده در آب را می‌توان به عنوان یک دئودورانت طبیعی استفاده کرد. رزماری دارای خواص ضد باکتریایی است، از این رو توسط بسیاری از حرفه‌ای‌ها توصیه می‌شود.

۷- بهتر است از لباس‌های نخی استفاده کنید. چرا که نخ، عرق را جذب کرده اما پارچه‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی عرق را گیر انداخته و از انتشار آن جلوگیری می‌کند.

راه‌های درمانی داخلی تعریق

۱- چاقی یکی از عوامل تعریق زیر بغل و بوی نامطبوع آن است. تلاش کنید تا کالری اضافه‌ای که دریافت می‌کنید را کاهش دهید تا تغییر محسوسی را در تعریق زیر بغل‌های‌تان احساس کنید.

۲- برنامه‌ی غذایی شما نقش مهمی را در ایجاد بوی بد بدن ایفا می‌کند. تغییراتی ساده در رژیم غذایی‌ می‌تواند تغییر قابل توجهی در رفع بوی بدن ایجاد کند. ادویه‌جات باعث ایجاد بوی بد بدن می‌شوند، بنابراین توصیه می‌کنیم تا استفاده از ادویه‌جات را محدود کنید. افزودن مقادیر زیاد غذاهای فیبری بدن شما را به دفع سموم تحریک خواهند کرد.

۳- سعی کنید سبزیجات سبز بیشتری مانند جعفری به برنامه‌ی غذایی خود بیفزایید. کلروفیل موجود در سبزی‌ها، بوی بد بدن را خنثی خواهند کرد. ۵۰۰ گرم سبزه‌ی گندم را با آب مخلوط کرده و هر روز صبح مصرف کنید تا بوی بدن‌تان کاهش پیدا کند.

نیک و نو

درمان خانگی تعریق زیر بغل
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید