بهترین متدهای ورزشی برای چربی سوزی

ورزش کردن از کلید‌ی‌ترین عوامل و فاکتورهای موثر برای چربی سوزی و کاهش وزن می‌باشد. اگر به دنبال نتیجه‌ی مناسب و دلخواه هستید حتما ورزش را در کنار رژیم غذایی مناسب خود داشته باشید. در این نوشتار قصد داریم شما را با بهترین متدها و روش‌های ورزشی برای چربی سوزی آشنا کنیم. با گیاه یاب همراه باشید.

برای چربی سوزی

ورزش هوازی کافی نیست

گذراندن ساعت ها روی وسائل ورزشی ثابت خسته کننده است و آنچنان هم کارآمد نیست. با ورزش هوازی ثابت در فعالیت های هوازی پیشرفت خوبی می کنید، که برای سلامت هوازی و استقامت قلبی و عروقی مفید است. اما همینطور که با ورزش های هوازی کار آمدتر می شوید، سوخت و ساز مورد نیاز این فعالیت ها کمتر می شود و در پی آن چربی کمتری نیز می سوزانید.

همین که بدنتان با یک فعالیت خو گرفت دیگر زمان آن می رسد که به مرحله ی بعد بروید. بعلاوه برای انجام فعالیت هوازی ثابت با شدت کم باید وقت بیشتری نیز بگرذارید، چیزی حدود نیم ساعت یا بیشتر.

چیزی که نیاز دارید ورزش ترکیبی با شدت بالا است. ورزش های سرعتی مانند دویدن با حداکثر سرعت به طور خاص از عضلاتی که سخت بدست آوردید محافظت می کند و همچنین چربی را آب می کند تا بدنتان کاملا ورزشی و یکدست دیده شود.

برای چربی سوزی بدوید

مصرف اکسیژن بعد از ورزش پدیده ایست که در آن بعد از انجام یک تمرین با شدت بالا تا ساعتها مصرف اکسیژن بالا می ماند تا بدن اکسیژنی که در طول تمرین از دست داده بازیابی کند. تمام هموایی که در طول دویدن با نفس نفس زدن بیرون دادید باید بازگردد و این برای بدن ضروری است.

در نتیجه بدن به دنبال اکسیژن است تا به حالت اول بازگردد، همین بالا ماندن سرعت نفس کشیدن باعث می شود سوخت و ساز بدن تا بعد از تمرین هم بالا بماند.

در یک تحقیق که در سال ۲۰۰۳ انجام شد، شرکت کنندگان شش تمرین با شدت بالا را هر کدام ۳۰ ثانیه با سه بار تکرار انجام دادند و محققان متوجه شدند این افراد در ۲۴ ساعت بعد از تمرین انرژی بیشتری از قبل سوزاندند. در یک تحقیق دیگر محققان تاثیر دویدن و مصرف اکسیژن بعد از ورزش را روی چربی سوزی بررسی کردند.

آنها به این نتیجه رسیدند که دویدن و مصرف اکسیژن بعد از ورزش در مقایسه با ورزش با شدت پایین تاثیر فوق العاده بیشتری دارد. اگر شدت و مدت مناسب باشد این افزایش در سوخت و ساز می تواند از ۲۴ ساعت نیز بیشتر باشد، که منجر به بهبود بیشتر ترکیب بدن می شود.

در واقع مصرف اکسیژن بعد از ورزش به بدن کمک میکند کالری بیشتری در طول روز بسوزاند.

روتین هوازی جدید برای چربی سوزی

اگر برای شروع دویدن آماده اید، در اینجا دو انتخاب به شما میدهیم تا خوب راه بیوفتید. در این برنامه دو بار در هفته می دوید و سه روز در هفته تمرین قدرتی انجام می دهید. روزها به طور خاص برنامه ریزی شده تا فرد بتواند کامل ریکاوری کند و در تمام تمرین ها عملکرد مطلوب داشته باشد.

شنبه: تمرین قدرتی بالا تنه

یکشنبه: دویدن

دوشنبه: تمرین قدرتی پایین تنه

سه شنبه: استراحت

چهارشنبه: دویدن

پنجشنبه: ورزش قدرتی کل بدن

جمعه: استراحت

برای چربی سوزی

گرم کردن: یک گرم کردن خوب دمای هسته و عضلات بدن را بالا میبرد و همچنین باعث می شود سیستم عصبی بیدار شود تا فرد هنگام ورزش عملکردی بهتر داشته باشد و احتمال آسیب دیدنش پایین بیاید. یک نمونه روتین گرم کردن را به شما آموزش می دهیم تا بدن خود را آماده کنید:

درجا: ۱۰ بار برای هر پا

پرش پروانه / طناب زدن: ۱۰۰ بار

دویدن آهسته: سه تا چهار دقیقه در سرعت های مختلف

برای دویدن با حداکثر سرعت دو انتخاب دارید: دویدن در سربالایی و تپه، دویدن روی تردمیل.

۱- دویدن در سربالایی یا تپه:

۴۰ تا ۶۰ متر را (حدود ۱۲ ثانیه دویدن) با ۸۵ درصد از حداکثر سرعت خود به طرف بالای یک تپه یا سربالایی متوسط بدوید. به طرف پایین سربالایی یا تپه راه بروید و ۶ تا ۱۲۰ ثانیه استراحت کنید تا کاملا ریکاوری کنید. هفته اول با ۴ بار دویدن شروع کنید. هر هفته یک دور دیگر به دویدنتان اضافه کنید (تا جایی که به ۸ دور برسید) با این کار بدن را مجبور به پیشرفت و خو گرفتن می کنید. شیبی که تپه یا سربالایی دارد مانع آسیب رسیدن به همسترینگ دونده می شود به خصوص اگر فرد برای مدتی ندویده باشد.

۲- دویدن روی تردمیل:

دویدن را با سرعت ۸ تا ۱۱ mph ( 13 تا ۱۸ کیلومتر بر ساعت ) شروع کنید و با شروع هر دور دویدن ۰.۵ mph ( حدود نیم کیلومتر ) به سرعت دویدن اضافه کنید. به تردمیل مقداری شیب اضافه کنید تا دچار آسیب دیدگی نشوید. در هر دور ۱۵ ثانیه بدوید و ۴۵ ثانیه بین هر دور استراحت کنید. هفته ی اول را با شش دور دویدن شروع کنید و سپس هر هفته یک دور به دویدن ها اضافه کنید تا زمانی که به آن مقدار که توان دارید برسید.

ورزش های ترکیبی برای چربی سوزی

اگر تنها می خواهید چربی بسوزانید و وضعیت بدن را بهتر کنید، می توانید آزادانه یک روز دیگر به دویدن ها اضافه کنید و یا درست بعد از تمرین قدرتی بدوید. اگر هدفتان بهبود عملکرد است، درست بعد از گرم کردن و قبل از وزنه زدن شروع به دویدن با حداکثر سرعت کنید تا سیستم عصبی فعال شود و بدن برای بهتر ورزش کردن آماده شود.

دویدن با حداکثر سرعت قبل از ورزش قدرتی تنها انتخاب شما نیست. اما بهترین راه برای بهبود قابلیت دویدن و کاهش خطر آسیب دیدن در حالیست که همچنان چربی می سوزانید. البته اینگونه ورزش کردن نیاز به استقامت بالا دارد و بدن با خسته شدن بیشتر مستعد آسیب دیدگی می شود پس اگر احساس خستگی کردید مقداری تمرین خود را سبک کنید. آمادگی بدنی و امنیت همیشه مهمتر از مجبور کردن خود به انجام ورزش بیشتر است.

سلامت نیوز
بهترین متدهای ورزشی برای چربی سوزی
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۵ با موضوع ورزش
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

کاری نخود
ما معمولا پیشنهاد می‌کنیم که خودتان نخود را در خانه بپزید، اما استفاده از کنسرو نخود به شما کمک می‌کند تا غذایتان بسیار سریع آماده شود. با گیاه یاب همراه باشید تا به طرز تهیه کاری نخود بپردازیم. ۴۰ دقیقه‌ای آماده ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

روغن کرچک
شاید اشخاصی در اطراف شما باشند که از تجربه مصرف روغن کرچک برای شما بگویند. روغن کرچک که همانطور از نامش پیداست ماده روغنی و بدست آمده از دانه های کرچک می باشد که این دانه ها در مناطق بومی هند بیشتر می روید و همچنین ممکن است مصرف و هضم آن کمی سخت باشد. در ادامه می خواهیم به فواید و خواص این روغن بپردازیم. با گیاه یاب همراه باشید. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص سوسن عنبر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی روغن بنفشه برای نوزاد روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن فندق برای مژه روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی پودر عسل چیست کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.