خاصیت قهوه برای پیشگیری از بیماری‌ها

0
105

قهوه طرفداران زیادی دارد، این نوشیدنی بعلت داشتن کافئین کمک می‌کند تا هنگام میل کردن آن هوشیارتر شده و تا حدودی انرژی بیشتری داشته باشید. اما این موارد تنها خاصیت قهوه نیستند، در مطالعاتی که به تازگی بر روی خواص قهوه انجام شده است، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف قهوه می‌تواند به پیشگیری از برخی بیماری‌ها و عارضه‌ها کمک کرده و خطر ابتلا به آنها را کاهش دهد. در ادامه به بررسی خاصیت قهوه برای پیشگیری از بیماری‌ها خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

خاصیت قهوه

این تحقیقات که روی ۱۳۰ هزار نفر از طرفداران خوردن قهوه انجام شده تاثیر قهوه را در پیشگیری از پنج گروه از بیماری‌ها نشان داده که به شرح زیر است:

خاصیت قهوه برای دیابتی‌ها

قهوه عاملی مبارز در برابر دیابت نوع دوم است. از سوی دیگر قهوه حساسیت پانکراس نسبت به گلوکز را افزایش می دهد. گلوکز با مصرف غذا وارد معده می شود. با مصرف قهوه پانکراس در برابر انتقال قند به خون مقاومت نشان می دهد و تمامی این عوامل باعث کاهش پیشرفت دیابت در بدن می گردد.

سلامت قلب

خبر خوب دیگر اینکه، مصرف قهوه در حد اعتدال خود به عنوان عاملی محافظ در برابر نارسایی قلبی عمل می کند، تعداد ۳-۴ فنجان قهوه در روز برای سلامتی مناسب است.

پارکینسون

خوردن چند فنجان قهوه در روز در حد اعتدال خود به طور مستقیم بر کاهش پیشرفت بیماری پارکینسون کمک می کند. به واسطه مصرف قهوه انتقال سیگنال‌های موثر در پیشرفت بیماری‌های سیستم عصبی کاهش می‌یابد.

جلوگیری از سرطان کبد

همانطور که در بالا اشاره شد، قهوه منجر به بلوکه کردن راه های سیگنال در بخش های از ارگانسیم بدن می شود که این امر باعث استحکام سلول های کبد می گردد و در نتیجه قهوه خطر پیشرفت سرطان کبد را کاهش می دهد. خوردن یک تا دو فنجان قهوه در طول روز تا ۴۰ درصد از گسترش این سرطان در بدن جلوگیری می نماید. نوشیدن بیشتر از سه فنجان در قهوه به صورت روزانه خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

همچنین بخوانید :  انواع شربت طب سنتی

سرطان روده بزرگ

به عقیده دانشمندان، خطر ابتلا به سرطان روده با مصرف قهوه کاهش می یابد. نوشیدن یک تا دو فنجان قهوه در طول روز تا ۲۶ درصد از گسترش این سرطان در بدن جلوگیری می نماید. نوشیدن بیشتر از سه فنجان در قهوه به صورت روزانه خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

جام‌جم‌آنلاین
خاصیت قهوه برای پیشگیری از بیماری‌ها
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید