ترفندهایی برای حال و هوای بهتر

انقدر درگیر مشکلات و استرس و اضطراب هستیم که دیگر یادمان رفته حال و هوای خوب چه حسی دارد. همواره با مشغله‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کنیم و آرزو داریم که روزی به آرامش و راحتی خیال دست پیدا کنیم. اما آرزو کردن کافی نیست، بهتر است خودتان دست به کار شوید و در راه داشتن حال و هوای بهتر قدم بردارید. در این نوشتار ترفندهای روانشناختی را برای رسیدن به این هدف بررسی می‌کنیم. با گیاه یاب همراه باشید.

حال و هوای بهتر

ترفندهایی برای حال و هوای بهتر

علی ملازمانی، روانشناس، اظهار داشت: مهم‌ترین اقدام در شرایط منفی و استرس‌زا محیط، کنترل افکار است.

وی افزود: افکار منفی پیرامون وقایع پیرامون سبب بروز اضطراب و احساس بد در آن‌ها شده عدم کنترل افکار منفی تسلط بر رفتار را از آن‌ها گرفته و فرد را نگران می‌کند.

این روانشناس عنوان کرد: افرادی که میزان انرژی منفی آن‌ها زیاد است برای رهایی از این حالت باید روزانه به مدت یک ساعت حتی بدون دلیل بخندند و با روی باز با اطرافیان و به خصوص خانواده خود مواجه شوند.

روانشناسان می گویند گرچه خلق و خوی شما بر حالت چهره تان هم اثر می گذارد اما گاهی این چهره شماست که حال تان را بهتر می کند و خلق تان را تغییر می دهد، پس حتی اگر در انبوه مشکلات غرق شده اید، بهانه های کوچکی برای خندیدن پیدا کنید و تا می توانید لبخند بزنید. خنده واقعا بر هر درد بی درمانی دواست.

زمانیکه بدحال و پریشان هستید برای اینکه استرس را از خود دور کنید نفس عمیقی بکشید، در مورد موقعیتتان فکر کنید و ۵ کاری که می توانید انجام دهید را لیست کنید و به خودتان حتم دهید که می توانید از پس آنچه در ذهنتان است بربیایید و در آینده نه چندان دور نتیجه آن را خواهید دید.

حال و هوای بهتر

ملازمانی گفت: گرفتن دوش آب خنک و پیاده‌روی در پارک و فضای آزاد به طور روزانه و نیز خوابیدن روی آب در استخر برای رهایی از استرس و افکار منفی و آرامش اعصاب و شادابی اکیدا توصیه می‌شود.

عواملی که باعث کاهش استرس می شوند سبب به دام انداختن فاکتورهای مضر استرس می شوند. گل تازه، تصویر افرادی که دوستشان دارید، تصویر مناظر زیبا، خوردن شکلات و یا افشانه های نعنایی و وانیلی بسیار به کاهش استرس کمک می کنند.

وی بیان‌داشت: زیبایی و توجه به ظاهر و آراستگی در افزایش روحیه فرد بسیار تاثیر گذار بوده و سبب تقویت روحیه فرد و احساس شادابی و تازگی در وی می‌شود.

این روانشناس تاکید کرد: این افراد باید توجه کنند، دعا و نیایش را در برنامه روزانه خود قرار داده و هرروز زمانی را برای خلوتذکردن با خدا و انجام عبادت کنار بگذارد چراکه در آرامش اعصاب فرد بسیار موثر است.

ملازمانی گفت: برنامه‌ریزی روزانه در کاهش استرس‌های روزانه فرد بسیار موثر است چرا که به آن‌ها آمادگی لازم برای رویارویی با مشکلات می‌دهد البته باید توجه کنند که در برابر ناملایمات صبر پیشه کرده و تاحد امکان از افراذی که به آن‌ها انرژی منفب می‌دهند دوری کنند.

باشگاه خبرنگاران
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱ آذر ۱۳۹۵ با موضوع روانشناسی
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

ماهی سالمون با شیره افرا
روشی که در ادامه آموزش می‌دهیم شاید بهترین و خوشمزه‌ترین نحوۀ پختن ماهی سالمون باشد که نیازی به مهارت‌های خاصی نداشته و بسیار آسان است. اگر طرفدار طعم شیرۀ افرا هستید، مطمئنا عاشق این دستور غذایی می‌شوید. در ادامه به ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

زردک
زردک یا جزر یک نوع هویج ایرانی است که معمولا فصل برداشت آن در زمستان است . اما متاسفانه امروزه مصرف این گیاه در بین سفره های ایرانی به شدت کاهش یافته است ، زردک به دلیل حاوی ویتامین های گوناگونی که دارد از خواص فوق العاده دارویی برخوردار است، در ادامه مطلب می خواهیم به اهمیت مصرف این گیاه بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.