خواص غلات در کاهش ریسک حملات قلبی

0
78
طبق آخرین تحقیقات و بررسی های به عمل آمده، استفاده از غلات می تواند از بروز بیماری های قلبی در افراد به طور چشمگیری جلوگیری کند ، و همچنین گفتنی است افراد زیر پنجاه سال که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند، این رژیم غذایی می تواند برای آنها بسیار مفید باشد ، در ادامه مطلب می خواهیم به خواص غلات جهت کاهش ریسک حملات قلبی بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.
خواص غلات

خواص غلات در کاهش ریسک حملات قلبی

یافته‌ها نشان می‌دهد غلات کامل می‌توانند تنظیم کننده اصلی فشار خون بوده و شیوه تغذیه‌ای موثری برای کاهش اختلالات و مرگ و میرهای ناشی از قلب و عروق بشمار می‌آیند.

در این مطالعه، گروهی متشکل از ۳۳ فرد بزرگسال چاق و دارای اضافه وزن به مدت دو دوره هشت هفته‌ای از رژیم غذایی حاوی غلات کامل (گروه تحت درمان) یا رژیم غذایی حاوی غلات تصفیه شده (گروه کنترل) پیروی کردند.

رژیم غذایی هر دو گروه کاملا یکسان بود، بجزء در مورد میزان غلات کامل یا غلات تصفیه شده. در آغاز و پایان هر دوره از رژیم، شرکت‌کنندگان سه روز تحت تست متابولیک قرار گرفتند.

یافته‌ها نشان داد شرکت‌کنندگان در گروه رژیم غذایی غلات کامل شاهد بهبود سه برابری فشار خون دیاستولیک در مقایسه با گروه رژیم غذایی غلات تصفیه شده بودند.

این میزان بهبود معادل با کاهش ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی تا حدود یک سوم و ریسک مرگ ناشی از سکته تا دوپنجم است.

همشهری آنلاین

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید