بهترین منابع چربی سالم کدامند؟

0
70

اگر مقالات و اخبار دنیای سلامت را دنبال کرده باشید، می‌دانید که چربی‌ها به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. یکی از اشتباهات رایج مردم این است که تصور می‌کنند به طور کلی چربی‌ها مضر هستند و باید از مصرف آنها تا جای ممکن خودداری کرد. اما این تصور کاملا اشتباه است.

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» بدن ما انسان‌ها برای عملکرد مناسب نیازمند چربی است و بخشی از انرژی روزانه‌ی ما از ذخایر چربی تامین می‌شود. اما نکته‌ی مهم این است که چه نوعی از چربی را مصرف می‌کنید. برخی از چربی‌ها مانند چربی‌های ترانس و اشباع شده برای ما مضر هستند و باید از مصرف آنها جلوگیری کنیم. اما از طرفی چربی سالم که از مواد غذایی گیاهی بدست می‌آید، می‌تواند بسیار برایمان مفید باشد و به بهبود وضعیت سلامت‌مان کمک کند. این چربی‌ها بر خلاف چربی حیوانی، حاوی فیبر هستند که به کنترل احساس گرسنگی و کم کردن وزن کمک شایانی می‌کنند.

چربی سالم

تصویری که مشاهده می‌کنید بهترین منابع چربی سالم گیاهی را به همراه مقدار چربی موجود در آنها و کالری‌شان نشان می‌دهد. این مواد غذایی را در برنامه‌ی غذایی خود جای دهید تا مطمئن شوید که چربی سالم مورد نیاز بدنتان را تامین می‌کنید و در مسیر یک زندگی سالم قرار دارید.

مترجم: حسین حیدری
بهترین منابع چربی سالم کدامند؟
5 (100%) 2 votes
همچنین بخوانید :  ارزش غذایی گل کلم
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید