توصیه‌های دوران بارداری بو علی‌ سینا

بارداری یا حاملگی ، یکی از دوران های سخت و دشواری است که مادران پشت سر میگذارند که ۹ ماه طول میکشد. در دوران بارداری ، زنان باید با رعایت برخی مسایل، سلامت خود و جنین را تضمین کنند، بنابراین لازم است با خواندن و عملی کردن توصیه هایی از مشکلات غیر منتظره پیشگیری کنید.

توصیه‌های دوران بارداری

توصیه‌های دوران بارداری از زبان بوعلی‌سینا

 1. در سراسر دوران بارداری باید شکم‌تان نرم باشد.
 2. اگر یبوست شدید داشتید، شیرخِشت (نوعی صمغ گیاهی با خاصیت ملین) و امثال آن بخورید تا لینت یابید.
 3. ورزش نه شدید و نه ناچیز بلکه ورزش با شدت مناسب انجام دهید.
 4. به آرامی پیاده‌روی کنید اما آن هم به اندازه باشد.
 5. نباید به هیچ‌وجه حرکات بسیار شدید کنید و از جایی به جایی نپرید.
 6. مواظب باشید زمین نخورید.
 7. از پرخوری و عصبانیت بپرهیزید.
 8. اندوهگین نباشید و غم نخورید. خلاصه باید از هر چه سبب سقط‌ جنین می‌شود بپرهیزید. به ویژه در ماه اول حاملگی تا مدت بیست روز و به خصوص در هفته‌ی اول بارداری به مدت سه روز باید از مراعات این دستورات غافل نشوید و از هرچه بچه را تکان می‌دهد دوری کنید.
 9. سردنده‌های نزدیک شکم به پایین خود را با پارچه‌ای نرم پشمی بپوشانید.
 10. غذای‌تان نان خوب و برشته با شورباهای ساده و زیره‌ای باشد.
 11. ۱۱- هیچ تند یا تلخ ‌مزه‌ای را نخورید.

توصیه‌های پس از زایمان

همین‌که نوزاد به دنیا آمد باید خود را بپوشانید تا سرما نخورید. سعی کنید خون کافی بیرون دهید و غذای خوب و مناسب حال بخورید. به طور ناگهانی به غذاهای دیر هضم هجوم نیاورید. مبادا زیاده از حد لازم گرمی به درون‌تان راه یابد و نیروی تغییر دهنده، کبد را ناتوان کند و تشنگی زیاد بر شما دست یابد.

خون‌ریزی روزهای بعد از زایمان، حرکت‌ها و نوبت‌هایی دارد. در وهله‌ی اول تشویش و درد همراه دارد. اگر خون‌ریزی پس از زایمان از بیست روز گذشت و تا بیست‌ و چهار روز پایان نیافت یا بعد از فروکش کردن، باز برگشت معلوم می‌شود حالتی غیرطبیعی است که حتما باید، خود را پاک‌سازی کنید.

نیک و نو

به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط همکار گیاه یاب در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ با موضوع مراقبت
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

پیتزای خانگی
اگر به دنبال یک پیتزای خانگی بدون گلوتن هستید، با استفاده از دستورالعملی که در این مقاله ارائه شده است می توانید خودتان آن را تهیه کنید. این دستورالعمل به قدری ساده است که بچه ها نیز می توانند در ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

بذر کتان
دانه‌ی کامل کتان نیروگاهی از مواد مغذی است که فواید بسیاری برای مقابله با دیابت دارد. بذر کتان را به عنوان دارویی گیاهی در برنامه‌ی غذایی متعادل و سالم خود جای دهید تا از فواید فراوان آن بهره‌مند شوید. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.