خواص پوست میوه ها برای سلامتی

0
71

میوه ها یکی از گنجینه های دنیای آفرینش می باشند که جز به جزء مواد تشکیل دهنده میوه ها از خواص فوق العاده دارویی برای تامین و حفظ سلامتی جسم انسان مفید است  ، از این رو یکی از مواردی که امروزه نسبت به گذشته کمتر اهمیت داده می شود، مصرف میوه با پوستشان است ، که این عامل به خودی خود باعث از دست دادن کلی خواص دارویی مفید برای بدن می شود ، در ادامه مطلب می خواهیم به خواص پوست میوه ها بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.

خواص پوست میوه

بهتر است بدانید که بهترین راه برای رهایی از چروک های پوستی و مبارزه با سرطان ها، خوردن میوه ها با پوست است. در اسن مطلب به ۵ نوع از میوه هایی که پوست آنها دارای خواص مفیدی است اشاره می شود:

خواص پوست میوه ها ؛سیب

 مواد فیتوشیمیایی ضدسرطانی موجود در پوست سیب درختی، ۸۷درصد بیشتر از مغز خود میوه آن است. بنابراین بهتر است از این به بعد سیب را پوست آن صرف کنید.

 خواص پوست میوه ها ؛ خیار

 پوست این میوه کم کالری از ماده سیلیکا تشکیل یافته است که خود این ماده باعث تازگی و طراوت پوست و مانع ایجاد چروک می شود. یعنی خاصیت کلاژنی دارد. هیچ پیشنهادی برای مقدار مصرف روزانه سیلیکا وجود ندارد ولی متخصصین اظهار کرده اند که حداقل ۵ میلی گرم سیلیکا در یک روز مقداری است که بعد از خوردن یک خیار با پوست کسب می کنید.

خواص پوست میوه ها ؛ بادمجان

 پوست بادمجان در حدود ۳۰۰میلی گرم ناسونین دارد. آنتی اکسیدانی که مانع از آسیب سلول های مغزی می شود. همچنین حاوی ۲۰۰میلی گرم پتاسیم (ضدگرفتگی عضله) و ۱۳میلی گرم منیزیم موثر در ساختمان بافت پیوندی و ۳ گرم فیبر موثر در لاغری شکم است.

خواص پوست میوه ها ؛ کیوی

 مواد شیمیایی موجود در این پوست کرکدار عاملی برای مبارزه با باکتری های استافیلوکوک و باکتری ایکولای است.

خواص پوست میوه ها ؛ پرتغال

پوست پرتغال حاوی ماده لیمونین است که دشمن کشنده اشعه فرابنفش می باشد. دانشمندان معتقدند که خوردن یک قاشق چایخوری پوست پرتغال در هر هفته، احتمال ابتلا به سرطان پوست را تا ۳۰درصد کاهش می دهد.

فردا

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید