خواص اسطوخودوس در افزایش عملکرد ذهنی کودکان

0
15

اسطوخودوس از گیاهان بسیار محبوب و مشهوری است که خواص فوق‌العاده و فراوانی دارد، این گیاه که از تیره‌ی نعناعیان میباشد معمولا رنگی بنفش و آبی دارد. قسمت‌های مختلف این گیاه هرکدام فواید مختلفی دارند و از آنها روغن اسطوخودوس بدست می‌آید که خود به تنهایی طرفداران بسیاری دارد. محققان به تازگی دریافته‌اند که حتی رایحه‌ی اسطوخودوس نیز میتواند در تقویت عملکرد ذهنی کودکان نقش به سزایی داشته باشد. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

خواص اسطوخودوس

خواص اسطوخودوس و عطر آن برای کودکان

محققان با آزمایش های گسترده در مدارس مسکو دریافتند کودکانی که رایحه های گیاهان خاصی را استنشاق می کنند عملکرد ذهنی بالاتری را نشان می دهند.

تحقیق دانشمندان روسی از موسسه مسائل انتقال اطلاعات موسوم به آلکساندر آلکساندرویچ خارکویچ آکادمی علوم روسیه ثابت کرد آروماتراپی(عطر درمانی) می تواند به دانش آموزان در یادگیری بهتر دانش کمک کند.

به گفته متخصصان، خواص اسطوخودوس و عطر آن احساس تعادل، ثبات، اعتماد به توانایی های خود را به وجود می آورد. دانش آموزانی که در مکان های اشباع از عطر اسطوخودوس دیکته نوشتند سطح بالاتر دانش را نشان دادند.

این جلسه آروماتراپی فقط ۱۵ دقیقه به طول انجامید، تاثیر مثبت با استفاده از عطرهای گل سرخ و گل میخک نشان داده شد.

دانشمندان معتقدند عطرها بر وضع عاطفی انسان و توانایی های شناختی او تاثیر می گذارند. این تحقیق نشان داد عطر نعناع سطح تمرکز را افزایش می دهد و بوهای مرکبات تاثیر در افزایش طراوت دارند.

باشگاه خبرنگارن

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید