درمان تخمدان پلی کیستیک با طب سنتی

0
118

سندرم تخمدان پلی کیستیک ( Polycystic ovary syndrome ) ، یکی از اختلالات شایع هورمونی در سنین باروری زنان است که تشخیص زود هنگام آن می تواند خطر عوارض طولانی مدت مانند دیابت و بیماری های قلبی را کم کند. بیماری در زنان معمولا با قاعدگی نامنظم، افزایش رشد موهای زائد و چاقی نمایان می شود، اما می تواند نشانه های دیگری نیز داشته باشد. قاعدگی های نامنظم یا سنگین می توانند علامتی از این بیماری باشند. اگر علائم این بیماری را در خود مشاهده کردید، نگران نشوید. کافی است با یک متخصص مشورت کنید و با یافتن عوامل ایجاد کننده‌ی آن به سراغ درمان بروید. برخی از گیاهان دارویی نیز در بهبود و درمان این بیماری موثر است. با گیاه یاب همراه باشید.

تخمدان پلی کیستیک

شیرین بیان

شیرین بیان گیاهی نام آشنا برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری هاست که در هر عطاری می توان آن را یافت. تحقیقات نشان می دهد این گیاه در پیشگیری و درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک و همچنین بهبود نظم قاعدگی و باروری موثر است. به این منظور با مشورت متخصص طب سنتی، از دمنوش گیاه استفاده کنید. شیرین بیان همچنین از کبد و بافت های غشایی در معده و مسیرهای تنفسی حفاظت می کند.

پنج انگشت

پنج انگشت یک داروی گیاهی مفید برای مشکلات قاعدگی از جمله بی نظمی ها و سندرم قبل از قاعدگی است. اگر این گیاه، به مدت چند ماه مصرف شود، می تواند در کنترل بیماری سندرم تخمدان پر کیست بسیار موثر باشد و علائم آن را از بین ببرد. تنتور یا عصاره‌ی پنج انگشت را باید صبح ها، هنگام بیدار شدن از خواب که غده‌ی هیپوفیز فعال تر است مصرف کرد. اثر آن زمانی بهتر خواهد بود که همراه سایر داروهایی که توسط پزشک تجویز می شوند.

گل صدتومانی

گل صدتومانی از جمله گیاهانی است که می تواند علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک را از بین ببرد و به باروری زنان کمک کند. چای این گیاه خواص آنتی اکسیدان قوی داشته و توانایی بدن را در برابر رادیکال های آزاد افزایش می دهد. اگر این گیاه همراه شیرین بیان استفاده شود، در پاکسازی تخمدان از فیبروم ها موثر است.

همچنین بخوانید :  حجامت از دیدگاه طب سنتی

دم شیر

دم شیر برای داشتن یک قاعدگی طبیعی و بدون درد و از بین بردن دردهای پیش از قاعدگی استفاده می شود. این گیاه شروع قاعدگی را تحریک می کند و معمولا در مواردی که بی نظمی قاعدگی در اثر بی اشتهایی یا کمبود وزن اتفاق می افتد، مفید است.

نخل اره ای

تحقیقات نشان می دهد عصاره‌ی نخل اره ای، فعالیت ضد آندروژنی دارد و می تواند در درمان سندروم پلی کیستیک که دلیل آن بالا رفتن سطح هورمون آندروژن در زنان است، موثر باشد.

درمان های شفابخش

* با مشورت متخصص طب سنتی بادکش زیر شکم و کمر انجام دهید. این کار باید توسط افراد با تجربه انجام شود.

* عرق رازیانه را با یک قاشق مرباخوری عسل ترکیب کنید و هر روز یک لیوان (غیر از ایام قاعدگی) از آن بنوشید.

* مقداری عسل و سیاه دانه‌ی نیم کوب را با هم مخلوط کرده و روزانه دو قاشق مرباخوری از آن (صبح و شام) میل کنید.

* حجامت عام (مهره های پشت یا میان دو شانه)، حجامت ساکرال (در ناحیه‌ی پایین تر از مهره های کمری) و حجامت زیر شکم را هر دو هفته یکبار زیر نظر متخصص طب سنتی انجام دهید.

* مدت زمان درمان یک تا سه ماه طول می کشد و لازم است برای بهبود کامل در طول درمان مواد توصیه شده را به طور کامل مصرف کنید.

درمان تخمدان پلی کیستیک با طب سنتی
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید