تاثیر خندیدن در تقویت حافظه

درباره فواید خنده بسیار خوانده‌ایم و میدانیم که لبخند زدن و خندیدن به طور کلی به سلامت جسم و روح انسان کمک شایانی میکند. دانشمندان دریافته‌اند که یکی از فواید خندیدن نیز تقویت قدرت ذهنی و حافظه‌ی انسان میباشد. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

خندیدن

تاثیر خندیدن در تقویت حافظه

دانشمندان ادعا می کنند که خنده مغز را در وضعیت حقیقی متفکرانه قرار می دهد و حافظه را نیز تقویت می کند.

محققان دانشگاه لوما لیندا در آمریکا با انجام مطالعه ای متوجه شده اند که خنده بطور چشمگیری موجب تقویت سلامت می شود و به اندازه یک مدیتیشن عمیق برای سلامتی مفید است.

آنها افزودند: خنده می‌تواند آسیب ناشی از هورمون های تنش زای «کورتیزول» را به حداقل برساند.

به گفته آنها، می توان از خنده به عنوان یک روش درمانی استفاده کرد.

این مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می دهد که هورمون تنش زای کورتیزول به برخی از نرون های مغز آسیب می زند و بر حافظه و توانایی یادگیری بزرگسالان تاثیر منفی می گذارد.

محققان در این مطالعه متوجه شدند که خنده هورمون های مضر تنش مانند کورتیزول را که موجب کاهش نرون های حافظه ناحیه هیپوتالاموش می شود کاهش می دهد، فشار خون را پایین می آورد و موجب افزایش جریان خون و ثبات خلق و خو می‌شود.

ایلنا
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۹۵ با موضوع زندگی سالم

آشپزی سالم

طرز تهیه چای سبز
چای سبز یکی از سالم‌ترین و مفیدترین نوشیدنی‌هاست که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی می‌باشد. مصرف این چای اشتها را سرکوب کرده و به سوزاندن چربی و تضمین سلامت قلب کمک می‌کند. اما احتمالا تا به حال روش‌های مختلف ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

رامبوتان
رامبوتان میوه ای با طبع گرم می باشد که آن را سرخالوی مژکی هم می نامند و علت آن شباهت زیاد با میوه سرخالو است. این میوه در حوالی جنوبی شرقی آسیا در مناطق بومی همچون اندونزی ، تایلند و غیره می روید. نکته قابل توجه رامبوتان، مزه آن است که شباهت زیادی به انگور دارد و میوه ای شیرین و آبدار است. برای آگاهی از خواص این میوه با ما همراه باشید. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.