درمان افسردگی با طب سنتی

افسردگی از بیماری‌های سرد است و اغلب در بانوان دیده میشود. طب اسلامی، روش‌هایی برای درمان افسردگی بیان کرده است. بوییدن گل سرخ ، محمدی و عطرهای گرم و استنشاق دود اسفند، همگی ضد افسردگی هستند و خلط زیادی مغز را از سر خارج می‌کنند و برای کسانی که پرخواب و کم خواب‌اند، مفید میباشند.

درمان افسردگی

درمان افسردگی با رعایت نکات زیر :

گل شمعدانی

استفاده از گل شمعدانی، از روش‌هایی است که گذشتگان برای حفظ نشاط زنان در خانه استفاده می‌کردند. پیشنهاد میکنیم حتما از گلدان های شمعدانی در خانه استفاده کنید تا هم محیط زیباتری داشته باشید، هم از افسردگی دور شوید.

خوراکی ها

خوردن گرمی‌ها و ترک سردی‌ها، ماساژ ملاج سر با روغن بنفشه، خوردن هفت زیتون در صبح و هفت انجیر در شب، خوردن خرما، شربت زعفران و عسل، شربت بهارنارنج، گلاب، ورزش و پیاده روی برای درمان افسردگی بسیار مفید است.

مصرف اسفناج برای افرادی که افسرده هستند، مفید است. شربت ریواس نیز شادی بخش و مفرح است.

بوییدن بالنگ و خوردن انار، دم کرده‌ی برگ توت فرنگی با دارچین، خوردن سیب، روغن زیتون، موز و به، نشاطآور است. دم کرده‌ی نعناع برطرف کننده‌ی افسردگی و خستگی روحی است.

خواب راحت

برای داشتن خوابی راحت و عمیق، میتوانید مقداری پنبه را به گلاب آغشته کنید و هنگام خواب، نزدیک رختخواب خود بگذارید. استشمام گلاب هنگام خواب، آرامشی به انسان می‌دهد که باعث ایجاد خوابی راحت میشود.

شست و شوی سر با سدر، سبب غم زدایی میشود.

دمنوش بادرنجبویه

خوردن بادرنجبویه، رفع کننده‌ی خستگی، آرام بخش اعصاب و نشاط آور است و دمنوش آن بسیار مفید و درمانگر است.

انگور

انگور به خاطر داشتن پتاسیم، مفرح است، چون فسفات‌های زیادی دارد که غذای مغز و سلسله‌ی اعصاب است و کسی که اعصاب قوی داشته باشد، بر غم مسلط میشود. کمبود کلسیم نیز تولید غم میکند و انگوور دارای کلسیم نیز هست.

درمان افسردگی با طب سنتی
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ با موضوع درمان های طبیعی طب سنتی ایران
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

*

code

 • باسلام. من تازگی شمارا دانسته پیدا بعد در تلگرام پیداکردم. باسپاس و تشکر از نسخه ها ودرمانتون.. من یک خانم ۵۳ ساله بلعمی مزاج هستم..زانوم آب آورده چند مرحله درمان کردم نباید فعالیت زیاد داشته باشم وگرنه زانو ی چپم درگیر میشود. چندروز است لگنهایم بشدت در دیاری میکند ودر تا پشت پایم کشیده میشود. تمام آزمایش وسونو ی من خوب بوده. وهمزمان. در وسط سرم احساس سردی ومورمور میکنم,.ودر ایممنونن فصل احساس سردی میکنم. و‌حچس َلی در سرمذآرم.

 • کوله پشتی

  آشپزی سالم

  خورشت مرغ زردچوبه ای
  خورشت مرغ زردچوبه ای یک غذای سریع و لذیذ است که در عرض ۴۰ دقیقه آماده می‌شود. زردچوبه طعم و رنگ فوق‌العاده‌ای به مرغ می‌دهد و همچنین خواص فراوانی نیز دارد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. ۴۳ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
  ادامه مطلب

  تبلیغات متنی

  سیر و گشت کوپه
  اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
  کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.