توصیه های مهم برای کاهش درد آرتروز

0
111

همانطور که می‌دانید آرتروز از بیماری‌های مفصلی است که معمولا در میانسالی بروز پیدا می‌کند. این بیماری باعث التهاب در ناحیه‌ی مفاصل شده و می‌تواند با درد همراه باشد. برای کاهش درد آرتروز روش‌های مختلفی وجود دارند که در این نوشتار به موثرترین آنها می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

کاهش درد آرتروز

کاهش درد آرتروز با لاغری

بهترین درمان برای دردهای آرتروز، این است که همیشه وزنتان را متعادل نگه دارید. باید حواستان باشد که اگر وزنتان از حد عادی بیشتر است آن را کم کرده و به حد تعادل برسانید. هر نیم کیلو اضافه وزن حدود ۴ کیلو بر زانوها، مفاصل، باسن و پاهایتان فشار وارد می‌کند.

مراقبت از مفاصل

بیمارانی که آرتروز دارند باید از مفاصلشان بسیار مراقبت کنند، حتی اگر علائم مربوط به آرتروز در آنها بسیار خفیف باشد. طی فعالیت‌های روزانه‌تان، حواستان باشد که به کجای مفاصلتان فشار وارد می‌شود. برای مثال، از بلند کردن جعبه‌های سنگین خودداری کنید و ترجیحا سعی کنید اجسام را با کف دست بگیرید تا با انگشتان.

کاهش درد آرتروز با طب سوزنی

طب سوزنی برای بسیاری از افرادی که آرتروز دارند بسیار مفید بوده و کمکشان می‌کند تا از شر درد و عدم توانایی حرکتی خلاص شوند. تحقیقات متعدد نشان می‌دهد طب سوزنی برای افرادی که دچار ورم مفاصل و استخوان هم هستند بسیار مؤثر است. این روش، روشی امن و مطمئن بوده و باعث تحریک مراکز انرژی بدن با سوزن شده و جریان انرژی را تقویت می‌کند و در نتیجه به تسکین درد می‌انجامد.

ورزش

ورزش برای همه مفید است، خصوصا برای بیماران آرتروزی. حرکات و نرمش‌های منظم مفاصل می‌تواند به حفظ انعطاف‌پذیری آنها و کاهش فشار بر بخش خاصی از بدن کمک کند. همیشه با ورزش‌های سبک شروع کرده و از بلند کردن وزنه‌های سنگین یا ورزش‌هایی که با فشار زیاد همراه است مثل دومیدانی خودداری کنید.

همچنین بخوانید :  روش های درمان اسکولیوز
الودکتر
توصیه های مهم برای کاهش درد آرتروز
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید