ترفندهایی برای تراشیدن و رفع موهای زائد

0
74

شاید به این فکر کنید که تراشیدن و رفع موهای زائد کاری ساده و پیش پاافتاده است و نیازی به ترفند و توصیه ندارد. اما اشتباه نکنید، شما اگر به روش صحیح موهای زائد را نتراشید، ممکن است به پوست خود آسیب برسانید و همچنین منجر به رشد سریع‌تر این موها شوید. در این نوشتار به معرفی ترفندهایی برای تراشیدن و رفع موهای زائد به روش صحیح خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

رفع موهای زائد

استفاده از گوماژ نمک، یک روز قبل از اصلاح

گوماژ نمک باعث می‌شود تمام سلول‌های مرده از روی پوست برداشته شود. برای این منظور باید نمک را با مقدار بسیار کمی آب کف دستتان بریزید و دورانی روی پوست ماساژ دهید. از قوزک پا شروع کنید و بالا بیایید. اگر پوست حساسی دارید، می‌توانید به جای نمک از لیف‌های لایه بردار هم استفاده کنید. کارکرد این دو تقریبا یکسان است.

قبل از اصلاح، حمام بروید

خیس شدن پوست و ترکیب آب با چربی روی پوست، عمل تراشیدن مو را تا ۶۰ درصد راحت‌تر می‌کند. البته شرط موثر بودن خیسی پوست در اصلاح این است که فقط ۲ تا ۳ دقیقه روی پوستتان آب بریزد. اگر بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ماندن در حمام بخواهید مو‌ها را با تیغ اصلاح کنید، کار بسیار دشوار می‌شود چون تمام چربی از روی پوست برداشته شده است.

استفاده از کف اصلاح

برخی افراد از صابون برای لیز کردن پوست استفاده می‌کنند اما صابون‌ می‌تواند باعث خشکی پوست و تحریک بیشتر آن شود. بهترین کار این است که از موس‌های مخصوص برای تراشیدن مو‌ها استفاده کنید. ترکیب این موس‌ها به نحوی است که نه‌تن‌ها به اصلاح راحت‌تر کمک می‌کند بلکه دوام آن را هم بالا خواهد برد و مو‌ها دیر‌تر از معمول رشد می‌کنند.

رفع موهای زائد با انتخاب تیغ مناسب

انتخاب تیغ مناسب کمک می‌کند بدون خراشیدگی و التهاب تمام مو‌ها را از ته بزنید. به محض آنکه احساس کردید تیغ به اندازه کافی تیز نیست، آن را عوض کنید. مو‌ها در افراد مختلف با سرعت‌های متفاوتی رشد می‌کند اما بیشتر کسانی که دیر به دیر تیغشان را عوض می‌کنند و مثلا ۱۰ بار اصلاح با یک تیغ دارند، اصلاح مطلوبی نخواهند داشت.

همچنین بخوانید :  کک و انگل ، آزار دهنده های فسقلی

رفع موهای زائد

تراشیدن و رفع موهای زائد در جهت مناسب

در جهتی مو‌ها را بتراشید که راحت‌تر هستید. اگر تیغ به اندازه کافی تیز است، حتی می‌توانید این کار را خلاف جهت رویش مو‌ها هم انجام دهید. قبل از اصلاح کاملا با موس ناحیه را لیز کنید و بعد بدون آنکه تیغ را محکم روی پوست بکشید، با کمترین فشار و تا جای ممکن طولانی‌تر خط اصلاح را ادامه دهید. از انجام حرکات کوتاه و تکراری روی یک ناحیه از پوست خودداری کنید.

نقاط حساس را در آخر بتراشید

برخی نقاط مثل سر زانو‌ها یا قوزک پا که استخوان به سطح پوست نزدیک است، نقاط حساسی برای اصلاح محسوب می‌شوند. این کار را به آخرین مرحله موکول کنید.

بعد رفع موهای زائد پوستتان را خشک کنید

بعد از اتمام تراشیدن مو‌ها پوستتان را آب بکشید و آرام خشک کنید. لازم نیست تمام رطوبت پوست را بگیرید. اجازه دهید کمی رطوبت باقی بماند و روی آن از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید.

مرطوب‌کننده‌ای بدون اسانس بخرید

بعد از اتمام اصلاح با تیغ، برای چرب کردن پوست از روغن‌های گیاهی طبیعی مثل روغن بادام یا روغن نارگیل استفاده کنید تا آبرسانی به پوستتان عمقی انجام شود. هر شب قبل از خواب این کار را تکرار کنید.

تیغ را خشک کنید

بعد از هر بار تراشیدن مو‌ها با تیغ، آن را کاملا تمیز کنید و آب بکشید و رطوبتش را با کاغذ بگیرید. تیغ را در محیطی کاملا خشک خارج از محیط حمام قرار دهید. حتی اگر تیغ را خشک کنید و در حمام قرار دهید، رطوبت باعث کند شدن آن می‌شود و نمی‌توانید اصلاح خوبی داشته باشید.

جام جم
ترفندهایی برای تراشیدن و رفع موهای زائد
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید