موادی که خطر ابتلا به سرطان رحم در زنان را افزایش می‌دهند

یکی از سرطان هایی که در میان زنان رایج بوده و به عنوان چهارمین عامل شایع مرگ از بیماری های سرطانی در زنان می باشد، سرطان رحم است. این سرطان در پی افزایش برخی مواد در بدن ایجاد می شود. درصد زیادی از این سرطان در کشورهای در حال توسعه رخ می دهد. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا شما را با موادی که خطر ابتلا به سرطان رحم در زنان را افزایش می دهند آشنا کنیم.

سرطان رحم در زنان
کادمیوم ماده ای مضر است که در موادی همچون قارچ، توتون و تنباکو به میزان بالا کشف شده است.
سیگار کشیدن فرد را بیش از دو برابر در معرض خطر قرار می دهد و باعث رشد سلول های سرطانی می‌شود.
فلز کادمیوم در توتون یافت می شود و بسیاری ازخانم هایی که قلیان می کشند با احتمال بیشتری به سرطان رحم مبتلا می شوند.یکی دیگر از مضرات افزایش کادمیوم در بدن به برهم خوردن تعادل هورمونی است که عوارض خطرناکی به دنبال دارد.
پروفسور جین مک فیلروی محقق اصلی این مطالعه گفت: کادمیوم یک ماده شیمیایی استروژنی است که افزایش آن در بدن خطرات زیادی برای سلامت فرد به همراه دارد.
ممطالعات دیگری خطر ابتلا به سرطان روده ناشی از مصرف سیگار و ورود کادمیوم به بدن را ثابت کرده اند.
در تحقیقات نشان داده شده که آندومتریوز نیز با افزایش میزان کادمیوم در بدن مرتبط است.
سرطان رحم در زنان یکی از شایع ترین سرطان های  شناخته شده در میان آنها می باشد و زندگی آینده و باروری زنان را تهدید می کند به همین دلیل باید از مصرف بیش از حد قارچ و استعمال سیگار و قلیان اجتناب کرد.

 

باشگاه خبرنگاران

 

موادی که خطر ابتلا به سرطان رحم در زنان را افزایش می‌دهند
4 (80%) 2 votes
نوشته شده توسط نویسنده 2 در تاریخ ۱ شهریور ۱۳۹۶ با موضوع بیماری ها

آشپزی سالم

طرز تهیه چای سبز
چای سبز یکی از سالم‌ترین و مفیدترین نوشیدنی‌هاست که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی می‌باشد. مصرف این چای اشتها را سرکوب کرده و به سوزاندن چربی و تضمین سلامت قلب کمک می‌کند. اما احتمالا تا به حال روش‌های مختلف ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

چای زالزالک
چای زالزالک زالزالک گیاهی است که از برگ، میوه و گل های آن در ساخت بسیاری از داروها استفاده میشود. زالزالک خواص دارویی دارد که برای بیماری های قلبی و عروقی، درد قفسه سینه و ضربان نا منظم قلب مناسب میباشد. همچنین از زالزالک برای درمان فشار خون پایین و فشار خون بالا استفاده میشود. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.