توصیه هایی برای غذای کودک مدرسه ای

0
105

متاسفانه بسیاری از والدین اطلاعات و مطالعه‌ی کافی درباره‌ی غذای کودک ندارند و این موضوع باعث می‌شود تا نتوانند غذاهای مورد نیاز کودک مدرسه‌ای را برای او انتخاب کنند و در اغلب مواقع غذای کودک که برای مدرسه و در کیف او گذاشته می‌شود بیش از حد کالری داشته و مواد مغذی لازم را ندارد.

غذای کودک

به گزارش گیاه یاب به نقل از «پرنتینگ»، این دفعه که خواستید غذای کودک مدرسه‌ای خود را تدارک ببینید، بهتر است به نکاتی که در ادامه اشاره می‌کنیم دقت داشته باشید.

بیش از حد غذا و خوراکی نگذارید

والدین و به خصوص مادران اغلب با این تفکر دست و پنجه نرم میکنند که شاید غذایی که برای کودک‌شان در کیف آنها می‌گذارند کم باشد و فرزند عزیزشان در مدرسه گرسنه بماند. اغلب والدین برای رهایی از این افکار به قرار دادن مقدار زیادی از غذا و خوراکی‌ها رو می‌آورند. کودکان معمولا هر مقدار غذا و خوراکی برای آنها قرار دهید را مصرف می‌کنند و ظرف خالی را به خانه باز‌میگردانند. پس بهتر است در مقدار غذایی که برای آنها قرار می‌دهید بیشتر دقت کنید.

انتخاب‌های مناسب کودکان داشته باشید

برای خرید یک محصول یا خوراکی مخصوص کودکان حتما به جدول ارزش غذایی آن توجه کنید. بسیاری از محصولاتی که مختص بچه‌ها تولید می‌شوند الزاما خوراکی‌های سالم و مغذی نیستند. پس بهتر است از محتویات خوراکی‌هایی که تهیه می‌کنید آگاه باشید.

پروتئین را فراموش نکنید

قرار دادن خوراکی‌های مختلف برای کودکان کار آسانی است اما باید حواستان به میزان پروتئین آنها نیز باشد. اگر انتخاب‌های شما همگی شامل کربوهیدرات باشند و بسته‌ی غذایی کودکتان کمبود پروتئین داشته باشد منجر به زود گرسنه شدن فرزندتان می‌گردد. سعی کنید خوراکی‌هایی را انتخاب کنید که میزان کربوهیدرات و پروتئین را در بسته‌ی غذایی کودکتان در حد متعادل نگه دارند.

همچنین بخوانید :  همه چیز درباره خواص نخود آب

غذای کودک

میوه می‌گذارید اما سبزیجات نه!

اغلب والدین حواسشان به قرار دادن میوه در کوله‌ی فرزندشان هست اما سبزیجات چطور؟ بهتر است سبزیجات را نیز در غذای کودک مدرسه‌ای خود جای دهید تا هم به مصرف آنها عادت کند هم خواص فوق‌العاده‌ی سبزیجات نسیب فرزندتان شود.

برنامه ریزی کنید

اگر برای ناهار کودک خود پاستا قرار داده‌اید، بهتر است دیگر برای شام از درست کردن اسپاگتی و ماکارونی خودداری کنید. این یکی از اشتباهات بزرگی است که اغلب والدین آن را انجام می‌دهند. بهتر است یک برنامه‌ی غذایی داشته باشید تا تغذیه‌ی کودکتان در حالت تعادل باقی بماند.

کودک را تشویق کنید

سعی کنید هنگام قرار دادن بسته‌ی غذایی کودک، آن را تزیین کنید و از مواد غذایی خوش رنگ استفاده کنید، کودکان اولین چیزی که نظرشان را جلب می‌کند ظاهر غذا و رنگ و لعاب آن است.

مترجم: حسین حیدری
توصیه هایی برای غذای کودک مدرسه ای
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید