۴ تمرین با دمبل برای تقویت عضلات سرشانه

داشتن دست‌ها و بازوهای قدرتمند برای داشتن یک زندگی سالم ضروری است. با تمرین دادن بازوها و سرشانه‌های خود نه تنها به سلامت و تندرستی خود کمک می‌کنید، بلکه عضلات شما فرم گرفته و زیباتر جلوه می‌کنند. تمرین با دمبل های نیم کیلو تا ۱.۵ کیلو برای انجام حرکاتی که در ادامه معرفی می‌کنیم پیشنهاد می‌شود.

به گزارش گیاه یاب به نقل از «پریونشن»، در انجام این ۴ تمرین با دمبل به هیچ وجه عجله نکنید و همواره کیفیت حرکات و داشتن کنترل را در ذهن داشته باشید. هر حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید و هفته‌ای ۲ تا ۳ مرتبه آنها را انجام دهید.

تمرین با دمبل

حرکت L به T

همانند بخش اول تصویر دستان را بالا برده، کف دست‌ها رو به جلو باشد و آرنج‌ها و سرشانه‌ها در یک خط قرار داشته باشند. سپس دست‌ها را با داشتن کنترل همانند تصویر دوم تا خط سرشانه‌ها پایین آورید و سپس دوباره به بالا ببرید.

تمرین با دمبل

حرکت L به I

دست‌ها را مانند تصویر اول به جلوی شانه‌ها آورید، فاصله‌ی بین دستان اندازه‌ی شانه‌ها باشد و کف دست‌ها رو به روی همدیگر. سپس دست‌ها را همانند تصویر دوم با تمرکز و ثبات به بالای سر برده و دوباره پایین آورید.

تمرین با دمبل

بغل کردن درخت و ماه!

این حرکت شامل دو بخش است که باید بین آنها سوئیچ کنید. در ابتدا حرکت بغل کردن درخت که در تصویر مشخص شده را انجام دهید: دست‌ها را به بغل باز کرده طوری که کف دستان رو به جلو باشند و سپس فضای جلوی سینه‌ی خود ( درخت ) را بغل کنید و سپس دوباره دست‌ها را به حالت قبلی یعنی به بغل باز کنید. حالا حرکت بغل کردن ماه را انجام دهید: دست‌ها را از بغل به بالای سر برده و فضای بالای سرتان را بغل کنید.

نکته: دست‌ها را تا جایی که میتوانید به بغل باز کرده و مطمئن شوید که فشار بر روی سرشانه‌ها و کمرتان است و نه آرنج‌ها.

تمرین با دمبل

بالا پایین کردن کف دستان

این حرکت شاید آسان باشد اما بسیار موثر است. همانند تصویر دست‌ها را به بغل باز کنید، به طوری که بدنتان شکل حرف T بگیرد. با به کار گرفتن سرشانه‌ها، کف دست‌ها را به پایین چرخانده و سپس به بالا بچرخانید. سعی کنید به طور کامل بازو‌ها را بچرخانید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

مترجم: حسین حیدری
۴ تمرین با دمبل برای تقویت عضلات سرشانه
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۵ با موضوع ورزش
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

خورشت مرغ زردچوبه ای
خورشت مرغ زردچوبه ای یک غذای سریع و لذیذ است که در عرض ۴۰ دقیقه آماده می‌شود. زردچوبه طعم و رنگ فوق‌العاده‌ای به مرغ می‌دهد و همچنین خواص فراوانی نیز دارد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. ۴۳ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

تخم کتان
تخم کتان ( به انگلیسی Flax Seed ) که به آن بذر کتان نیز گفته میشود در واقع همان دانه‌ها و بذرها‌ی گیاه و گل کتان هستند که به رنگ قهوه‌ای و طلایی یافت میشوند. تخم کتان از دانه‌های پرمصرف و محبوب است که خواص دارویی این دانه جایگاه ویژه‌ای را در نسخه‌های طب سنتی از آن خود کرده است. در ادامه به بررسی فواید گوناگون تخم کتان خواهیم پرداخت. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.