خنثی کردن عوارض آلودگی هوا با طب سنتی

اولین نیازی که در تدابیر ضروری حفظ سلامت به آن پرداخته شده، هوا است. هوایی که ما تنفس می‌کنیم در تمامی وجود ما و در تک تک سلول‌های بدن اثر می‌گذارد. هوا عامل آرامش و تازگی روح حیوانی است که منشاء تمامی افعال جسم محسوب می‌شود. بنابراین تردیدی وجود ندارد که سلامت یا آلودگی هوا موجب سلامت یا آلودگی جسمی و بیماری خواهد بود. در ادامه به معرفی نسخه‌های طب سنتی برای خنثی کردن عوارض آلودگی هوا می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

عوارض آلودگی هوا

امروزه آلودگی هوای کره‌ی زمین به عنوان مهم‌ترین مساله‌ی بهداشتی کره‌ی زمین مطرح شده و روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و این اوج درایت و تدبیر و دوراندیشی بزرگان طب ما را می‌رساند که چگونه در این امر مهم مداقه کرده اند و با جزئیات کامل کیفیت هوا و تنفس هوای سالم را توصیف نموده اند.

حکیم بزرگ، عقیلی خراسانی در خلاصه الحکمه می‌گوید: نفس لازمه‌ی حیات و علامت آن است و انسان را مقدور و ممکن نیست که از آن احتراز و امساک نماید و هوا عامل ترویج روح حیوانی و عدم احتراق آن است.

امروزه که هوای شهرهای بزرگ در برخی از مواقع سال به شدت آلوده شده و آلودگی آن بالاتر از حد استاندارد و به حد هشدار می‌رسد بیش از پیش نیاز است تا تدابیر مربوطه در این خصوص رعایت شود.

برای خنثی کردن عوارض آلودگی هوا

۱- بهترین تدبیر برای مقابله با عوارض آلودگی هوا ، محافظت فیزیکی است که در این خصوص زندگی در مناطق دارای هوای سالم توصیه می‌شود، لذا در صورتی که برای شما مقدور است از شهرهای دارای هوای آلوده به مناطق دارای هوای سالم مهاجرت کرده یا در مواقعی که آلودگی هوا در حد هشدار است از منزل خارج نشوید و یا در چنین مواقعی یک مسافرت چند روزه به یک نقطه‌ی خوش آب و هوا را در برنامه‌ی خود قرار دهید.

۲- هنگام خروج از منزل، حتی‌الامکان مدت زمان کمتری در فضای باز و آلوده حضور داشته باشید و در این مدت از ماسک‌های استاندارد دارای فیلتر استفاده کنید.

۳- شست‌وشوی مرتب مجاری تنفسی مخصوصا پس از بازگشت به منزل: در این حالت پیشنهاد می‌شود که از محلول آب و نمک به صورت قرقره کردن و نیز برای شست‌وشوی مجاری بینی استفاده شود.

۴- مصرف عرق بارهنگ برای تقویت ریه.

۵- همراه آلو بخارا، کدو (حلوایی یا خورشتی) را به اشکال مختلف مصرف کنید.

۶- مصرف پرتقال شیرین به شرط آنکه در دستگاه گوارش رطوبت اضافی وجود نداشته باشد.

عوارض آلودگی هوا

۷- چای دارچین را هر روز یک لیوان بنوشید.

۸- ماءالشعیر میل کنید.

۹- پیاز پخته و سیر پخته در وعده‌های غذایی مصرف کنید.

۱۰- وقتی سموم هوا جذب بدن می‌شود کبد باید آن را سم‌زدایی کند؛ به همین دلیل مصرف تقویت کننده‌های کبد توصیه می‌شود. برای تقویت کبد، خوردن سیب و انار توصیه می‌شود. سیب مقوی کبد است و انار خاصیت دفع سموم را دارد.

مصرف روزانه یک لیوان آب سیب نافع است. هر روز ۲ عدد سیب شیرین را با پوستش میل کنید. روزانه یک تا دو عدد انار بزرگ رسیده را به طور کامل میل نمایید.

۱۱- از مصطکی رومی به عنوان ادویه، در پخت و پز غذا استفاده کنید.

۱۲- عرق کاسنی را به همراه عرق شاطره به نسبت دو سوم به یک سوم روزانه یک استکان میل کنید.

۱۳- مصرف ماء الجبن (آب پنیر) به صورت مداوم روزانه یک لیوان، با توجه به خاصیت سم‌زدایی آن، بسیار موثر می‌باشد.

تذکر:

– داشتن تغذیه‌ی سالم مهم‌ترین و موثرترین عامل داشتن یک کبد سالم است که نقش کلیدی در سم‌زدایی دارد. ساکنین شهرهای بزرگ و صنعتی باید تغذیه سالم داشته باشند تا کبدشان همواره از قدرت کافی جهت سم زدایی برخوردار باشد.

نکات مهم

۱- حکیم بزرگ، عقیلی خراسانی در خلاصه الحکمه می‌گوید: نفس لازمه‌ی حیات و علامت آن است و انسان را مقدور و ممکن نیست که از آن احتراز و امساک نماید و هوا عامل ترویج روح حیوانی و عدم احتراق آن است.

۲- وقتی سموم هوا جذب بدن می‌شود کبد باید آن را سم‌زدایی کند؛ به همین دلیل مصرف تقویت کننده‌های کبد برای مقابله با عوارض آلودگی هوا توصیه می‌شود. برای تقویت کبد، خوردن سیب و انار توصیه می‌شود. سیب مقوی کبد است و انار خاصیت دفع سموم را دارد.

۳- مصرف ماء الجبن (آب پنیر) به صورت مداوم روزانه یک لیوان، با توجه به خاصیت سم‌زدایی آن، بسیار موثر می‌باشد.

۴- داشتن تغذیه سالم مهم‌ترین و موثرترین عامل داشتن یک کبد سالم است که نقش کلیدی در سم‌زدایی دارد. ساکنین شهرهای بزرگ و صنعتی باید تغذیه سالم داشته باشند تا کبدشان همواره از قدرت کافی جهت سم زدایی برخوردار باشد.

نیک‌ونو
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۶ با موضوع طب سنتی ایران
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

شیر زردچوبه
دستورالعمل‌های فراوانی برای تهیۀ نوشیدنی با زردچوبه وجود دارد که یکی از آنها شیر زردچوبه است. این نوشیدنی سرشار از خاصیت بوده و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای یک رژیم غذایی سالم باشد. با گیاه یاب همراه باشید. ۱۵ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

کاسنی معمولی (نام علمی: ‎Cichorium intybus L.) گیاهی است از راسته گل مینا (Asterales) تیره گل‌ستاره‌ای‌ها (Asteraceae) از سرده کاسنی‌ها (Cichorium). از این گیاه دو گونه کِشتی و چهار تا شش گونه وحشی موجود است ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک خواص گزنه دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی درمان کبودی روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر شیرین بیان در بارداری طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید بومادران فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.