ترکیب قارچی که استرس را از بین میبرد

قارچ نوعی گیاه میباشد که در دسته بندی و انواع مختلفی در طبیعت یافت میشود. در واقع در حال حاضر در جهان بیش از ۳۸ هزار نوع قارچ وجود دارد. دانشمندان به تازگی با انجام تحقیقاتی بر روی قارچ‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که نوعی ترکیب قارچی میتواند در کاهش و رفع استرس و اضطراب موثر باشد. با گیاه یاب همراه باشید.

ترکیب قارچی

یافته های جدید نشان می دهند که استفاده از سیلوسیبین موجب تسکین فوری پریشانی در بیماران مبتلا به سرطان می شود و آثار آن بر اساس ارزیابی های بالینی برای اضطراب و افسردگی در ۸۰ درصد از ۲۹ سوژه زیر نظارت برای بیش از شش ماه باقی مانده است.

تمام بیماران حاضر در این مطالعه – بیشتر بانوان در بازه سنی ۲۲ تا ۷۵ سال – دارای سرطان های پیشرفته پستان، دستگاه گوارش، یا خون بوده اند و پریشانی روانی جدی مرتبط با بیماری در آنها تشخیص داده شده بود. تمام بیماران از مشاوره متناسب با یک روانپزشک، روانشناس، پرستار یا مددکار اجتماعی بهره‌مند بودند و برای بررسی عوارض جانبی و بهبود در حالت روانی زیر نظر قرار داشتند.

به گفته پژوهشگران، در صورتی که آزمایش های بالینی در مقیاس بزرگتر نیز موفقیت آمیز باشند، در نهایت دارویی در دسترس، بی خطر، موثر و ارزان معرفی خواهد شد تا پریشانی و اضطراب موجود در بیماران مبتلا به سرطان که نرخ ارتکاب به خودکشی را در میان آنها افزایش می دهد، تسکین یابد.

سیلوسیبین برای دهه ها مورد مطالعه قرار گرفته و از پرونده ای بی خطر برخوردار است. طی مطالعه اخیر نیز هیچ کدام از شرکت کنندگان آثار منفی جدی مانند بستری شدن در بیمارستان یا شرایط سلامت روانی جدی‌تر ناشی از استفاده از سیلوسیبین را تجربه نکردند.

اگرچه فواید عصبی سیلوسیبین همچنان به طور کامل مشخص نشده است، این ترکیب بخش هایی در مغز را فعال می کند که تحت تاثیر انتقال دهنده های عصبی سروتونین قرار می گیرند، که در تنظیم شرایط خلق و خو و اضطراب موثر است. همچنین، عدم تعادل سروتونین با افسردگی پیوند خورده است.

پژوهشگران به این نکته اشاره داشته اند که بیماران نباید به صورت خودسرانه سیلوسیبین مصرف کنند و این کار باید با نظارت یک پزشک یا مشاوری آموزش دیده صورت بگیرد. این در شرایطی است که سیلوسیبین درمانی ممکن است برای همه موثر نباشد و برخی گروه ها مانند افراد مبتلا به شیزوفرنی و همچنین نوجوانان نباید با این ترکیب درمان شوند.

عصرایران
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۷ آذر ۱۳۹۵ با موضوع اخبار دنیای سلامت

آشپزی سالم

رول مرغ
رول مرغ با پنیر فتا غذایی لذیذ، مجلسی و ساده است که ظاهری بسیار جذاب دارد. در ادامه به طرز تهیه این غذای خوشمزه میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. مواد لازم سینه مرغ بدون پوست و استخوان ۴ عدد نمک ۱/۲ ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

کلشک
علف چشمه یا کلشک و در زبان انگلیسی با نام (Watercress) گیاهی آبزی می باشد که معمولا در فصل بهار در چشمه ها و مجاری آب باریک و گاهی در باتلاق ها می روید.این گیاه ساقه‏اى خزنده دارد كه از نقاط مختلف آن، ريشه‏هاى كوچك و سفيد خارج مى‏شود. گل‌هاى آن نیز سفيد خوشه‏اى است و تكثير گیاه از طريق بذر يا كاشت قطعات ريشه‏دار ساقه‌ی آن انجام مى‏شود، ولى در محل كاشت بايد آب جارى و زلال بگذرد. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.