تشخیص جنسیت جنین با روشهای سنتی

اغلب مادران در ۲۰ هفتگی بارداری شان می دانند جنینی که در شکم دارند دختر است یا پسر، اما تحمل ۲۰ هفته بی خبری هم برای بسیاری از تازه مادران آسان نیست! اگر هنوز جنین‌تان آنقدر بزرگ نشده که سونوگرافی بتواند جنسیتش را تشخیص دهد، از روش های قدیمی مادربزرگ ها برای تعیین جنسیت کمک بگیرید. در طب قدیم، گاهی در همان روزهای اول بارداری با مشاهده‌ی تغییرات ظاهری مادر یا تغییراتی که در سبک زندگی اش اتفاق می افتد، مشخص میشود قرار است دختردار شوید یا این که پسری به دنیا بیاورید. تجربه نشان داده این روش های قدیمی تعیین جنسیت در بسیاری موارد درست است. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

تشخیص جنسیت جنین

تشخیص جنسیت جنین با روشهای سنتی :

چه ویاری دارید؟

تغییرات ذائقه و اشتها یکی از معیارهای مهم تعیین جنسیت است. مادربزرگ ها می گویند زنانی که قرار است دختردار شوند، میل زیادی به مصرف مرکبات دارند. از نظر آنها، جنین دختر ویار مرکبات می آورد، در حالی که پسردار ها میل زیادی به این میوه ها ندارند. اگر بارداری شما در فصل مرکبات باشد، تشخیص جنسیت جنین تان آسان تر است.

جوشی شده اید؟

شاید این موضوع پایه علمی نداشته باشد، اما قدیمی ها معتقدند جنین پسر، مادر را زیبا می کند و جنین دختر زیبایی را از مادر می گیرد. آنها میگویند دختردار شدن هورمون های مادر را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث جوش زدن مادران باردار می شود. پس اگر دختر دوست هستید، باید چند ماه زشت شدن را به جان بخرید!

دماغ تان چاق است؟

اگر فکر میکنید صورت تان تپل تر شده و اجزایش ورم کرده، به احتمال زیاد باید منتظر دختر باشید. دلیل علمی این اتفاق خیلی مستند و مشخص نیست، اما مادربزرگ های قدیمی با دیدن چهره‌ی یک خانم باردار جنسیت فرزندش را پیش بینی می کردند.

ادرارتان چه رنگی است؟

قدیمی ها معتقدند جنسیت جنین را با رنگ ادرار هم می توان تشخیص داد. آنها می گویند زنانی که رنگ ادرارشان زرد روشن است پسردار می شوند، اما آنهایی که جنین دختر در شکم دارند، ادرارشان به رنگ زرد تیره است. شاید این موضوع از نظر علمی دلیل خاصی داشته باشد، اما خیلی درباره‌ی آن صحبت نشده است.

سینه هایتان نامتقارن شده؟

تغییر اندازه سینه ها در زمان بارداری یک اتفاق طبیعی است که بدن مادر را برای شیردهی در آینده آماده می کند، اما قدیمی ها می گویند اندازه‌ سینه‌ی مادران باردار همیشه یکسان نیست. از نظر آنها، اگر سینه‌ی راست بزرگتر از سینه‌ی چپ باشد، یعنی دختر در راه دارید، اما اگر سینه‌ی چپ بزرگتر باشد، قرار است پسردار شوید.

معده تان به هم ریخته؟

قدیمی ها معتقد بودند کسانی که قرار است دختردار شوند، بارداری سخت تری دارند. آن ها حالت تهوع شدیدتری تجربه میکنند و اوضاع معده شان نا به سامان تر است. اگر شما هم صبح را با تهوع شروع می کنید و به دلیل به هم ریختگی معده تان در ابتدای بارداری وزن کم کرده اید، احتمال دختردار شدن تان زیاد است.

با نمک شده اید؟

مادربزرگ ها میگویند اگر جنین پسر در شکم شما باشد، طبع تان نمک دوست می شود و به هر خوراکی شوری حمله می کنید، اما دخترها باعث می شوند به بستنی، شکلات و دیگر خوراکی های شیرین میل پیدا می کنید. نگاهی به خانم های باردار اطراف تان بیندازید، بدون شک می توانید کسانی را پیدا کنید که این تغییرات در اشتهایشان اتفاق افتاده و جنسیت فرزندشان همانی بوده که مادربزرگ ها حدس می زده‌اند.

قلبش تند می زند؟

این مورد کاملا دلیل علمی دارد. تعداد ضربان های قلب جنین شما می تواند جنسیت او را نشان می دهد. اگر قلب جنین تان بیشتر از ۱۵۰ بار در دقیقه میزند، یعنی قرار است دختردار شوید، اما اگر ضربان قلبی که از شکم شما شنیده می شود کمتر از ۱۵۰ بار در دقیقه باشد، یعنی قرار است یک پسر به دنیا بیاورید.

دست تان می خارد؟

خشکی دست از علائم شایع بارداری است، اما زنان قدیمی می گویند این نشانه سراغ هر کسی نمیرود، زیرا خشک شدن پوست دست نشانه‌ی پسردار شدن است، اما زنانی که قرار است دختر به دنیا بیاورند، پوست دستشان نرم و لطیف می شود. شاید بسیاری از متخصصان زنان این ادعا را تایید نکنند، اما تجربه نشان داده مادربزرگ ها خیلی چیزها را درست می گویند!

شکمتان بالا آمده؟

شاید تفاوت موقعیت شکم خانم های باردار توجه شما را هم جلب کرده باشد. مادربزرگ ها می گویند چنین تفاوتی به دلیل جنسیت جنین ایجاد می شود. از نظر آنها، کسانی که قرار است دختردار شوند شکم شان بالاتر است، درحالی که شکم پسردارها انگار به پایین افتاده است.

شکمتان پهن است؟

بعضی از خانم های باردار تا ماه های آخر بارداری شان هم شکمی برآمده ندارند و در ماه های آخر انگار روزهای ابتدای بارداری شان را می گذرانند. قدیمی ها می گویند این حالت برای زنانی اتفاق می افتد که قرار است دختردار شوند. به عقیده‌ی آن ها جنین دختر باعث می شود مادر شکمی پهن داشته باشد، اما زنانی که قرار است پسردار شوند، شکمی تیز و رو به جلو دارند.

به کدام طرف می خوابید؟

شاید پیش از این چندان به حالت خواب تان توجه نکرده باشید، اما برای تشخیص جنسیت جنین تان، وقتی به رختخواب می روید، به جهتی که در آن به خواب می روید توجه کنید. قدیمی ها می گویند اگر به سمت چپ بخوابید، پسر در شکم دارید، اما اگر تمایل بیشتری به خوابیدن به سمت راست داشته باشید، فرزند دختر به دنیا خواهید آورد.

نکته های خواندنی

نوک سینه تان تیره شده؟ تغییر رنگ نوک سینه هم از دیگر اتفاق های طبیعی دوران بارداری است. از نظر قدیمی ها همه‌ی مادران به یک اندازه این تغییر را تجربه نمی کنند. به گفته‌ی مادربزرگ ها کسانی که قرار است پسردار شوند، محدوده‌ی دور نوک سینه شان تیره تر می شود، در حالی که مادرانی که دختر در شکم دارند، به این اندازه دچار تیرگی نوک سینه نمی شوند.

تشخیص جنسیت جنین با روشهای سنتی
3 (60%) 2 votes
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۵ با موضوع مادر و کودک
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

سوپ بروکلی
سوپ بروکلی یک غذای ساده، مقوی، کم‌کالری و مفید برای افراد مبتلا به دیابت می‌باشد. به شما اطمینان می‌دهیم که عاشق این سوپ خواهید شد، حتی اگر به کلم بروکلی علاقه‌ای ندارید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. ۴۰ دقیقه‌ای آماده ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

کلم قمری
کلم از گیاهان و سبزی‌های بسیار قدیمی بوده و در انواع مختلفی یافت می‌شود. این گیاه در اصل بومی نواحی اروپای مدیترانه است که از چهار هزار سال پیش کشت میشده است، کلم بروکلی، کلم پیچ، گل کلم، کلم قمری ، کلم قرمز و شلغم از پرمصرف‌ترین سبزیجات این خانواده هستند که در سراسر دنیا بطور گسترده مصرف می‌شوند. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص سوسن عنبر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی روغن بنفشه برای نوزاد روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن فندق برای مژه روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی پودر عسل چیست کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.