درمان تیرگی زانو و آرنج

درمان تیرگی زانو و آرنج

تیرگی زانو و آرنج از مشکلات رایجی است که برخی با آن مواجه هستند و گاهی راهی جز پوشاندن آنها با لباس های بلند ندارند. سیاهی روی زانو و آرنج بسیار جلب توجه میکند و می‌تواند آزاردهنده باشد. این عارضه ممکن است در اثر اصطکاک مداوم یا تماس تماس با نور خورشید و یا حتی خشکی پوست ایجاد شود. گاهی اوقات نیز پای بیماری وسط است و نیاز به درمان دارد.

درمان تیرگی زانو

درمان تیرگی زانو با روغن نارگیل

روغن نارگیل برای درمان تیرگی زانو و آرنج گزینه ای بسیار مناسب است. این روغن حاوی ویتامین E است که رنگ پوست را روشن می کند و با مرطوب نگه داشتن پوست از خشکی آن جلوگیری می کند. همچنین پوست خشک و آسیب دیده را هم ترمیم می کند.

پس از حمام، روغن نارگیل را به زانو ها و آرنج خود بزنید و به مدت ۱ تا ۲ دقیقه به آرامی ماساژ دهید. روغن را چندبار در روز برای پیشگیری از خشکی به پوست بزنید.

می توانید یک قاشق چایخوری روغن نارگیل را با ۲/۱ قاشق چایخوری آب لیمو مخلوط کنید. این محلول را روی زانو و آرنج خود بمالید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند. آن را با دستمال کاغذی پاک کنید. این کار را روزی یکبار انجام دهید.

همچنین می توانید مقداری روغن نارگیل را به یک قاشق غذاخوری پودر گردو اضافه کنید تا خمیری غلیظ به دست بیاورید. از این خمیر ۲ یا ۳ بار در هفته برای لایه برداری زانوها و آرنج استفاده کنید.

لیمو

لیمو خاصیت سفیدکنندگی و لایه برداری طبیعی دارد. همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین C است که برای از بین بردن سلول های مرده و روشن کردن رنگ پوست موثر است. همچنین به تولید سلول های سالم پوست کمک می کند.

آب لیمو را به آرنج و زانو بزنید و چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید. بگذارید ۲۰ دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب گرم بشویید و از مرطوب کننده استفاده کنید.

همچنین می توانید آب یک لیمو را بگیرید و آن را با ۱ قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. آن را به ناحیه مورد نظر خود بزنید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. سپس آن را با آب بشویید.

یکی از این راه ها را چند هفته روزی یکبار انجام دهید. پس از مالیدن آب لیمو به پوست، تا سه ساعت پس از آن از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

ماست

ماست حاوی اسید لاکتیک است که به روشن کردن پوست کمک می کند و پوست را پاکسازی و مرطوب می کند.

۱ قاشق چایخوری ماست ساده را با سرکه سفید مخلوط کنید. آن را روی ناحیه مورد نظر بزنید و بگذارید خشک شود. آن را با آب گرم بشویید، خشک کنید و مرطوب کننده بزنید. این کار را هر روز به مدت یک هفته انجام دهید.

همچنین می توانید ۲ قاشق غذاخوری آرد نخودچی را با یک قاشق غذاخوری ماست ساده ترکیب کنید تا تبدیل به یک خمیر غلیظ شود. آن را به آرنج و زانوی خود بزنید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. سپس آن را با انگشتان خیس بمالید و خمیر را پاک کنید و آب بکشید. این کار را ۲ یا ۳ بار در هفته انجام دهید.

درمان تیرگی زانو با شکر

برای درمان تیرگی زانو و آرنج ، می توانید از اسکراب خانگی شکر هم استفاده کنید. دانه های شکر به لایه برداری سلول های مرده پوست کمک و پوست را نرم می کنند.

مقدار مساوی شکر و روغن زیتون را مخلوط کنید تا یک خمیر به دست بیاید.

این خمیر را به زانو و آرنج خود بزنید و به مدت ۵ دقیقه با حرکات دایره وار روی پوست بمالید.

سپس آن را با صابون ملایم و آب گرم بشویید.

این کار را روزی یکبار انجام دهید تا پوست زانو و آرنج روشن شود.

جوش شیرین

جوش شیرین عملکردی همانند یک تمیز کننده ملایم دارد و برای درمان تیرگی زانو و آرنج مفید است، به از بین بردن سلول های مرده و لک ها و تیرگی های زانو و آرنج هم کمک می کند.

با مخلوط کردن ۱ قاشق غذاخوری شیر و جوش شیرین یک خمیر آماده کنید.

آن را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه با حرکات دایره وار به نواحی مورد نظر بزنید.

پوست را آب ولرم بشویید و کاملا خشک کنید.

این کار را یک روز در میان انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا روشن کننده طبیعی پوست است که پوست را مرطوب هم می کند، برای داشتن پوستی یکدست موثر است و سلول های پوست آسیب دیده را بازسازی می کند.

ژل آلوئه ورا را از برگ آلوئه ورا خارج کنید.

آن را به ناحیه مورد نظر خود بزنید.

بگذارید ۲۰ دقیقه روی پوست بماند سپس با آب گرم بشویید.

این کار را چند هفته ۱ تا ۲ بار در روز انجام دهید.

درمان تیرگی زانو با بادام

هم بادام و هم روغن بادام برای پوست مفید هستند. بادام خواص بسیار زیادی برای پوست دارد که به داشتن پوستی یکدست و سالم و درخشان کمک می کند.

پوست را قبل از خواب به مدت ۵ دقیق با روغن بادام گرم ماساژ دهید. پس از چند روز می توانید متوجه بهتر شدن پوستتان شوید.

همچنین می توانید ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری پودر بادامی درشت را با ماست مخلوط کنید تا تبدیل به خمیر شود. آن را روی تیرگی های زانو و آرنج بزنید. اجازه دهید خشک شود و سپس با انگشتان مرطوب و با حرکات دایره وار روی پوست بمالید. آن را با آب سرد بشویید. این کار را یک یا دو بار در روز به مدت چند هفته انجام دهید.

نعناع

نعناع حاوی روغن های فراری است باعث افزایش کلاژن می شوند. همچنین به داشتن پوستی یکدست، درخشان و سالم بسیار کمک می کند.

۲/۱ فنجان آب را با یک مشت برگ نعناع به مدت ۲ تا ۳ دقیقه بجوشانید.

آب نصف یک لیمو ترش را به آن اضافه کنید و از صافی رد کنید و بگذارید تا خنک شود.

یک پارچه نخی را در این مایع فرو کنید و آن را روی آرنج و زانوهایتان بکشید.

بگذارید ۱۵ تا ۲۰دقیقه روی پوست بماند. سپس با آب گرم بشویید.

این درمان را ۱ تا ۲ بار در روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

درمان های خانگی تیرگی زانو و آرنج ها

درمان های خانگی تیرگی زانو و آرنج ها

زردچوبه

زردچوبه برای تیرگی زانو و آرنج بسیار مناسب است. زردچوبه به داشتن پوستی یکدست کمک می کند و درخشندگی زیبایی به پوست می بخشد.

مقدار مساوی زردچوبه و آرد نخودچی را مخلوط کنید و کمی گلاب به آن اضافه کنید تا خمیر شود. این خمیر را به زانو و آرنج خود بزنید. بگذارید تا روی پوست خشک شود. سپس آن را با آب ولرم بشویید.

این کار را روزی یکبار انجام دهید. در مدت یک یا دو هفته می توانید تفاوت را احساس کنید.

خیار

خیار خاصیت سفید کنندگی طبیعی دارد و به روشن کردن تیرگی ها کمک می کند. همچنین پوست را مرطوب می کند و آلودگی ها را از لایه خارجی پوست پاک می کند.

برش های خیار را ۱۰ دقیقه به آرامی به پوست بمالید. بگذارید ۵ دقیقه دیگر هم روی پوست بماند و سپس با آب سرد بشویید. این کار را هر روز انجام دهید.

همچنین می توانید مقدار مساوی آب خیار و آب لیمو را مخلوط کنید. کمی زردچوبه به آن اضافه کنید. آن را به ناحیه مورد نظر خود بزنید. بگذارید ۲۰ تا ۳۰دقیقه روی پوست بماند، سپس با آب بشویید. این کار را هر روز انجام دهید.

درمان های خانگی تیرگی زانو و آرنج ها

درمان های خانگی تیرگی زانو و آرنج ها

نکات مهم

فشار زیادی بر زانو و آرنج خود وارد نکنید زیرا باعث زبر و خشک شدن آن می شود.

همچنین می توانید با استفاده ملایم از سنگ پا پوست را لایه برداری کنید.

اما اگر پوستتان زخم است از لایه برداری آن خودداری کنید چون باعث بدتر شدن زخم می شود.

به طور مرتب به پوست خود مرطوب کننده بزنید تا خشک نشود.

رژیم غذایی سالمی داشته باشید که ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند.

روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.


منبع: baghdaroo.com

درمان تیرگی زانو و آرنج
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ با موضوع درمان های طبیعی
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مارچوبه و قارچ کبابی
اگر شما هم عاشق کباب کردن سبزیجات هستید، مطمئنا از خوراک مارچوبه و قارچ کبابی لذت خواهید برد. با گیاه یاب همراه باشید تا به طرز تهیه این خوراک خوشمزه و کم‌کالری بپردازیم. ۲۵ دقیقه‌ای آماده می‌شود – برای ۶ نفر ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

آلبالو
آلبالو یکی از میوه های بهاری می باشد که طرفداران زیادی دارد. این میوه دارای طبعی سرد است. خوردن بیش از اندازه آلبالو برای افرادی با مزاج سرد توصیه نمی شود. مصرف آلبالو حکم تصفیه کننده خون، و برای کسانی که صفرا آن ها پرکار است، بسیار مفید می باشد. از خواص آلبالو می توان به ویتامین های ( آ ) ، ( ب ) ، ( ث ) اشاره کرد و برای افرادی که بیماری دیابت دارند، مصرف آن توصیه می شود. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک خواص گزنه دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی درمان کبودی روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر شیرین بیان در بارداری طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید بومادران فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.