حجامت کودک زیر ۲ سال ممنوع

0
44

طی چند روز اخیر تصاویر حجامت کودک چند ماهه ای در فضای مجازی دست به دست می شد با عنوان حجامت نقره برای نوزاد ۴ ماهه و اینکه واکسیناسیون خوب نیست و بجاش باید بچه را حجامت کرد. بعد از این ماجرا انجمن طب سنتی ایران اطلاعیه ای صادر کرد که در ادامه آن را با هم می خوانیم. با گیاه یاب همراه باشید.

حجامت کودک

انجمن علمی طب سنتی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: واکسیناسیون به هیچ وجه با اصول طب سنتی ایران منافاتی نداشته و توصیه برخی افراد یا گروه‌های ناآگاه به عدم انجام واکسیناسیون نسبتی با آموزه‌های طب سنتی ایران ندارد.

خاطر نشان می شود این انجمن در طی سال گذشته چندین نوبت نسبت به سودمند بودن برنامه کشوری واکسیناسیون و خطرات پرهیز از آن برای سلامت جامعه موضع گیری داشته که در رسانه‌های جمعی انتشار یافته و آرشیو آن در سایت رسمی انجمن به آدرس itma.ir نیز موجود است.

همچنین در مورد مساله حجامت همانطور که بارها در مصاحبه با اعضا انجمن علمی طب سنتی تاکید شده است، در طب سنتی ایران حجامت باید با تشخیص پزشک و طبق ضرورت‌های تعریف شده انجام شود و حجامت برای همه مورد تایید متخصصین طب سنتی نیست.

همچنین برای حجامت اطفال زیر ۲ سال منع کلی وجود دارد و موارد استثنا و ضرورت‌های خاص باید صرفا تحت نظر پزشک آگاه انجام پذیرد. بدیهی است آنچه اخیرا تحت عنوان حجامت نقره در طفل ۴ماهه در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌چرخد، به هیچ عنوان مورد تایید نیست.

بنابراین ضمن دعوت مردم به دریافت اطلاعات و مسائل مربوط به طب سنتی از مراجع علمی این رشته، از مسئولین امر انتظار می‌رود نسبت به رویکردهای غیرعلمی و هرج و مرج محور در حوزه طب سنتی واکنش مناسب را داشته باشند.

همچنین بخوانید :  پیشگیری از سرطان خون با حفظ وزن سالم

فارس

 

حجامت کودک زیر ۲ سال ممنوع
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید