خواص غلات در کاهش ریسک حملات قلبی

طبق آخرین تحقیقات و بررسی های به عمل آمده، استفاده از غلات می تواند از بروز بیماری های قلبی در افراد به طور چشمگیری جلوگیری کند ، و همچنین گفتنی است افراد زیر پنجاه سال که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند، این رژیم غذایی می تواند برای آنها بسیار مفید باشد ، در ادامه مطلب می خواهیم به خواص غلات جهت کاهش ریسک حملات قلبی بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.
خواص غلات

خواص غلات در کاهش ریسک حملات قلبی

یافته‌ها نشان می‌دهد غلات کامل می‌توانند تنظیم کننده اصلی فشار خون بوده و شیوه تغذیه‌ای موثری برای کاهش اختلالات و مرگ و میرهای ناشی از قلب و عروق بشمار می‌آیند.

در این مطالعه، گروهی متشکل از ۳۳ فرد بزرگسال چاق و دارای اضافه وزن به مدت دو دوره هشت هفته‌ای از رژیم غذایی حاوی غلات کامل (گروه تحت درمان) یا رژیم غذایی حاوی غلات تصفیه شده (گروه کنترل) پیروی کردند.

رژیم غذایی هر دو گروه کاملا یکسان بود، بجزء در مورد میزان غلات کامل یا غلات تصفیه شده. در آغاز و پایان هر دوره از رژیم، شرکت‌کنندگان سه روز تحت تست متابولیک قرار گرفتند.

یافته‌ها نشان داد شرکت‌کنندگان در گروه رژیم غذایی غلات کامل شاهد بهبود سه برابری فشار خون دیاستولیک در مقایسه با گروه رژیم غذایی غلات تصفیه شده بودند.

این میزان بهبود معادل با کاهش ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی تا حدود یک سوم و ریسک مرگ ناشی از سکته تا دوپنجم است.

همشهری آنلاین

خواص غلات در کاهش ریسک حملات قلبی
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط نویسنده 1 در تاریخ ۴ آبان ۱۳۹۵ با موضوع تغذیه
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

آقطی سیاه
آقطی سیاه ( به انگلیسی Sambucus nigra ) نام گیاهی دارویی است که در زمان‌های قدیم مورد مصرف مردم بوده و از آن برای رفع بیماری‌های مختلفی چون دفع بلغم و صفرا استفاده می‌کرده‌اند. این گیاه امروزه هم در درمان بیماری‌ها و البته حفظ شادابی چهره کاربرد دارد. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.