تشخیص بیماری از طریق رنگ ناخن

0
72

متاسفانه ما چندان به وضعیت ناخن‌های خود توجه نمی‌کنیم، البته منظورمان بلند شدن و بهداشت ناخن‌ها نیست. منظور از وضعیت ناخن‌ها رنگ آنهاست که می‌تواند در بسیاری از مواقع نشانه‌ی یک بیماری جدی باشد. تغییر رنگ ناخن از حالت عادی و مطلوب خود ممکن است علامت هشداردهنده‌ای باشد که باید حتما به آن توجه داشت. در این نوشتار به همراه متخصص پوست به بررسی این موضوع می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

رنگ ناخن

پریسا داورزنی گفت: در بسیاری از مواقع پزشکان قادر هستند بیماری‌های افراد را از روی ناخن‌های آن‌ها تشخیص دهند.

وی افزود: تشخیص مشکلات ناخن‌ها به راحتی از سوی متخصصان پوست قابل شناسایی است و پس از آن، بیماران باید به پزشکان متخصص معرفی شوند.

این متخصص پوست با اشاره به نشانه‌های قابل تشخیص در ناخن‌ها اظهارکرد: گاه دیده می‌شود که روی ناخن افراد سفید شده و یا تمام ناخن زرد می‌شود. این‌ها همه دلایل بیماری محسوب شده و باید در کمترین زمان ممکن به آن‌ها رسیدگی شود.

داورزنی با بیان اینکه سفیدی رنگ ناخن می‌تواند علائم بیماری هایی نظیر مشکلات کبدی و یا قلبی باشد تصریح کرد: وقتی فردی بر روی ناخن خود سفیدی هایی را مشاهده کرد باید به پزشک مراجعه کند، زیرا این عامل می‌تواند دلیلی بر بیماری‌های قلبی، کبدی و ریوی باشد.

وی در خصوص چرایی زرد شدن ناخن‌ها خاطرنشان کرد: افرادی که بیش از اندازه از لاک استفاده می‌کنند و یا به روی ناخن‌های خود، ناخن مصنوعی قرار می‌دهند دچار عفونت‌های قارچی شده و ناخنشان زرد می‌شود، اما گاهی نیز دیده شده که این زردی ناخن به دلیل دیابت، مشکلات تیروئید و یا مشکلات ریوی بوده است.

همچنین بخوانید :  قرص های اعصاب منجر به پوکی استخوان میشود
میزان
تشخیص بیماری از طریق رنگ ناخن
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید