جوانه کلم بروکلی چه خواصی دارد؟

0
74

کلم بروکلی را همه می‌شناسیم، این سبزی پرخاصیت در سراسر جهان یافت می‌شود و یکی از مفیدترین سبزیجاتی است که اغلب متخصصان تغذیه، مصرف آن را به افراد مختلف پیشنهاد می‌کنند. اما آیا تا به حال درباره جوانه کلم بروکلی چیزی شنیده‌اید؟ محققان به تازگی مطالعات جدیدی بر روی این جوانه انجام داده‌اند و خواص آن را بررسی کرده‌اند. در ادامه به طور مختصر نگاهی به این مطالعه و خواص جوانه کلم بروکلی خواهیم داشت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

جوانه کلم بروکلی

مطالعه جدید محققان دانشگاه کانازاوا ژاپن نشان داد موش های تغذیه شده با رژیم غذایی پرچرب که به آن مکمل سولفورافان، ماده شیمیایی یافت شده در جوانه کلم بروکلی، افزوده شده بود دچار اضافه وزن نشدند.

این یافته ها می تواند شیوه ای جدید برای درمان کاهش وزن باشد.

محققان پی بردند موش های تغذیه شده با سولفورافان همراه با رژیم غذایی پرچرب در مقایسه با موش های دارای رژیم غذایی مشابه بدون افزودن مکمل سولفورافان، ۱۵ درصد کمتر دچار اضافه وزن و ۲۰ درصد کمتر دارای چربی دور شکم و کمر شدند و دارای میزان گلوکز خون کمتری هم بودند.

تحقیق نشان داد سولفورافان منجر به صرف انرژی بیشتر و چربی سوزی بیشتری می شود درحالیکه به توازن میزان باکتری های خوب در روده هم کمک می کند.

سولفورافان ترکیبی است که عمدتاً در گیاهانی نظیر جوانه کلم بروکلی، جوانه کلم بروکسل و کلم پیچ یافت می شود.

مطالعه نشان داد این ترکیب علاوه بر کاهش وزن به کاهش التهاب کبد و مقاومت انسولین هم کمک می کند.

همچنین بخوانید :  توصیه های مهم برای یک صبحانه سالم

جوانه کلم بروکلی، گیاه ۳ تا ۴ روزه کلم بروکلی است که شبیه جوانه یونجه است اما طعمی شبیه به تربچه دارد.

مهر
جوانه کلم بروکلی چه خواصی دارد؟
4 (80%) 4 votes
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید